Zprávy

Bioplynová stanice ve Velkém Meziříčí se chystá na změnu. K horšímu

16. 01. 2020

bioplynka vmV bioplynové stanici, která je dlouhodobě mimo provoz, se noví majitelé chystají na změny. Podle nich by mělo dojít ke změně původní technologie ze zemědělské na odpadovou. A to je důvod k znepokojení, neboť by se razantně změnil vstupní materiál. To by v konečném důsledku přinášelo obávaný zápach. Obavy plynou také ze zvýšené dopravy ve městě.

Číst více...

Kradl měď ve firmě Draka kabely. Na Vysočině jde o ojedinělý případ

15. 01. 2020

MedOkresní soud ve Žďáru nad Sázavou poslal v pondělí 13. ledna do vězení na dva a půl roku třicetiletého pachatele z Budišova za obří krádeže mědi ve firmě Draka Kabely ve Velkém Meziříčí.

Informoval o tom Deník Třebíčska. Pachateli se podařilo od roku 2016 do 1. dubna 2019 postupně nakrást nejméně bezmála sedm tun měděných lan a drátů.

Číst více...

Opravují trať z Křižanova do Skleného

15. 01. 2020

KolejeSpráva železnic zahájila celkovou přestavbu další části dvoukolejné magistrály přes Českomoravskou vrchovinu. Předáním staveniště minulý týden začala rekonstrukce traťového úseku z Křižanova do Skleného nad Oslavou.

Číst více...

Ulice Pod Strání bude půl roku uzavřena. Parkoviště ve Svitu funguje

15. 01. 2020

ulice pod_strani_vm_prosinec_opravenoOd pondělí 13. ledna až do 30. června 2020 je uzavřena ulice Pod Strání ve Velkém Meziříčí.

Podle informací tiskové mluvčí města Velké Meziříčí jsou důvodem uzavření pokračující stavební práce, které začaly 19. srpna 2019. Zhotovitel stavby nejprve opravil vjezd do areálu bývalého Svitu, aby nyní při zbývající rekonstrukci bylo možné prostory využívat k parkování.

Číst více...

Už popáté se můžete podívat do katovny

15. 01. 2020

katovna vmDivadelní a šermířský spolek TAS pořádá již popáté den otevřených dveří ve velkomeziříčské katovně. Ta se nachází v ulici Pod Strání číslo 2, v těsném sousedství areálu bývalého Svitu. Letošní akce se koná v pátek 17. ledna od 13 do 18 hodin.

„V průběhu odpoledne si můžete prohlédnout dům, vyslechnout zajímavosti z historie života na katovně a o životě katů obecně, prohlédnout si, co je u nás nového za poslední rok, opéct si špekáček či spatřit ukázky šermířského umění v čase kolem 15.30 a 16.00,“ lákají na bohatý a netradiční program členové spolku.

Text a foto: Iva Horká

Program zde:

Lidl hodlá postavit prodejnu ve Velkém Meziříčí i bez podpory města

8. 01. 2020

LidlZájem Lidlu postavit ve Velkém Meziříčí v bývalém areálu Svitu svoji prodejnu stále trvá. Informoval o tom starosta města na závěr prosincového zasedání zastupitelstva.

Číst více...

Pejskaři sáhnou hlouběji do kapsy

8. 01. 2020

MajaZnění nové obecně závazné vyhlášky města odsouhlasili zastupitelé loni na prosincovém zasedání. I po novele vyhlášky však zůstává zachována maximální možná sazba poplatku, a to 1 500 korun za kalendářní rok a jednoho psa.
Připlatí si majitelé psů žijící v domě, důchodci i lidé v místních částech. Naopak se zvýšení poplatku nedotkne občanů, kteří žijí se svým psem v bytě.

Číst více...

Živý betlém v Měříně byl asi poslední

8. 01. 2020

betlem merin2_2019Tradice živých betlémů v Měříně patrně po 16 letech skončila představením na Vánoce 2019. Únava a chybějící náhradníci stojí za koncem této úspěšné akce.
Ve hře účinkovaly desítky lidí a víc než stovka jich celý program zajišťovala. A právě jejich únava a žádná náhrada stojí za koncem akce.
„Zájemci na hraní nebo do muziky by byli, ale my potřebujeme sílu, která to bude táhnout a vystřídá pracanty, kteří to dělají už 15 let," řekla pro média Tereza Motyčková, jedna z hlavních pořadatelek akce.

Číst více...

Za morální obludu považuje zastupitel Jiří Kaše tvůrce jeho falešného profilu

8. 01. 2020

Klavesnice2Zastupitel Velkého Meziříčí MUDr. Jiří Kaše (Meziříčské fórum) se na jednání zastupitelstva ostře distancoval od falešného profilu na sociální síti.

„Dovolte mi, abych se touto formou veřejně distancoval od údajně mého facebookového profilu, který se t.č. šíří touto sociální sítí,“ řekl na úvod zastupitel Kaše a pokračoval, „v tomto profilu jsou mým jménem prezentovány názory, jejichž autorem v žádném případě nejsem a ani nemohu být.

Číst více...

Město bude hospodařit s 305 miliony

9. 01. 2020

StovkaZastupitelé Velkého Meziříčí schválili rozpočet hospodaření města na rok 2020. Rozpočet je vyrovnaný a počítá s příjmy i výdaji ve výši 305 315 900 korun.
Na opravy a investice je v rozpočtu vyčleněno 65 milionů korun, nejvíc v historii města.

Číst více...

    Reklama
  • NKT
  • Restaurace Jupiter plesy
  • VAS
  • Kovokomlet
  • HŠ otevřené dveře
  • Agro Měřín
  • ML_prodejce
  • Redakce-provoz
Nahoru