Šance zbavit se exekucí

MilostiveLetoPříležitost zbavit se exekucí nabízí zadluženým občanům stát v rámci „Milostivého léta II“. Možnost je to na dlouhou dobu poslední a probíhá od 1. září do konce listopadu tohoto roku.

Využít příležitosti k oddlužení můžou všichni, kdo jsou exekučně stíháni pro dluhy vůči státu a jejich exekuce byly zahájeny před 28. 10. 2021. Jedná se například o dluhy vůči zdravotním pojišťovnám, nemocnicím, ČEZ, dopravním podnikům, také dluhů za nájem v obecních bytech, či nedoplatky za odvoz odpadu. Nevztahuje se ovšem na daně.
Zbavit se těchto exekucí může dlužník tím, že zaplatí původní dluh plus 1.815 Kč, který je určený pro exekutora jako administrativní poplatek. Stát pak odpouští všechny sankce, úroky z prodlení a další náklady. Dluh se díky tomu může výrazně snížit.
Dlužník by měl začít tím, že zahájí komunikaci se svým exekutorem a informuje ho, že hodlá využít Milostivého léta. Je třeba žádost neodkládat a poslat ji nejpozději do 15. listopadu, neb exekutor má na odpověď 15 dnů od doručení.
Pokud si nevíte rady, neváhejte zavolat na telefon 770 600 800, nebo se podívejte na www.milostiveleto.cz 
Josef Klement, senátor

„Milostivé léto nabízí možnost zbavit se dluhů jednou pro vždy. Znáte­‑li někoho, komu můžete pomoci třeba jen předáním této informace, udělejte to, prosím.“

    Reklama
  • Rozmarinek23
  • Grilovani
  • Malirstvi
  • Prodej masa, Vanoce
  • Nábor fotbal
Nahoru