Město chce omezovat fantazii stavebníků u nových domů na Hliništích

hliniste pozemky_I._etapaUlici, kde jsou vedle sebe bungalovy a třípodlažní vícegenerační domy, si podle svého vyjádření na webu neumí představit nové vedení města. Sice prý nebude omezovat stavebníky, ale stejně nastaví mantinely.

Proto chce, aby se rozvojová plocha na Hliništích řídila územní studií, která stanoví pravidla pro výstavbu. Bude předem daný maximální počet podlaží novostaveb, typ a sklon střech, nejvýše přípustná zastavěná plocha pozemku, přípustné barvy a materiály fasád a plotů nebo vzdálenost rodinných domů od společných hranic pozemků.
„Už při koupi pozemku budou majitelé ta pravidla pro výstavbu znát. Nejde nám o to někoho omezovat, ale nastavit mantinely pro fantazii stavebníků tak, aby vznikla krásná rezidenční lokalita, ve které se bude dobře žít a bude vypadat kultivovaně i za 30 let," upřesnil starosta města Alexandros Kaminaras.
Autorka návrhu, Ing. arch. Eva Uchytilová, dílo předá do zahájení prodeje pozemků. Výsledkem tak bude podle sdělení města přehledná prezentace kultury zástavby budoucí lokality Hliniště III.
-red, zdroj: web města-

    Reklama
  • JelVila11_23
  • Prodej masa, drubez
  • Nábor fotbal
Nahoru