Zprávy

Plesy v Bílém jsou odloženy

12. 01. 2022

PlesJe nám líto, ale vzhledem k prodloužení platnosti Mimořádného opatření ze dne 22. 11. 2021 vydané Ministerstvem zdravotnictví ČR, kdy je povolena kapacita na takovém to typu akce (plesy, zábavy) pouze 100 osob jsme nuceni znovu ples v bílém odložit.

Číst více...

Od pátku 7. ledna si zabruslí první návštěvníci kluziště v Hrbově

12. 01. 2022

KluzisteHrbovMěstská organizace Sportoviště VM přesunula umělé kluziště z náměstí do Hrbova. U sportovního areálu tak může kdokoli od pátku 7. ledna využít bruslicí plochu. Zpřístupněná bude od pondělí do čtvrtka od 13 do 18 hodin a od pátku do neděle od 10 do 20 hodin.

Číst více...

Jaký bude osud stánků a kluziště z náměstí?

12. 01. 2022

Stanky1Kluziště bylo z náměstí přesunuto do Hrbova a kam půjde dál, zaleží na zájmu obyvatel. Stánky byly z centra města sice odvezeny, ale jsou připravené na další trhy. Kdo ví, třeba se na náměstí vrátí o Velikonocích, v období festivalů nebo na nějaké netradiční trhy. Jedno je jisté, na náměstí letos nestály naposledy.

Číst více...

Vojtěch Kodet vydal knihu Bůh své bitvy neprohrává

12. 01. 2022

Kodet Vojtěch_Bůh_své_bitvy_neprohrává_obal_knihyZnámý duchovní autor, karmelitán P. Vojtěch Kodet v obsáhlém knižním rozhovoru líčí svůj životní příběh.
Jeho kniha s názvem Bůh své bitvy neprohrává vyšla na konci října v loňském roce. Autory jsou Vojtěch Kodet a Jan Paulas.
Postupně v ní na téměř pěti stovkách stran poznáváme Kodetovy předky, dědečka, který prošel ruským zajetím, otce, bývalého politického vězně, a další členy rodiny. P. Kodet vzpomíná na dětství na venkově, hledání životní cesty, poměry v litoměřickém semináři, kněžské štace i sledování ze strany StB, obnovu kláštera v Kostelním Vydří nebo na svou službu exorcisty.

Číst více...

V Meziříčí naočkovali 532 lidí za jeden den. Další termín mobilního očkování je 28. ledna

12. 01. 2022

OckovaniMobilní očkovací tým aplikoval ve čtvrtek 6. ledna v Meziříčí 532 dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Zájem o vakcinaci přiměl organizátory jednat o dalších termínech, a tak už teď je jisté, že se v Jupiter clubu bude v lednu a únoru ještě očkovat. Nejbližší termín očkování bez registrace ve městě je stanovený na závěr ledna.

Číst více...

Pediatři registrují děti k očkování

12. 01. 2022

rozhlasInformujeme obyvatelstvo, že pediatři MUDr. Libor Beneš, MUDr. Iveta Kašová a MUDr. Lenka Dobešová od prosince registrují děti ve věku 5 až 11 let k očkování proti covidu-19, které proběhne v polovině ledna. Rodiče mohou své děti k očkování u jmenovaných lékařů registrovat telefonicky. Bližší informace naleznete na webu města.

Číst více...

Ulička je opravena

12. 01. 2022

dlazba3V centru města mají úzké uličky bohatou historii, jednu takovou V Podloubí nechalo město opravit. Na počátku stála havárie kanalizace, ta dala věci do pohybu. Město do objednávky přidalo úpravu chodníku, zejména jeho podkladové vrstvy.

Číst více...

Práce na domě v Mikulčicích pokračují

12. 01. 2022

Mikulcice1Hrubá stavba rodinného domu v Mikulčicích dostává jasné obrysy. Mladá rodina, kterou v červnu minulého roku postihlo tornádo, se může těšit z nové střešní krytiny i okapů. Rodinný dům dvou mladých lidí postižených tornádem v jihomoravské obci Mikulčice, na jehož stavbu přispělo i město Velké Meziříčí, se doslova mění před očima. V listopadu město VM informovalo o výstavbě cihlových základů a umístění vazby. Aktuálně je součástí novostavby i střešní krytina s okapy.

Číst více...

Od pondělí 10. ledna platí nové aktualizované jízdní řády

12. 01. 2022

busJízdní řády linkových autobusů se změnily již 12. prosince, ale v pondělí 10. ledna došlo k dalším drobným změnám.

Číst více...

Kraj má pojistku, jak ochránit vzácné přírodní lokality. Pozemky může vykoupit

12. 01. 2022

KrajinaZe zákona povinná péče o zvláště chráněná území a přírodně cenné lokality nemusí být pro vlastníky pozemků, na kterých se nacházejí, vždy běžná, přijatelná a výhodná, a to i přesto, že je finančně podporována Krajem Vysočina nebo různými státními dotačními programy. Ochrana představuje omezení a limity.

Číst více...

    Reklama
  • Světlá-studium
  • Brojler
  • Pronájem budovy
  • Nábor fotbal
  • Skauti
  • Výstava Šurda
  • ML_prodejce
Nahoru