Značku regionální produkt získal Statek u Nahodilů v Otíně

otin oceneni2Certifikaci a značku Vysočina regionální produkt mohou nově využívat rodinný statek z Otína a pivovar v Telči.


Značkou osvědčující místní původ výrobku a vazbu na region, ale také jeho kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí, nově označí vyzrálé hovězí maso a masné produkty z rodinného Statku u Nahodilů v Otíně. Stejně tak pivovar Panský dvůr Telč resp. jeho čtyři originální piva Nádeník, Holomek, Hofmistr a IPA Klíčník.
Certifikace tradičních výrobků s jasnou regionální stopou i zajímavým příběhem začala v roce 2007. Značka Vysočina regionální produkt má regionální výrobce zvýhodnit na trhu. O značku může požádat kterýkoli producent, který má sídlo v Kraji Vysočina. Certifikát a značku může využívat dva roky, poté je třeba certifikát obnovovat. Značku uděluje Zemědělská ekologická regionální agentura, o.s. (ZERA) s podporou Kraje Vysočina. Certifikáty Vysočina regionální produkt převzali zástupci producentů z rukou hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka, náměsktyně hejtmana Hany Hajnové a radního kraje Pavla Hájka.
-red, zdroj: TZ KrÚ-

otin oceneni

    Reklama
  • JelVila11_23
  • Prodej masa, drubez
  • Nábor fotbal
Nahoru