Kalendář akcí na Velkomeziříčsku a okolí

IMG 0147Platí nouzový stav a došlo k omezení kulturních akcí. Důležité informace o epidemii koronaviru, nouzovém stavu a všech v té souvislosti vydaných opatřeních vlády a ministerstev naleznete na https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/.

 Vzhledem k vládním opatřením s nemocí COVID je přerušen provoz kina. O naprogramované filmy, které měly mít preméru v našem kině nebudete ochuzeni. Kino Jupiter

Zakoupené vstupenky za zrušená filmová představení:
– on-line vám budou vráceny automaticky na účet,
– v hotovosti na program. oddělení Jupiter clubu. Dárkové vstupenky se samozřejmě prodlužují do 31. 3. 2021

18. února v 19.00 • Velký sál JC Velké Meziříčí
UCPANEJ SYSTÉM
Přeloženo ze 14. 3. 2020. Vyprodáno. Náhradní termín – zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti (původní termín 14. 2. 2020).
Hrají I. Trojan, V. Neužil, M. Krobot, M. Myšička/P. Šimčík, M. Pechlát, J. Plesl, H. Čermák/M. Hádek, P. Vršek, J. Holcová, K. Melíšková, L. Krobotová.
Divadelní hra Dejvického divadla. Proč Bůh sedí na střídačce. Podle povídek z knihy a scénáře k filmu Irvina Welshe Acid House. V poněkud bizarní podobě pokáleného Boha je Ivan Trojan nejen sarkastickým glosátorem všeho dění, ale především dotváří dokonalý obraz vyprázdněného světa. Přispívá tak zásadně k zvýraznění tématu inscenace, která je zábavná i depresivní, kde za smíchem vzápětí mrazí. Stejně jako z metafory lidské společnosti, která už Boha ani nepoznává. Ucpanej systém získal cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012. Ivan Trojan získal cenu Alfréda Radoka 2012 v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha. Za tuto roli byl i nominován na Cenu Thálie.
Upozornění: Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování. Délka divadelního představení 2 hodiny 50 minut včetně přestávky.

24. února v 19.00 • Koncertní sál JC Velké Meziříčí
HOUSLOVÝ VIRTUÓZ VÁCLAV HUDEČEK
Přeloženo z 16. 11. 2020
Lukáš Klánský – klavír.
Platí abonentní předplatné KPH 2020/2021. Společný koncert houslového virtuóza světového věhlasu a jedné z nejvýraznějších osobností mladé české klavírní generace.
Václav Hudeček zahájil svou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v 60. letech. Již v 15 letech vystoupil vLondýně s Royal Philharmonic Orchestra. O den později ho slyšel legendární David Oistrach, předpověděl mu velkou budoucnost a nabídl pedagogickou pomoc. Od roku 1970 až do Oistrachovy smrti byl žákem tohoto velkého mistra. Zároveň absolvoval studium na pražské AMU. Od londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších pódiích, s nejlepšími světovými orchestry a na světových festivalech. Hudečkovo sympatické vystupování a zejména styl jeho hry okouzluje obecenstvo bez rozdílu věku. Václav Hudeček je držitel několika zlatých desek. Jeho nahrávka Vivaldiho Le Quattro Stagioni s dirigentem Pavlem Koganem je od roku 1992 stále nejúspěšnější produkcí v České republice a obdržel za ni zlatou a v roce 1997 platinovou desku. V roce 2007 u příležitosti státního svátku 28. října udělil prezident republiky Václav Klaus V. Hudečkovi vysoké státní vyznamenání. „Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění“. V roce 2015 obdržel jako zatím jediný Čech v historii od prezidentaItálie prestižní vyznamenání Řád rytíře italské hvězdy „Cavaliere dell’Ordine della Stella d’Italia“.
Vstupné v předprodeji: 200/150 Kč (děti, studenti, senioři), na místě: 250/200 Kč.Platí abonentní předplatné KPH 2020/2021, v prodeji na program. oddělení Jupiter clubu.

