Zemřel dlouholetý loutkoherec Václav Slabý

Slaby Vaclav_fotoOdešel člověk s velkým srdcem - loutkoherec Václav Slabý (1925-2024) z Velkého Meziříčí.


"Ještě nikdy se mi nepsalo tak těžce jako nyní, když mám napsat vzpomínku na pana Václava Slabého," uvedla vedoucí loutkového divadla ve Velkém Meziříčí Kateřina Maloušková, "slova nedokážou popsat, co pro nás pan Slabý znamenal.

Neodešel pouze člen loutkového divadla, odešel milovaný člen naší loutkářské rodiny. Jeden ze zakladatelů, a tím pádem pilířů našeho divadla.

Byl spoluzakladatelem loutkového divadla ve Velkém Meziříčí

Loutkové divadlo založil s paní Jasnou Mikuláškovou a panem Miroslavem Rosou v roce 1951, a až do letošního roku divadlo neopustil. Ještě na podzim s námi odehrál poslední představení. Byl naprosto spolehlivý, oddaný, vždy pozitivně naladěný, ochotný pomoct svým mladším kolegům, ve svém hlasovém projevu naprosto profesionální a jedinečný. Jeho hlasem promlouvala za těch 73 let spousta postav a loutek, od Honzů, Škrholů, tatínků, dědečků, přes čerty, čaroděje, až po vodníky, trpaslíky a další. Měl naprosto vytříbený styl a vždy byl stoprocentně připravený. Do loutkového divadla nakonec přivedl i svoji ženu, a neopustil ho ani po její smrti. Ať byl v jakékoliv fázi svého života, stejně každou sobotu a později každou druhou sobotu během celých 73 let, věnoval obětavě svůj čas dalším a dalším generacím místních dětí a loutkovému divadlu. Jak sám rád říkal, loutkové divadlo pro něj byla jeho druhá rodina. Byl loutkář srdcem, duší i tělem."

Zemřel v pátek 22. března 2024. Příští rok (2025) by oslavil stovku.

-red, katmal-

    Reklama
  • Kuřice prodej
  • ČSŽ schůze
  • ČSŽ zájezd
  • Malirstvi
  • Renovace vany
  • Prodej masa, Vanoce
  • Nábor fotbal
Nahoru