Kultura

Houpací koně představili v Meziříčí novou desku

17. 04. 2019

HoupaciKoneV pátek 5. dubna se Rock Depo opět naplnilo živou hudbou. Návštěvníci si tentokrát přišli poslechnout již legendární ústeckou kapelu Houpací koně, která na scéně působí téměř třicet let.

Číst více...

Inspirace na Velikonoce z meziříčské výstavy

17. 04. 2019

IMG 20190403_163301O víkendu se můžeme těšit na velikonoční svátky, které již připomněla Jarní výstava v Jupiter clubu začátkem dubna. Inspirací může být i přírodní věneček na snímku. Stejně tak nabídlo množství výrobků více než padesát vystavovatelů. Součástí byly také exponáty z bylinek, či CD s písničkami o bylinkách. Poutavě expozici léčivých rostlin uprostřed sálu představily některým zájemcům organizátorky ze Svazu žen. „Klidně by taková komentovaná prohlídka mohla být třeba každou hodinu,“ podotkla jedna z návštěvnic, „některé vzácné bylinky jsem vůbec neznala. Bylo to zajímavé.“

Text a foto: Iva Horká

Více fotografií zde:

Návštěvníky provedou výstavou panenek samy autorky. Již tuto sobotu v muzeu na zámku

10. 04. 2019

vystava panenkyNávštěvníci výstavy Svět panenek ve velkomeziříčském muzeu budou mít možnost setkat se sběratelkou a autorkou rebornovaných panenek. Rovněž si budou moci prohlédnout část postupu, jak se panenka, vypadající jako opravdové miminko, vyrábí.

Číst více...

V Měříně se chystá nový hudební festival

10. 04. 2019

RozjezdS přívalem sluníčka a vůní jara se i nám vlila nová energie do žil, a tak jsme ji vložili do organizace nového bláznivého projektu – hudebního festivalu v Měříně. Přijďte naše nadšení podpořit v sobotu 8. června 2019 od 14.00 do 22.00 a také se podívat, jak se nám to povedlo.
Hudební festival Rozjezd Fest je zaměřen na mladé kapely z Měřína a blízkého i vzdáleného okolí.

Číst více...

Kalendář akcí na Velkomeziříčsku a okolí

9. 01. 2019

MestoVMVÝSTAVA SVĚT PANENEK • Do 26. května 15.00 – 16.00. Sbírka Moniky a Nikol Chmelařových. Více na www.muzeumvm.cz. Muzeum, zámek VM

 

Další akce zde:

Dětský karneval v Křižanově

4. 04. 2019

karnevalV neděli 17. března jsme se opět sešli v Katolickém domě v Křižanově na dětském karnevale, který již po osmnácté uspořádaly členky TJ Efekt. Přestože bylo venku krásné počasí, přišlo hodně dětí i rodičů.

Číst více...

Skautské tábory – tisíce zážitků

3. 04. 2019

TaboryNezapomenutelná dobrodružství, budování charakteru a pobyt v přírodě s opravdovými kamarády. To vše na jednom místě – na skautském táboře.

Číst více...

    Reklama
  • M_listy
  • Přání
  • Redakce-provoz
  • NKT
  • Skola Sokolovska
  • Juzek
  • Slepicky Hrbov
  • Svit_setkani
Nahoru