Zprávy

Občanská iniciativa Za Náměstí: demolice historického mostu přes řeku Balinku

19. 05. 2018

IMG 20180518_090232Tisková zpráva Občanské iniciativy Za Náměstí VM ze dne 16. 5. 2018 k chystané demolici historického mostu přes řeku Balinku ve Velkém Meziříčí.

Ve čtvrtek 17. 5. 2018 začíná úplná uzavírka mostu u Jelínkovy vily na Třebíčské ulici, následně po přeložení inženýrských sítí započne úplná demolice mostu a stavba nové mostní konstrukce. Myslíme si, že je obrovská škoda nahradit historicky cenný železobetonový most z první republiky mostem novým, který splňuje pouze dopravní požadavky města a bohužel vůbec nerespektuje estetickou hodnotu daného místa.

Číst více...

Řidiči mohou dočasně parkovat v areálu Svitu

23. 05. 2018

Svit celkK rychlému rozhodnutí dospěli velkomeziříčští radní na svém posledním zasedání. Uvolnili padesát tisíc korun na úpravu plochy v bývalém areálu Svit za řekou.
„Rozhodli jsme se narychlo, abys se tam mohlo v době uzavírky Třebíčské ulice parkovat," seznámil novináře se záměrem starosta města Josef Komínek.

Číst více...

Meziříčské fórum: Krytý bazén má být méně dotovaný než jiné městské subjekty

11. 05. 2018

bazen 8Sdružení Meziříčské fórum kandiduje v komunálních volbách na podzim letošního roku. Chce se aktivně podílet na řešení místních záležitostí. Za hlavní cíl má vybudování krytého bazénu v našem městě.

Podle studie proveditelnosti má být krytý bazén, jenž je součástí relaxačního centra, méně dotovaný než jiné městské organizace. Stejně tak jako některé městem financované kulturní či sportovní činnosti. V tabulce jsou vybrané položky například ze schváleného rozpočtu města pro rok 2018. Celkový rozpočet pro tento rok je 200 milionů korun.

Číst více...

V sobotu bude omezen provoz na náměstí i na mostu u pošty

23. 05. 2018

Most posta1V sobotu 26. 5. 2018 se bude na Náměstí ve Velkém Meziříčí konat charitativní koncert Muzikanti dětem.
Z důvodu přípravy této tradiční hudební akce bude na Náměstí dne 26. 5. 2018 od 5.00 hodin vyhrazen prostor parkoviště a komunikace od budovy Radnice směrem k lipám, čímž se značně omezí možnost parkování v centru města.

Číst více...

Oznámení o možnosti pořídit dotovaný kompostér

23. 05. 2018

komposter dotaceMěsto Velké Meziříčí oznamuje všem občanům, zapsaným do seznamu zájemců o dotované kompostéry, že nám byla poskytnuta finanční podpora z Operačního programu životního prostředí na spolufinancování projektu „Předcházení vzniku textilních a biologicky rozložitelných odpadů ve městě Velké Meziříčí" a to ve výši 85 % celkových nákladů.

Číst více...

Světlá žila minulou středu gastronomickými soutěžemi

23. 05. 2018

Gastro5Ve středu 16. května 2018 pořádala Hotelová škola Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí tradiční den gastronomických soutěží, kterých se zúčastňují žáci odborných škol z celé republiky i ze zahraničí.

Číst více...

Most u Jelínkovy vily bude od zítřka uzavřen

16. 05. 2018

most u_jelinkovy_vily_2017_2Silnice na Třebíčské ulici, kde se nachází také přes most u Jelínkovy vily, bude kvůli jeho rekonstrukci uzavřena.

Uzavírka začne již zítra, oprava má potrvat až do konce října letošního roku.

Číst více...

Povodí Moravy prohrálo soud. Nesmí osadit na hrázi brány

16. 05. 2018

prehrada hraz_uzavrena_5Spor o uzavření hráze na Mostišťské přehradě vedlo Povodí Moravy s obcí Vídeň neuvěřitelných 26 let. Zatímco Povodí chtělo hráz úplně uzavřít, obec požadovala, aby přes ni mohli chodci a cyklisté. Až nyní padl definitivní rozsudek Nejvyššího správního soudu: Povodí Moravy na hrázi brány osadit nesmí.

Číst více...

Návštěvníci zámku se výjimečně podívají do sklepů a do kaple

16. 05. 2018

fresky 9Poslední květnový víkend mají návštěvníci velkomeziříčského muzea jedinečnou možnost podívat se do prostor, které nejsou při běžných prohlídkách přístupné.

Číst více...

Návštěva Paula Makouskeho v našem městě

16. 05. 2018

mako1Dne 7. května přijel do Velkého Meziříčí americký genealog Paul Makousky s doprovodem – s dcerou Catherine, se svým spolupracovníkem a tlumočníkem Miroslavem Koudelkou a jeho dcerou Hanou.

Číst více...

  Reklama
 • Ekis_uspora
 • Eco
 • PozemkyHermanice
 • ANO2011
 • Smíšené zboží Ambrožová Křižanov
 • Aqueko
 • spacek
 • Svoboda
 • NKT
 • Rozmarinek
 • Jopp
 • Gynekologie Šottner
 • Kameveda
Nahoru