Meziříčí povede ČSSD, KDU-ČSL, Meziříčské fórum a ANO 2011

VolbyKoalice ČSSD, KDU-ČSL, Meziříčské fórum a ANO 2011 navrhuje na pozici starosty Josefa Komínka. O dalších postech koalice jedná.

Komunální volby byly v Meziříčí poměrně vyrovnané. Po pěti mandátech získalo To pravé Meziříčí, ČSSD a Společně VM. Za nimi se třemi získanými zastupitelskými posty skončila KDU-ČSL a Meziříčské fórum. Dva zastupitele má ANO 2011.
Na koaliční spolupráci se podle posledních informací dohodli ČSSD, KDU-ČSL, Meziříčské fórum a ANO 2011. Dohromady dávají třináct zastupitelů. V opozici skončila uskupení To pravé Meziříčí a Společně VM, která mají dohromady deset hlasů.


Ačkoliv ve volbách zvítězilo uskupení To pravé Meziříčí, oproti roku 2014 jim o čtvrtinu klesl počet hlasů a získalo tak o čtyři mandáty méně. O dva zastupitele přišli lidovci. Stejně tak komunisté, kteří se do zastupitelstva ani nedostali. Stejný počet mandátů jako v roce 2014 obdržela sociální demokracie. O čtyři zastupitele více získalo Společně VM, které se složilo z Volby pro město obhajující jeden post a Za Náměstí VM. O jednoho si také polepšilo ANO 2011. Nově vzniklé uskupení Meziříčské fórum získalo tři mandáty.
V zastupitelstvu se objeví sedm nových tváří a dvě staronové. Ostatní zastupitelé obhájili své mandáty z posledního období. Volební účast byla v Meziříčí 49,16%, což bylo o zhruba 5% více než posledně.

Strana/hlasy/procenta/počet mandátů
To pravé Meziříčí       19 849/ 20,94 %/ 5
ČSSD                            17 380 18,34 % 5
Společně VM              16 933 17,87 % 5
KDU-ČSL a NK            13 239 13,97 % 3
MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM 13 150 13,88 % 3
ANO 2011                     9 681 10,22 % 2
KSČM                             4 537 4,79 % 0

Velké Meziříčí - 23 členů zastupitelstva
Zvolení zastupitelé: Koalice
Josef Komínek, 59 let, ČSSD
Miroslav Jágrik, 46 let, ČSSD
RNDr. Petr Vrána, 52 let, ČSSD
Ing. František Komínek, 43 let, ČSSD
Mgr. Pavel Blažek, 42 let, ČSSD
PhDr. Marie Ripperová, 58 let, KDU-ČSL a NK
Stanislav Kratochvíl, 58 let, KDU-ČSL a NK
Mgr. Pavla Kamanová, 45 let, KDU-ČSL a NK
MUDr. Jiří Kaše, 60 let, MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM
Ing. Jiřina Jurdová, 52 let, MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM
Mgr. Tomáš Rapušák, 49 let, MEZIŘÍČSKÉ FÓRUM
Ing. František Fňukal, 49 let, ANO 2011
Ing. František Smažil, 63 let, ANO 2011
Opozice
Ing. Radovan Necid, 51 let, To pravé Meziříčí
MUDr. Petr Juda, 59 let, To pravé Meziříčí
MUDr. Libor Beneš, 55 let, To pravé Meziříčí
Ing. Petr Velička, 42 let, To pravé Meziříčí
MVDr. Ivo Šulc, 58 let, To pravé Meziříčí
Ing. Vincenc Záviška, 53 let, Společně VM
Mgr. Ivana Bíbrová, 46 let, Společně VM
Ing. Tomáš Bílek, 32 let, Společně VM
Mgr. Josef Prokop, 56 let, Společně VM
Ing. arch. Alexandros Kaminaras, 26 let, Společně VM.

Velká Bíteš – 21 členů zastupitelstva

Ve Velké Bíteši zvítězila KDU-ČSL se šesti mandáty, za ní s pěti mandáty Sdružení za město bez kamionů. Tři mandáty měla ČSSD, po dvou ODS, TOP 09 a SN pro město VB. Jedno křeslo získala KSČM.

Zastupitelé: Jelínek Josef Ing., Malá Alena JUDr., Pernica Vojtěch, Kotačka Libor Ing. Ph.D., Burešová Markéta Mgr., Řezáč Zdeněk, Vlček Milan Ing., Špaček Alois, Horek Svatopluk MUDr., Holánek Pavel Mgr., Brym Jan Václav Ing. et Ing., Koubek Aleš Mgr., Kučera Tomáš Ing., Rovenský Eduard, Melichar František, Pavlíček Jan, Štefek Jaroslav MUDr., Mazánek Zdeněk, Pelán Tomáš Ing., Vrba Jan, Machola Ondřej Ing.

Měřín – 15 členů zastupitelstva
Nejvíce mandátů – 5 – obdržela ODS, po třech SNK Měřín a Pustina a KDU-ČSL, dva ČSSD a po jednom SNK pro městys Měřín a Rybáři Měřín. Zastupitelé: Servít Jiří Ing., Matějíček Petr Mgr., Rohovský Ivo, Krejčí Milan, Hlávková Iveta Mgr., Oulehlová Anna, Buk Petr, Pazdera Jaroslav Ing., Hnízdil Roman, Krejčí Vladimír, Horák Ivo, Urbánek David Ing., Zdvihal Zdeněk JUDr., Pacal Karel, Pacalová Hana Mgr.

Křižanov – 13 členů zastupitelstva
Pro třech mandátech získaly strany Hlas Křižanova, KDU-ČSL a Hasiči Křižanov, po dvou pak Pro Křižanov a Sdružení ČSSD a NK.
Zastupitelé: Tvarůžek Stanislav, Chylík Eduard, Coufal Jiří, Musil Jan, Schmidová Radomíra, Klimeš Ivo, Petr Martin, Smejkalová Marie, Kamanová Lenka Mgr. et Mgr. Ph.D., Juračka Miroslav, Šibor Jiří, Hudec Filip Ing., Krejčí Michal Ing.

Připravila: redakce týdeníku Medřičské listy
Další podrobné výsledky voleb najdete na www.volby.cz 

    Reklama
  • JelVila11_23
  • Prodej masa, drubez
  • Nábor fotbal
Nahoru