• Medřičské listy
  • Zprávy
  • Nová silnice i vážní zóna. Modernizace hlavní silnice mezi Trnavou a Rudíkovem začne příští rok

Nová silnice i vážní zóna. Modernizace hlavní silnice mezi Trnavou a Rudíkovem začne příští rok

Nová silnice_i_vážní_zóna_RudikovUž koncem letošního roku by měly začít stavební práce na silnici II/360 z Trnavy do Rudíkova na Třebíčsku.

Kraj Vysočina aktuálně administruje veřejnou zakázku pro výběr zhotovitele rekonstrukce úseku dlouhého téměř 2,5 kilometru. Stavební firma bude opravovat část silnice od čerpací stanice Rudíkov až po obchvat Trnavy. Na modernizaci Kraj Vysočina ze svého rozpočtu vyčlení 171 milionů korun, větší část nákladů uhradí z Integrovaného regionálního operačního programu v rámci projektu II/360 Trnava – Rudíkov, 1. stavba.
Plánovaná modernizace řeší především směrové a šířkové vedení silnice. „Součástí projektu je také bezpečnější napojení komunikací, zejména III/36058 ve směru na Rudíkov a napojení II/390 na Budišov. Vybudována bude i vážní zóna nedaleko rybníka Březina, sloužící ke kontrole nákladní dopravy," uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky, dopravy a silničního hospodářství Miroslav Houška s tím, že zahájení stavby předpokládá koncem letošního roku. „K zásadnímu omezení dopravy ale letos nedojde, stavbaři v řádu týdnů začnou s kácením dřevin," doplnil Miroslav Houška.
Po zmodernizovaném úseku by se řidiči měli poprvé projet od listopadu příštího roku. Úplné dokončení díla je plánováno na červen 2025. Na rekonstrukci by měla v budoucnu navázat oprava úseku II/360 Oslavička – Rudíkov, 2. stavba. Délka této trasy ve směru na Velké Meziříčí je 1,3 kilometru.
Vážní zónu pro kontrolu přetíženosti nákladních automobilů zprovoznil v loňském roce Kraj Vysočina například v prostoru servisní komunikace při odbočení z II/602 na Luka nad Jihlavou. Za stejným účelem využívá Policie ČR upravené odpočívky na II/602 u Olešné na Pelhřimovsku nebo II/602 u Řehořova.
-zdroj: KrÚ-

    Reklama
  • JelVila11_23
  • Prodej masa, drubez
  • Nábor fotbal
Nahoru