Archiv

Žáci ZŠ Oslavická jsou okresními přeborníky v atletickém čtyřboji

Žáci ZŠ_OslavickáTradiční sportovní akci uspořádala Okresní radou AŠSK Žďár nad Sázavou v malebném sportovním areálu ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou. Zde se 6. června utkalo osm chlapeckých a devět dívčích týmů ve čtyřech atletických disciplínách (sprintu na 60 m, vytrvalostních bězích 800 m/600 m, skoku dalekém/skoku vysokém a hodu kriketovým míčkem).

Po čtyřhodinovém boji se nakonec stali přeborníky okresu naši chlapci z 6. a 7. tříd.
Navíc mezi čtyřicítkou soutěžících zvítězil a svoje fyzické přednosti uplatnil Tomáš Neufuss, který nasbíral 1605 bodů za výkony: 60 m 7,7 sec, 800 m 2:47 min, skok vysoký 145 cm, hod míčkem 55 m, a největší mírou přispěl i k prvenství celého družstva. Na dalších místech pak skončili další členové vítězného týmu: 4. místo Šimon Čech (1437), 12. místo Tomáš Novotný (1344), 18. místo Jiří Dobrovolný (1210), 24. místo Jan Křehlík (1060).
8. Gymnázium Bystřice n. P. 3820
V kategorii dívek startovalo celkem 46 závodnic. Naše děvčata skončila celkově čtvrtá, individuálně pak 7. Nela Bílková, 10. Barbora Fischer, 26. Veronika Švandová, 32. Markéta Dohnalová, 45. Markéta Doležalová.