Výstavba obchodního centra s Lidlem na Karlově začala

Lidl VM_zahajeni_stavby_2023_foto_ant_horky_1„Veškerá povolení jsou vyřízena, zahájili jsme stavbu a dokončení očekáváme v roce 2024," uvádí firma TRAXIAL GROUP na svém webu, „tento projekt realizujeme na klíč pro budoucí nájemce Lidl, Jysk, TEDi, SuperZOO, Teta drogerie, Traficon. Stavba tohoto projektu byla zahájena v září 2023, otevření pro veřejnost očekáváme ve druhé polovině roku 2024."
Uvedené prodejny, ale také parkoviště o cca 170 místech, se budou rozprostírat na ploše 4.500 m², z toho samotný Lidl na ploše 1656 m². Nové OC X park vyrůstá v lokalitě Karlov, na levé straně ve směru na Brno (viz foto).

NÁJEMCE. FINANCOVÁNÍ. STRATEGIE.

Lidl je obchodní značka řetězce prodejen německé společnosti Schwarz-Gruppe, které patří též síť hypermarketů Kaufland. Vlastníkem je obchodník a miliardář Dieter Schwarz. Ve 26 státech Evropy a ve Spojených státech amerických vlastní společnost Lidl přibližně 10 tisíc prodejen. V roce 2019 zaznamenala společnost Lidl celkový obrat 50,9 mld. eur a provozní zisk ve výši 2 mld. eur. Celková aktiva dosáhla 36,7 mld. eur, vlastní kapitál 11,7 mld. eur. Společnost zaměstnávala 178 741 lidí.


Firma Lidl byla založena ve 30. letech 20. století v Německu jako velkoobchod s potravinami a jiným sortimentem. Dnes patří firma Lidl mezi Top 10 německého trhu maloobchodních prodejen potravin. Jako mezinárodní společnost je aktivní se svými vlastními prodejnami po celé Evropě a v USA. První prodejny byly otevřeny v okolí Ludwigshafenu v 70. letech, po expanzi v rámci Německa probíhající až do pozdních 80. let a po mezinárodním angažování se od počátku 90. let, jsou dnes prodejny téměř ve všech evropských zemích.


Společnost JYSK je mezinárodní společnost se skandinávskými kořeny, která prodává vše do domácnosti. JYSK patří do Lars Larsen Group, společnosti, kterou vlastní rodina původního majitele a zakladatele JYSKu, Larse Larsena. Dánský obchodník je ve své rodné zemi známý tím, že vždy přináší skvělou nabídku v oblasti spaní a bydlení. Dnes provozuje koncern JYSK přibližně 2 800 prodejen v 52 zemích celého světa. Roční obrat koncernu činí přibližně 3,58 miliardy eur ročně. Růst je stabilní a řízený a celkový počet zaměstnanců činí téměř 23 000.


TEDi je německý diskontní řetězec prodávající nepotravinářské zboží. Společnost byla založena v roce 2004, od roku 2020 působí také v České republice. Celkem působí v 9 evropských zemí s více než 2 100 prodejnami.
Super zoo je síť specializovaných maloobchodních prodejen zabývajících se prodejem chovatelských potřeb, krmiv a živých zvířat. Svým klientům nabízí široký a kompletní sortiment kvalitního krmiva od renomovaných tuzemských i zahraničních dodavatelů, ale i terarijní zvířátka, hlodavce, králíčky a třeba i papoušky.


Teta je největší síťí drogerií v Česku. Celkem najdete 500 obchodů Teta a 270 dalších, které nesou označení Top Drogerie. Teta má zastoupení i na Slovensku. Historie společnosti Solvent, která značku provozuje, sahá do roku 1992. Původně to byla malá firma založená nadšenými studenty ze Žamberka, kteří si chtěli vydělat peníze na vybavení pro svou rockovou skupinu. Čtvrt století tvrdé práce mnoha lidí se zúročila – a přinesla stávající výjimečnou pozici na trhu.


Traficon je přední ryze česká síť prodejen tabákových výrobků, tiskovin a loterijních služeb. Začali první trafikou v roce 1996. Od té doby jejich síť vyrostla na více než 150 prodejen po celé ČR a stále přibývají další.
Traxial group působí na trhu 28 let a její celkový finanční objem projektů činí 3,4 miliard korun.
Pokud chcete vidět, jak bude OC ve Velkém Meziříčí vypadat, stačí se zajet podívat na stejné do Velké Bíteše.

Připravila: red ML, zdroj: web Traxial

Lidl planek_stavby_arealu

    Reklama
  • JelVila11_23
  • Prodej masa, drubez
  • Nábor fotbal
Nahoru