Jazyková škola pro děti Helen Doron English slaví již 5. školní rok ve Velkém Meziříčí

helen doron_pomuckyCo vás přivedlo k myšlence otevřít výukové centrum ve Velkém Meziříčí?
Žili jsme s rodinou v Praze a tam jsem hledala výuku angličtiny pro své děti, tehdy jim byly 4 a 2 roky, a našla jsem nejen angličtinu, ale i práci lektorky v centru Helen Doron English. Když jsme se pak srodinou přestěhovali, rozhodla jsem se založit pobočku HDE ve Velkém Meziříčí hlavně kvůli svým dětem, aby měly kde pokračovat.


Nyní jsme ve Velkém Meziříčí již 5. školním rokem. Nejprve jsme měli učebnu na Základní umělecké škole a již rok jsme na Moráňské 19, kde máme učebnu a pěkné zázemí pro rodiče a sourozence.

Metoda Helen Doron britské lingvistky Helen Doron je jedinečná tím, že díky ní se děti učí angličtinu podobně jako rodný jazyk – opakovaným poslechem, nápodobou a především hrou. Při výuce provádíme takové činnosti, které podporují rozvoj všech smyslů. Hodiny jsou vedené výhradně anglicky a jsou plné her, písniček, pohybu a výtvarného tvoření. Hlavní součástí metody je domáci poslech CD namluvených rodilým mluvčím. Výhodou této metody je, že děti angličtinu vstřebávají přirozeným způsobem, aniž by si uvědomily, že se učí. Nebojí se komunikovat a berou angličtinu jako běžnou součást svého života.

Tato metoda byla vyvinuta před 30 lety, v ČR je od roku 2004. Nyní se metodou HDE učí anglicky 1,5 milionů dětí po celém světě, v ČR existuje okolo 90 poboček Helen Doron English a jednou z nich je Velké Meziříčí. Metoda Helen Doron English má akreditaci MŠMT. Součástí kurzů je příprava ke Cambridge zkouškám YLE, každý rok posíláme k těmto zkouškám několik studentů z naší školy. Studenti HDE jsou u těchto zkoušek velmi úspěšní, v mluvené části jsou až o 20 % úspěšnější než studenti z jiných jazykových škol. Mezinárodní zkoušky otevírají studentům možnosti studia na zahraničních středních či vysokých školách.

Mometálně k nám chodí 75 dětí z Velkého Meziříčí a okolí. V jazykové škole jsme dvě lektorky a vyučujeme po skupinkách od 4 do 8 dětí, čímž je zaručen inividuální přístup ke každému dítěti.

Mezi naše další aktivity patří pořádání výtvarných dílen s výtěžkem na charitativní účely a dále letní příměstský tábor. V loňském roce tábor probíhal v Balinách a zúčastnilo se ho 25 dětí ve věku od 5 do 11 let.
Názory rodičů:
Maminka Markéta 3 děti: Na metodě Helen Doron oceňuji každodenní kontakt s angličtinou hravou formou, která děti baví a je pro ně přitažlivá.

Maminka Lucie 2 děti: Velice se mi líbí interaktivní a zábavná forma výuky. Cením si také osobitého přístupu naší lektorky. Syn se vždy na hodinu moc těší.

Maminka Klára 4 děti: Líbí se mi, že metoda učí děti aktivně naslouchat a intuitivně porozumět jazyku. Děti nemají ostych anglicky komunikovat a chybovat... a také na hodiny chodí rády:)

    Reklama
  • COOP manažer
  • All4FVE
  • Masáže Veronika
  • Skauti
  • Výstava Šurda
  • Nábor fotbal
  • ML_prodejce
Nahoru