Jednání o rekonstrukci náměstí bude pokračovat

Namesti Ve věci změny stávající podoby velkomeziříčského náměstí se schyluje k posunu. Vedení města chce konečně docílit jeho rekonstrukce.

Rekonstrukce náměstí ve Velkém Meziříčí se opět stane tématem jednání místních zastupitelů. Ve snaze o nalezení kompromisu mělo zastupitelstvo diskutovat v úterý 23. února, ale po vzájemné dohodě všech zastupitelů proběhne jednání na zasedání 13. dubna.


Podle starosty města Alexandrose Kaminarase není současný technický stav náměstí vyhovující a rád by se zasadil o zvýšení jeho atraktivity jak pro jeho občany, tak i návštěvníky.
V letošním roce hodlá zadat dokončení architektonické studie na rekonstrukci náměstí. Kompletní dokumentace by podle současných představ mohla být připravena nejdéle do konce roku 2022.
Nová podoba centra města by se měla týkat nejenom samotného Náměstí, ale také sousedních ulic Radnická, Vrchovecká, Komenského, Kostelní a U Bašty. Město počítá s výměnou různorodých povrchů a redukcí parkovacích míst, ale také s vytvořením prostoru pro dopravu, rekreaci i společensko – kulturní vyžití.
Vedení města by chtělo nalézt inspiraci v již proběhlé architektonicko–urbanistické soutěži, která poskytla velké množství podnětných návrhů. Proměna velkomeziříčského náměstí započne na jaře letošního roku zavedením nového parkovacího systému.
-měú-

    Reklama
  • Janšta cukroví
  • Skauti
  • Výstava Šurda
  • Tunkr 2021
  • ML_prodejce
Nahoru