Zprávy

Lidé v okolí Fajtova kopce jsou bez vody. Výpadek zaznamenali i na hřbitově

27. 05. 2020

fajtuv kopec_uzemí_bez_vody_leteckáLidé v okolí Fajtova kopce ve Velkém Meziříčí jsou již více než týden bez vody. Ve čtvrtek 21. 5. 2020 byla porušena vodovodní přípojka pro více než šedesát objektů a část ústředního hřbitova.

Číst více...

Ulice Františkov bude neprůjezdná 14 dnů

27. 05. 2020

frantiskov ulice_foto_google_mapsV ulici Františkov ve Velkém Meziříčí plánuje zhotovitel přeložku vodovodního přivaděče. V blízkosti železničního mostu a garáží překopou pracovníci silnici č. II/392. Úplná uzavírka potrvá od 25. května do 7. června 2020. Délka uzavírky je padesát metrů, přesto ale řidiči jedoucí do Dolních Heřmanic a Petrávče budou muset po objížďce. Oficiální objízdná trasa povede přes Jabloňov, Rudu, Lhotky a Tasov.             

-měúvm-

V ekocentru v Balinách přibudou nové učebny

27. 05. 2020

baliny rekonstrukce_objektu_2020Ve středisku Chaloupky Baliny – centru pro zájmové, neformální a celoživotní vzdělávání – vyrůstá nový objekt, v němž budou nové specializované učebny. Rekonstrukce, která je spolufinancována Evropskou unií, bude dokončena na podzim tohoto roku.

Číst více...

Městská hromadná doprava jede bez omezení

27. 05. 2020

RouskaS poslední vlnou rozvolňování vládních opatření v pondělí 25. května skončilo také omezení v autobusech městské hromadné dopravy ve Velkém Meziříčí.

Od pondělí tedy městská doprava fungovuje podle klasických jízdních řádů. K běžnému provozu se vrací i veškeré krajské spoje, tak aby byla bez komplikací zajištěna doprava dětí, kterých se týká návrat do škol. O dočasné úpravě jízdních řádů, podle které autobusová doprava fungovala ve městě od 16. března v prázdninovém režimu, město rozhodlo ve snaze eliminovat šíření nákazy nového typu koronaviru. Podle vládních opatření jsou všichni cestující veřejnou dopravou i nadále povinni nosit roušku.

-měúvm-

Krajská záchranka pořídila nové sanitky. Dostane i Velké Meziříčí

27. 05. 2020

SanitkyI letos čeká Zdravotnickou záchrannou službu (ZZS) Kraje Vysočina pravidelná obnova vozového parku. V těchto dnech bylo IT technologiemi vybavoveno prvních sedm nových vozů typu rychlá zdravotnická pomoc/rychlá lékařská pomoc, které budou co nevidět zařazeny do ostrého provozu.
„Budou sloužit na výjezdových základnách ve Žďáře nad Sázavou, Velkém Meziříčí, Ledči nad Sázavou, Chotěboři, Třebíči, Moravských Budějovicích a v Pelhřimově. Celková cena sedmi nových sanitek se podle ředitelky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina vyšplhala na více než 19 milionů korun,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Číst více...

Zvýšení odměn si zastupitelé nakonec neschválili

20. 05. 2020

zastupitelstvo 25_2_2020_6_copyZastupitelé na svém zasedání v dubnu projednávali návrh na zvýšení odměn neuvolněných členů zastupitelstva. Po emotivní diskuzi ale nakonec ruku pro navýšení nezvedl potřebný počet. A to mimo jiné i kvůli pandemii, jak uvedl např. P. Blažek, s odůvodněním, že v této době není morální navyšovat odměny, když i město bude muset šetřit.

Číst více...

PBS Velká Bíteš slaví letos 70 let od svého založení

20. 05. 2020

PBSPřed 70 lety byl založen výrobní areál PBS Velká Bíteš. Na místě dnešního podniku PBS Velká Bíteš však měla původně stát továrna Vítkovických železáren.

První „úřední“ zmínka o zavedení průmyslové výroby ve Velké Bíteši se datuje k roku 1946. Tehdejšími zástupci ministerstva průmyslu byla přislíbena pomoc při hledání vhodného průmyslového odvětví. V potaz byly brány i takové aspekty jako fakt, že Velkou Bíteší nevede železnice.

Číst více...

Výpravní budova na nádraží v Křižanově se změní

20. 05. 2020

oprava nadrazi_krizanovSpráva železnic, státní organizace, zveřejnila dne 11. května zprávu o průběhu oprav na nádraží v Křižanově.

Podle ní dojde ve stanici k odstranění části stávající výpravní budovy z roku 1955 a ke stavebním úpravám provozní budovy, na kterou se díváme na fotce níže. Do té se přesune zázemí pro cestující včetně pokladen a toalet.

Číst více...

V areálu Kunšovec proběhlo jednání o jeho dalším osudu

20. 05. 2020

Kunsovec1Ve sportovním parku v Kunšovci se ve čtvrtek 14. května odpoledne setkali zástupci města s několika sportovci a zainteresovanými osobami, aby společně projednali problémy, které jsou spojeny s provozem tohoto všeobecně prospěšného prostoru a veškerých jeho zařízení.

Číst více...

    Reklama
  • Rozmarinek
  • MUDr. Sedmidubská
  • Víkend zahradnictví
  • Zahrada Jízdných
  • Mikulasek2019
  • Vany
  • ML pandemie
  • ML_prodejce
Nahoru