2. – 12. března • Výstavní síň Klubu kultury, Masarykovo náměstí 5, Velká Bíteš.
PRODEJNÍ VÝSTAVA MINERÁLŮ, FOSÍLIÍ A ŠPERKŮ • IX. ROČNÍK
Otevírací doba: po – pá 8.00 – 17.00 hodin, so 9.00 – 16.00 hodin.

3.  března v 19.30 • Velký sál JC Velké Meziříčí
ŽENA ZA PULTEM 2: PULT OSOBNOSTI
Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti (původní termín 21. 10. 2020). Rezervované vstupenky jsou ponechány v rezervacích.
Divadelní představení Divadla Kalich Praha.
Je volební víkend. Jiřina, prodavačka v malém koloniálu, věří, že to konečně dopadne a komunisté vyhrají. Již dlouho se učí, jak se řeknou čínsky rohlíky a vlašák, protože chce stačit čínským obchodníkům, kteří přijdou, až se rozjede obchod s východem. Číňané nezklamou, ti nejsou jako Rusové. Tentokrát to všechno vyjde a její syn Kája udělá hereckou kariéru, bude novým Vladimírem Brabcem. Hanka, která nakupuje u Jiřiny makrobiotickou stravu, se jí vysmívá. Komunisti nikdy nevyhrají a Jiřina je bláhová. Ale není náhodou naivní spíš Hanka, když věří, že s ní její stokilový muž Pepa drží dietu…? Jiří Lábus a Oldřich Kaiser ve čtyřech rolích v režii Davida Drábka v komedii Petra Kolečka, která je tak šílená, že to možná jednou může být pravda! Délka představení: 110 minut včetně přestávky.

24. března 2021v 19.00 • Koncertní sál JC Velké Meziříčí
KLAVÍRNÍ RECITÁL KATEŘINY POTOCKÉ
Další koncert z cyklu mimořádně nadaných umělců Českého hudebního fondu. Pro diváky je připraven atraktivní klasicko­‑romantický virtuózní program.
Hře na klavír se Kateřina Potocká začala věnovat již ve 4 letech, své mimořádné nadání rozvíjela na Konzervatoři P. J. Vejvanovského v Kroměříži pod vedením MgA. Martiny Schulmeisterové, Ph.D. a od roku 2018 je posluchačkou JAMU v Brně ve třídě prof. Aleny Vlasákové. Byla úspěšná na soutěžích Amadeus, Virtuosi per musica di pianoforte nebo na soutěži Vítězslava Nováka, v roce 2014 získala 1. cenu a titul absolutního vítěze na soutěži Pro Bohemia a zvítězila v Mezinárodní klavírní soutěži Vítězslava Nováka v Kamenici nad Lipou. Dále obdržela 2. cenu na Soutěži Nadace B. Martinů v Praze (2015), 2. cenu na soutěži „Pianotalents“ Miláno, Itálie (2013) nebo 3. cenu na Mezinárodní smetanovské klavírní soutěži v Plzni (2016). Mezi její poslední úspěchy patří ceny získané v roce 2019 v Římě – 1. cena na mezinárodní soutěži Anemos a 2. cena na soutěži Youth Academy Award. V témže roce zvítězila i na mezinárodní soutěži v Klosterneuburgu (Vídeň). Soustavně se věnuje rovněž komorní hře, od roku 2019 působí na konzervatoři v Pardubicích.
Vstupné: 150 Kč/120 Kč (děti, studenti, senioři)
Platí abonentní předplatné KPH 2020/2021.

11. března 2021 15.00 • Kulturní dům, Vlkovská 482, Velká Bíteš
MARTIN MAXA A MILAN PITKIN – vystoupení k MDŽ
Předprodej vstupenek bude zahájen v Turistickém informačním centru, Masarykovo náměstí 5 ve Velké Bíteši.

29. března 2021 8.30 • Kulturní dům, Vlkovská 482, Velká Bíteš
NA KOUZELNÉM PALOUČKU
Představení je přesunuté na 29. 3. 2021.
Loutková revue herecké skupiny „Loudadlo“ pro mateřské školy a I. st. základní školy

Změna programu vyhrazena!

    Reklama
  • Online inzerce
  • Jelínkova vila – leden 21
  • Prodej dřeva
  • MVDr. Chyba
  • ML_prodejce
Nahoru