Zprávy

Opravuje se druhá půle mostu

9. 10. 2019

most oprava_rijen_leva_polovina_zhoraOd minulého víkendu, konkrétně od neděle 6. 10., je doprava v úseku mostu Vysočina kompletně svedena na již modernizovanou pravou část, a to v režimu 2+2. Levý most bude kompletně uzavřený.

Číst více...

Na dálnici shořel návěs plný nových osobních aut

9. 10. 2019

nehoda dalnice_horici_naves_foto_hzsŠkodu v předběžné výši 2,5 milionu korun za sebou zanechal čtvrteční ranní požár kamionu převážejícího na vleku devět osobních vozidel na 132. km dálnice D1 ve směru na Prahu. Na místě události zasahovaly tři jednotky hasičů.

Číst více...

Umělci nechali nahlédnout do svých ateliérů

9. 10. 2019

den otevrenych_atelieru_luteranDo svého zázemí dali nahlédnout výtvarní umělci, umělečtí řemeslníci, řezbáři, skláři, oděvní výtvarníci, šperkaři, sochaři a další zruční tvůrci nejrůznějších oborů, ale i umělecké školy, umělecká studia apod. během uplynulého víkendu. Konaly se totiž Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2019, a to sice již podeváté.

Číst více...

Studenti z hotelové školy reprezentovali město na Svatováclavském posvícení v rakouské Vídni

9. 10. 2019

hotelovka ve_vidniZahradu a společenské prostory Velvyslanectví ČR ve Vídni ve čtvrtek 26. září 2019 oživil již 21. ročník Svatováclavského posvícení. Letos se v jeho rámci představili hosté z Vysočiny v čele s hejtmanem a dalšími představiteli Kraje Vysočina.
I v tomto roce české velvyslanectví pokračovalo v tradici oblíbeného Svatováclavského posvícení, během kterého se prezentují české a moravské kraje. Letošního ročníku oslav svátku sv. Václava se ujal Kraj Vysočina, region na pomezí Čech a Moravy.

Číst více...

Zastupitelé nehodlají podporovat zainvestování soukromých pozemků. Soustřeďují se na městské

2. 10. 2019

IMG 20190910_191320Ani radní, ani zastupitelé nevyhověli žádosti týkající se ekologického řešení likvidace splaškových vod.

Žádost podal Jiří Kališ z Velkého Meziříčí. Ten hodlá realizovat páteřní splaškovou kanalizaci a prodloužit vodovodní řad v lokalitě ulice Uhřínovská, kde by mělo vyrůst asi patnáct nových rodinných domků. Jde o lokality, které jsou podle územního plánu začleněny jako plánované obytné zástavby.

Číst více...

Na dálnici přibude 343 nových parkovacích míst

2. 10. 2019

Dalnice Na dálnici D1 přibude do konce roku dalších 130 parkovacích míst pro kamiony, celkem jich tak bude k dispozici 850. Dalších 213 míst vznikne pro mimořádné události. V rámci zimní údržby budou také po celou zimu stát na exitu 90 dva posypové vozy, které v případě potřeby okamžitě vyjedou a ošetří vozovku.

Číst více...

Větrná bouře potrápila i Vysočinu. Hasiči zasahovali

2. 10. 2019

2-VitrVětrná bouře Mortimer dorazila na začátku tohoto týdne do Česka. Padaly stromy a domácnosti byly bez proudu. Vítr komplikoval především železniční dopravu aod pondělních ranních hodin se se silným větrem potýkali hasiči téměř po celé republice. Kvůli následkům silného větru se v pondělí ráno v Česku ocitlo bez dodávek elektřiny přes 20000 domácností.

Číst více...

Svátek sv. Václava slavili ve Vídni i ve Zhoři

4. 10. 2019

svatovaclavske ohne_foto_tom_7Svatováclavské posvícení ve Vídni
České velvyslanectví v rakouské Vídni pořádá každoročně u příležitosti státního svátku Svatováclavské posvícení pro krajany a přátele ČR. Letošní ročník probíhal v sídle velvyslanectví na Penzinger Strasse v režii Kraje Vysočina a přibližně šest set hostů ochutnalo dobroty připravené krajskými středními školami i školním statkem. „Pro náš kraj to byla čest, krajské gastro školy připravily delikatesy srovnatelné se špičkovými restauracemi,“ pyšnil se hejtman Běhounek.

Číst více...

Senioři si svůj svátek užili. Zazpívaly jim děti, ale i Zelenková, bavil je Uzel

2. 10. 2019

Seniori3Kraj Vysočina připravil tradiční oslavu Mezinárodního dne seniorů, která se koná pokaždé v jiném městě v kraji, a letos připadla na Velké Meziříčí minulou neděli odpoledne. Počasí akci přálo, a tak není divu, že náměstí bylo plné.
Lidé si tak mohli užít zpěvu Jitky Zelenkové i MarcelaZmožka, které mluveným slovem vystřídal populární sexuolog Radim Uzel.

Číst více...

Esíčko na Třebíčské trápí řidiče. Jeden už boural

2. 10. 2019

trebicska opravaNový taras se podařilo zbourat jednomu z řidičů, který projížděl slavné „Necidovo a Kozinovo esíčko“, jak se ujal název mezi lidmi pro novou spojovací silnici na Třebíčské ulici. V sobotu ráno se tam stala nehoda osobního auta. To dokonce porazilo i veřejné osvětlení.

Číst více...

    Reklama
  • Redakce-provoz
  • Škola umění Měřín
  • Plakát Rozmarínek
  • Cvičení
  • 42. Gastroden
  • NKT
Nahoru