Sanborn mění majitele

Sanborn-01SANBORN, klíčový dodavatel přesných komponentů a specializovaných dílů pro energetiku, ropný a plynárenský průmysl a dopravu, mění majitele. Fond Genesis Private Equity Fund
(GPEF III) ze zavedené private equity skupiny Genesis Capital prodal svůj většinový vlastnický podíl společnosti Oriens.


Společnost SANBORN vyrábí a dodává kritické komponenty předním světovým výrobcům generátorů a turbín, energetickým společnostem nebo výrobcům dieselových motorů, a to především ze speciálních ocelových slitin. Klíčovými zákazníky společností jsou přední mezinárodní průmyslové konglomeráty, jako jsou GE, Siemens, Wabtec, Technip FMC a OneSubsea. V roce 2023 společnost očekává tržby přes 650 milionů korun.
GPEF III spolu s menšinovým spoluinvestorem MaeG Investment SICAV získala společnost SANBORN v roce 2017 od dvou soukromých vlastníků v rámci odkupu motivovaného nástupnictvím managementu. Společnost GPEF III rovněž přivedla současný vrcholový manažerský tým. Během šestiletého období společnost SANBORN potvrdila a posílila svou pozici strategického dodavatele pro své významné klienty a zdvojnásobila svůj obrat a EBITDA. Poté, co investoři dosáhli svých původních investičních cílů a časového horizontu, ze společností nyní společně vystupují.
Radan Hanzl, Partner společnosti Genesis Capital Equity odpovědný za projekt, řekl: "Odchod ze společnosti SANBORN je dalším úspěchem v rámci jednoho z našich hlavních investičních odvětví – lehké a střední výroby. Zvláštní poděkování patří mimořádně schopnému týmu vrcholového managementu společnosti SANBORN, který dokázal během několika let přivést společnost na dvojnásobnou úroveň. Jsem přesvědčen, že společnost Oriens jako nový vlastník na tuto pozitivní trajektorii dále naváže."
"Pro náš fond MaeG byl SANBORN naší první investicí a je také naším prvním exitem. Jsem přesvědčen, že takto úspěšná investice byla dobrým příkladem perfektní spolupráce mezi vlastníky společností a jejím managementem, včetně otevřené, flexibilní a časté komunikace", dodal Petr Kymlička, zástupce MaeG Investment SICAV.
Ivan Dzido, předseda představenstva a generální ředitel společnosti SANBORN, dodal: "Během uplynulých pěti let jsme ve společnosti SANBORN výrazně zvýšili produktivitu, rozšířili sortiment dodávaných dílů, posílili naši pozici u stávajících zákazníků a také získali nové zákazníky. Tyto kroky přispěly k našemu úspěchu a současnému postavení významného strategického dodavatele. Těšíme se na spolupráci se společností Oriens při dalším rozvoji naší společnosti."

Krisztián Orbán, řídící partner společnosti Oriens, k akvizici uvedl: "SANBORN je skvělá společnost s jasnými kompetencemi v oblasti specializovaného obrábění a špičkovou klientskou základnou. Naším cílem je dále posilovat její schopnosti a kapacitu jak organicky, tak prostřednictvím akvizic a rozšiřovat spolupráci se stávajícími i novými zákazníky."


O společnosti SANBORN
SANBORN vyrábí a dodává kritické komponenty pro přední světové výrobce generátorů a turbín, energetické společnosti a dopravu, a to především ze speciálních ocelových slitin. Klíčovými zákazníky společnosti jsou přední mezinárodní průmyslové konglomeráty, jako GE, Siemens, Wabtec, Technip FMC a OneSubsea. Pro všechny své klienty působí společnost jako dlouhodobý certifikovaný dodavatel, v mnoha případech jako významný strategický dodavatel. Díly vyráběné společností SANBORN se vyvážejí do mnoha zemí světa. Přibližně 70% produkce se vyváží do Evropy, 25% do Severní a Jižní Ameriky a zbývající objemy směřují do zbytku světa. Společnost sídlí ve Velkém Meziříčí a zaměstnává 200 lidí. V roce 2023 společnost očekává tržby přes 650 milionů korun.
Více informací naleznete na adrese: https://www.sanborn.cz/cs/


O společnosti Oriens
Oriens je nezávislý soukromě vlastněný průmyslový holding se zaměřením na private equity investice
v České republice, Polsku, Německu, Maďarsku a na Slovensku.
Více informací naleznete na adrese: https://oriensim.com/index-cz.html


O společnosti Genesis Capital
Genesis Capital je private equity skupina, která nabízí financování růstu a rozvoje malým a středním společnostem ve střední Evropě. Od svého založení v roce 1999 poskytla Genesis Capital poradenství šesti fondům soukromého kapitálu v celkovém objemu přesahujícím 350 milionů EUR. Tyto fondy již podpořily více než 70 firem.


V současnosti fondy Genesis spravují investice v těchto společnostech: Hecht Motors, Borcad CZ, TES Vsetín,
XBS Group, PFX Group, STT Servis, AV MEDIA, HP Tronic/Datart, 11 Entertainment Group, Summa Linguae Technologies, Conectart, GTH catering, R2B2, Home Care Promedica, HC electronics a JP-Prolak.


Další informace naleznete na adrese: www.genesis.cz
https://feedit.cz/2023/12/04/genesis-capital-prodava-portfoliovou-spolecnost-sanborn-spolecnosti-oriens/

připravila: red ML, zdroj: TZ

    Reklama
  • Malirstvi
  • Renovace vany
  • Prodej masa, Vanoce
  • Nábor fotbal
Nahoru