Zprávy

Vodné a stočné se razantně od 1. 1. zvýší

3. 12. 2022

vodne a_stocne_grafPředsednictvo Svazu vodovodů a kanalizací Žďársko na základě podrobné analýzy vnějších vlivů a provozních nákladů schválilo 24. 11. 2022 navýšení ceny vodného a stočného na rok 2023 o 19,2 %, a to s účinností od 1. 1. 2023. Nově zaplatíme 122,90 Kč.

Číst více...

Ozbrojený pachatel přepadl čerpací stanici

28. 11. 2022

PrepadeniPolicisté se obracejí na veřejnost při pátrání po pachateli loupeže

Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina se obracejí na veřejnost s naléhavou výzvou, která se týká pátrání po ozbrojeném pachateli, který má na svědomí loupežné přepadení čerpací stanice ve Velké Bíteši.

Číst více...

Zastupitelé Společně VM a ODS zvýšili odměny. Bude to stát statisíce ročně navíc

26. 11. 2022

zastupitelstvo nove_2022Meziříčským radním a zastupitelům se od nového roku trojnásobně zvýší odměny za výkon jejich funkcí, o čemž rozhodlo samo zastupitelstvo na svém prvním řádném zasedání v novém volebním období. Zastupitelům se odměny zvýší na 2 000 Kč měsíčně ze současných 600 Kč. Zastupitelstvo zasedá zhruba po dvou měsících a pro příští rok je naplánováno prozatím šest jednání. Radním města vzrostou měsíční odměny z 2 500 na 7 500 Kč.

Číst více...

Umělé kluziště je zpátky na náměstí. Stánky jsou otevřeny

26. 11. 2022

Namesti V sobotu 26. listopadu byly na náměstí otevřeny stánky a bylo také zpřístupněno kluziště s umělým povrchem. To pracovníci připravovali a montovali v tomto týdnu.

Přijďte si zabruslit, aniž by mrzlo a kdyby vám přece jen byla zima, tak se můžete zahřát třeba svařákem nebo horkou čokoládou. Prodejci nabízí, kromě již zmíněného, kávu, mošt, palačinky, párky v rohlíku, kremrole, spoustu výrobků z čokolády a dřeva. Spustit provoz se připravuje další stánek s občerstvením, je z čeho vybírat.

Číst více...

Zprávy od policie a hasičů

23. 11. 2022

Policie copyPachatel poškodil skleněnou výplň dveří


Ve čtvrtek 10. listopadu v odpoledních hodinách došlo k poškození skleněné výplně dveří v obci Černá. Pachatel poškodil skleněnou výplň na vstupních dveřích rodinného domu. Škoda byla předběžně vyčíslena na částku kolem šesti tisíc korun. Přivolaní policisté na místě provedli ohledání a šetření. Případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku a po pachateli pátrají.

Číst více...

Síťování pozemků v sídlišti na Hliništích ve Velkém Meziříčí pokračuje

23. 11. 2022

HlinisteZasíťování pozemků v sídlišti Hliniště ve Velkém Meziříčí pokračuje. Tam má vzniknout v první fázi asi 30 parcel pro výstavbu rodinných domků.

Číst více...

Přijďte uctít památku 17. listopadu

16. 11. 2022

 

17 listopad_VMTřiatřicáté výročí sametové revoluce se přiblížilo. Vedení města Velké Meziříčí zapálí ve čtvrtek 17. listopadu v 17 hodin svíčku na velkomeziříčském náměstí pod lipami. V 17 hodin a 11 minut zazní z městských amplionů píseň známá jako symbol svobody, a to Modlitba pro Martu v podání Marty Kubišové.
Na dění po 17. listopadu 1989 ve Velkém Meziříčí můžete vzpomenout s filmem  Diagnóza Svoboda v koncertním sále Jupiter clubu od 19 hodin.

Vzpomínkový večer završí Koncert k 17. listopadu tria ve složení: sopranistka Jana Vondrů, Aleš Janiga (baryton) a klavíristka Tereza Plešáková.

-red-

17 listopad_Koncert__Den_boje_za_svobodu_a_demoracii

 

O známém herci s pseudonymem Terenc Hill píše čtenářka z Itálie

9. 11. 2022

Hill Terenc_1Známý italský herec Terence Hill vlastním jménem Mario Girotti se narodil v Benátkách 29. 3. 1939. Objevil se v mnoha nenáročných, avšak ve své době velice úspěšných komediích, které se často promítaly v někdejším Československu. Vzpomínám, jak jsem na ně s nadšením jako adolescent chodila do kina ve Velkém Meziříčí, bylo vždy plné a lidé se báječně bavili.

Číst více...

Kandidát na prezidenta P. Fischer přijel do Velkého Meziříčí

9. 11. 2022

FišerMěsto Velké Meziříčí a s ním i velkomeziříčskou radnici navštívil kandidát na prezidenta Pavel Fischer. Český politik, diplomat a senátor za Prahu 12 přišel mimo jiné ve společnosti předsedy místního sdružení ODS Velké Meziříčí Tomáše Hrabálka.

Číst více...

Zemřela dlouholetá ředitelka Domova důchodců Helena Chalupová

9. 11. 2022

chalupova helenaBývalá ředitelka Domova pro seniory (někdejšího Domova důchodců) Mgr. Helena Chalupová zemřela minulý týden ve věku 61 let.

Číst více...

    Reklama
  • Sklené
  • Sklenářová 11/22
  • Špaček pronájem
  • AgroMěřín_řidič
  • Výstava Šurda
  • Skauti
  • Nábor fotbal
  • ML_prodejce
Nahoru