Zprávy

Ve sportovně-parkovém areálu Kunšovec byly umístěny nové informační tabule

29. 07. 2020

Tabule3V rámci zajištění většího pořádku, kázně a bezpečnosti nechalo Město Velké Meziříčí u všech tří hlavních přístupů do DGP/DiscGolfParku v údolí Kunšovec zabudovat velké varovné a informační cedule. Jejich účelem a úkolem je tedy zejména zamezit veškerým nepřístojnostem, nepořádku, vandalismu a poškozování tamějšího mobiliáře – což jsou přesně ony nežádoucí jevy, které se tu ještě poměrně nedávno pravidelně vyskytovaly a odehrávaly.

Číst více...

Dopravní nehoda v Mostištích

2. 08. 2020

NehodaV neděli 2. srpna došlo kolem půl deváté ráno v katastru obce Mostiště k dopravní nehodě osobního a sanitního vozu. Při nehodě došlo k lehkému zranění tří osob. Policisté na místě provedli zadokumentování a příčinu a okolnosti dopravní nehody šetří.

-pol-

Další fotografie zde:

O jaderném úložišti bude jednat ministr

29. 07. 2020

UlozisteV předminulém čísle jsme upozornili na problém, který může skýtat výstavba jaderného úložiště v jedné z vytipovaných lokalit, jíž je také Horka na Třebíčsku. Ta zasahuje až téměř k Velkému Meziříčí. Starostové dotčených obcí včetně Velkého Meziříčí zásadně nesouhlasí a úložiště, které by zničilo krajinu, tady nechtějí. Napsali dopis premiérovi, ve kterém ho žádali o osobní schůzku. Odpověď zatím nedostali. 

Číst více...

Na Vysočině se ode dneška opět nosí roušky. Někde povinně, jinde dobrovolně

29. 07. 2020

rouskyJen co si lidé trochu oddychli, přichází znovu povinnost nosit roušky. Rozhodla o tom bezpečnostní rada Kraje Vysočina v pondělí na základě aktuální epidemiologické situace v regionu.

Číst více...

Na Žďársku se počet nakažených blíží ku 60

29. 07. 2020

GrafPočet úmrtí v souvislosti s onemocněním COVID-19 na Vysočině stoupl ze čtyř osob na pět. Statistiku zveřejnila Krajská hygienická stanice (KHS) v neděli 26. 7. 2020 ve večerních hodinách. Dopoledne 27. 7. pak byl dle KHS Kraje Vysočina v okrese Žďár nad Sázavou celkový počet osob s prokázanou nákazou 55, za posledních 24 hodin (k datu) nepřibyl žádný nakažený.                                             

 -red, zdroj: KHS-

U základní školy Školní přibude 26 parkovacích míst

29. 07. 2020

IMG 20200724_211237Město řeší situaci s parkováním a průjezdem u Základní školy Školní. Na základě informací od školské rady je zřejmé, že dopravní situace před školou, hlavně v časech začátku a konce výuky, není bezpečná ani vyhovující.
Před školou také dochází k menším dopravním nehodám, často zde řidiči parkují i na místech, která nejsou k parkování určená. Následkem je potom znemožnění výjezdu z dosavadního parkoviště nebo omezení prostoru k míjení se s protijedoucím autem.

Číst více...

Na trati z Meziříčí do Studence bude výluka

29. 07. 2020

vlak 2Správa železnic informovala o nepřetržité výluce, která bude v termínu od 4. srpna do 7. srpna na trase Studenec – Velké Meziříčí. Všechny vlaky na trati 257 nahradí České dráhy, a. s. autobusy.

Číst více...

Do plánovaného rozpočtu Kraje na rok 2021 se dostanou zásadní investice a opravy

29. 07. 2020

MasarykOdbory krajského úřadu na Vysočině intenzivně připravují podklady pro tvorbu rozpočtu Kraje Vysočina na rok 2021. Stejně jako v minulých letech se jeho tvorba řídí schválenými zásadami, do kterých se aktuálně promítne potřeba důsledných úsporných opatření v jednotlivých výdajových kapitolách.

Číst více...

Kriminalita na Žďársku poklesla

29. 07. 2020

policie _V prvním pololetí letošního roku došlo na Žďársku celkem k 455 trestným činům a z tohoto počtu se policistům podařilo objasnit 266 skutků. Celková objasněnost za uvedené období tedy dosáhla hranice 58,5 %. Ve stejném období v roce 2019 došlo k celkem 518 trestným činů, z nichž policisté objasnili 277, a objasněnost činila 53,5 %.

Policie zasahovala

29. 07. 2020

Policie Řídil pod vlivem alkoholu
V úterý 14. července před šestou hodinou odpoledne prováděli policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou běžnou silniční kontrolu na silnici II. třídy číslo 388 mezi obcemi Bohdalov a Pokojov, při které zastavili osobní automobil Škoda Octavia, který řídil třiapadesátiletý muž. Policisté s mužem v rámci kontroly provedli zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, která byla pozitivní a vykazovala hodnotu 0,38 promile.

Číst více...

  Reklama
 • Prodavacka
 • Slepicky Hrbov
 • Dechovka Heřmanice
 • Budišov
 • MVDr. Chyba
 • Pronájem bagru
 • Kovokomlet
 • Pronájem Měřín
 • Ml_prázdniny
 • ML pandemie
 • ML_prodejce
Nahoru