V anketě Sportovec Kraje Vysočina bodovali také Velkomeziříčští

SportovecKrajeJiž jsou známa jména nejlepších sportovců a sportovních kolektivů Vysočiny za uplynulý rok.

Do letošního ročníku Sportovce Kraje Vysočina bylo nominováno celkem 101 sportovců a sportovních kolektivů. V odborné části ankety Sportovec Kraje Vysočina zvítězila mezi ženami atletka Hana Homolková z TJ Nové Město na Moravě, mezi jejíž loňské úspěchy patří hlavně stříbrná medaile na mistrovství České republiky žen v běhu na 10 000 m na dráze a bronzová medaile v půlmaratonu.

Mužskou kategorii opět po roce ovládl Martin Prokop z MP Sports, který získal senzační 6. místo na Rallye Dakar 2019, je to historicky nejlepší výkon českého jezdce osobního automobilu na Dakaru. Cenu za přínos pro sport obdržela olympijská medailistka v běhu na lyžích ze Sarajeva 1984 Dagmar Hromádková.
Výsledky ankety SPORTOVEC KRAJE VYSOČINA 2019:
(vybráno)
Zdravotně postižený sportovec
1. Radek Coufal, Handicap Sport Club Velké Meziříčí, z. s. (atletika)
Na Mistrovství České republiky Spastic Handicap sesbíral kompletní medailovou kolekci: byl na 1. místě v hodu oštěpem, na 2. ve vrhu koulí a na 3. místě v hodu diskem. Na soutěži Podzimní atletika Spastic Handicap – 1. v hodu diskem, 1. v hodu oštěpem a 2. ve vrhu koulí.
3. Bohumír Dvořák – Handicap Sport Club Velké Meziříčí, z. s. (atletika)