Tragická nehoda mezi obcemi Rousměrov a Bory vzala život třem mladým lidem

NehodaV sobotu 29. 10. ve 14.40 hodin na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici III. třídy číslo 36049 mezi obcemi Rousměrov a Bory na Žďársku. Z prvotních informací z místa vyplývalo, že tam havarovalo osobní vozidlo, ve kterém jsou zaklíněné osoby. Po příjezdu složek integrovaného záchranného systému na místo nehody bylo zjištěno, že ve vozidle cestovaly v době nehody tři osoby. Všechny tři bohužel podlehly vážným zraněním.


Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Žďár nad Sázavou a věc dopravní nehody si k dalšímu prověřování na místě převzali žďárští kriminalisté.
Jak vyplývá z ohledání místa nehody, devatenáctiletý řidič s osobním vozidlem vyjel v levotočivé zatáčce v lesním úseku mimo komunikaci do příkopu, kde se vozidlo převrátilo a střechou narazilo do vzrostlého stromu. Ve vozidle cestovali kromě řidiče dva spolujezdci ve věku 19 a 15 let. Kriminalisté zajistili havarované osobní vozidlo pro účely trestního řízení.
Sobotní nehoda se zařadí mezi nejtragičtější za posledních několik let, navíc domů ke svým rodinám se už nikdy nevrátí tři mladí lidé, kteří měli celý život před sebou.
„V souvislosti s touto nešťastnou událostí apelujeme na všechny řidiče, aby jezdili opatrně a brali na zřetel změnu klimatických podmínek, kdy se zejména v lesních úsecích může vytvářet mlha, vozovka může být mokrá a pokrytá listím, což může při vyšší rychlosti vést ke smyku. Navíc tento víkend se měnil čas a mnohem dříve se stmívá, proto dbejte na to, abyste používali správně osvětlení vozidla a mysleli na to, že světla pro denní svícení musíte nahradit zapnutím světel tak, abyste byli v silničním provozu vidět,“ apelují policisté na všechny řidiče.

-red, pol-

    Reklama
  • Sklené
  • Sklenářová 11/22
  • Špaček pronájem
  • AgroMěřín_řidič
  • Výstava Šurda
  • Skauti
  • Nábor fotbal
  • ML_prodejce
Nahoru