Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí je vítězem v soutěži recyklohraní

ZakPrakSkolaNaše škola se zapojila do celorepublikové soutěže ve sběru vysloužilých baterií. Této aktivity se zúčastnilo celkem 336 škol a společně vybraly 17 252 kg baterií. Z těchto baterií se prostřednictvím recyklace podařilo získat 11 214 kilogramů kovonosných surovin.

Jde především o ocel, zinek, mangan, nikl a měď u tužkových baterií, z dalších typů se dá získat i olovo, kadmium, kobalt nebo stříbro. Zpětným využitím těchto surovin se chrání příroda před zbytečnou těžbou nerostných surovin.
V každém kraji byly v rámci soutěže vyhodnoceny první dvě nejlepší školy ve sběru baterií v přepočtu vybraných kilogramů baterií na žáka a pak ještě dvě nejlepší školy v absolutním množství odevzdaných baterií. V těchto dvou kategoriích se udělovalo také absolutní vítězství v rámci celé republiky. Absolutním vítězem v množství baterií vybraných na žáka se stala Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí s úctyhodným množstvím 10,1 kg vybraných baterií na žáka. Absolutním vítězem v kategorii, která oceňovala celkové množství baterií vybraných ve škole, byla vyhlášena Základní škola Velké Březno v Ústeckém kraji – školákům se zde podařilo celkem vybrat 415 kg baterií.
Naše škola odevzdala 332 kg a skončila celkově třetí. Děkujeme všem zapojeným žákům, zvláště vítězi s největším počtem odevzdaných baterií Patriku Adlofovi a pedagogům za příkladný přístup k této ekologické aktivitě.

Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí uspěla v literárně – výtvarné soutěži

Žáci naší školy dosáhli výborného výsledku ve výtvarné soutěži s názvem Požární ochrana očima dětí a mládeže 2020.
Jednalo se o 46. ročník literárně – výtvarné soutěže kterou vyhlašuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Do soutěže se v Kraji Vysočina zapojilo 1 356 žáků ze 123 škol všech typů. Prvním úspěchem našich žáků byl postup a hodnocení v krajském kole, kde v kategorii K 1 obsadili první tři místa a v kategorii K 2 druhé místo. Vítězové postoupili do národního kola, kde v silné konkurenci obsadil Vojtěch Kotek nádherné druhé místo v kategorii K 1. Poděkování za reprezentaci školy patří všem soutěžícím, organizátorům za krásné ceny pro vítěze.