Dopravní nehoda na dálnici D1

NehodaDne 27. září, kolem druhé hodiny odpoledne došlo na 153. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno k dopravní nehodě nákladního vozidla (cisterny), které vyjelo mimo komunikaci. Řidič nákladního vozidla byl s podezřením na lehké zranění transportován zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Dechová zkouška, kterou policisté u řidiče provedli, byla negativní. Zjišťování příčiny a okolností nehody je předmětem dalšího šetření. V současné době je na dálnici ve směru na Brno omezen provoz v odstavném pruhu z důvodu vyprošťování vozidla.
V 10.00 započalo přečerpávání nákladu (sušené mléko) do přistavené nákladní soupravy, kdy při této činnosti je omezena krajnice a je zde možnost, že bude nárazově omezen i pravý jízdní pruh. Ve 20.00 firma Jerex započala s pracemi na vyproštění nákladní soupravy, byla omezena krajnice a pravý jízdní pruh. Předpokládalo se, že bude nárazově omezen i levý jízdní pruh (tzn. směr na Brno uzavřen) a to po dobu cca 10–15 min. Při vyprošťování nákladní soupravy byl provoz v místě vyprošťování omezen pomocí DIO, které dle schématu postavil SSÚD č. 4 Domašov, rovněž na místě asistovala hlídka DO Velký Beranov.

-pol-

Nehoda2Nehoda3

    Reklama
  • Skauti
  • Výstava Šurda
  • Zvěřinové hody
  • Agro účetní
  • ML_prodejce
Nahoru