Heřmanov získal ocenění v Evropské soutěži

Hermanov evropska_cenaKraj Vysočina měl svého zástupce v soutěži Evropská cena obnovy vesnice – obec Heřmanov na Křižanovsku, která vyhrála národní kolo soutěže Vesnice roku v roce 2017. Heřmanov uspěl a v konkurenci 23 dalších obcí z celé Evropy si odváží ocenění za mimořádné výsledky v několika oblastech rozvoje vesnice. Slavnostní udílení cen se letos konalo v Tyrolsku.


Heřmanov je ukázkovým příkladem realizace investic v oblasti infrastruktury. Vedle vybudování sítí a občanské vybavenosti, věnuje také vzornou péči o památky v obci. Speciální pozornost si však zasluhuje čilý spolkový život, vytvoření kulturního centra Heřmánek v budově bývalé obecní školy a podpora šetrné turistiky, která využívá husté sítě tras v nádherné přírodní krajině. Toto jsou hlavní hodnoty, ze kterých může obec čerpat při svém dalším rozvoji. Pozitivní hodnocení si také zasloužila spolupráce s místním zemědělským bioproducentem. Jak uvedli hodnotitelé ve své zprávě, v Heřmanově se viditelně žije podle hesla: Myslet dál!
„I když se obyvatelé venkova mohou cítit znevýhodnění například špatným mobilním signálem, pomalým internetem nebo nevyhovující infrastrukturou, horší dostupností lékařské péče nebo horší možností zaměstnanosti, není prvořadým problémem vyřešit technické otázky. Především musí dobře fungovat soužití mezi lidmi. V současnosti mám občas dojem, že i v době, kdy létáme do kosmu, nejsou někteří lidé schopní zaklepat na dveře svého souseda. Mnozí směřují jen ke svým egoistickým cílům," zaznělo z úst předsedy pořádající organizace či bývalého hejtmana Dolního Rakouska.
Připravila: Iva Horká, zdroj: KrÚ

Hermanov evropska_cena_diplom

    Reklama
  • JelVila11_23
  • Prodej masa, drubez
  • Nábor fotbal
Nahoru