• Sport
  • Hokejisté HHK zvítězili v třetím semifinálovém utkání. Stav série je 2:1 na zápasy

IMG 50083. SEMIFINÁLOVÉ UTKÁNÍ PLAY OFF KRAJSKÉ LIGY
HHK VM – SKMB Boskovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly a asistence: 02:19 Křenek, 16:01 Bula (Sobotka), 35:55 Křenek (Střecha T., Slabý), 41:38 Bula (Sobotka).

Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Šoustal) - Slabý, Vlašín P., Burian M., Ambrož, Šerý, Kochánek, Šimka, Vondráček – Křenek, Peschout, Střecha T. – Pejchal, Bula, Sobotka – Maštera, Střecha F., Vlašín M. – Rozmarín, Strnad.
Rozhodčí: Blaha, Volf – Halás, Kociňák. Vyloučení: 10:12, využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 48:27 (20:8, 15:10, 13:9). Procentuální úspěšnost brankářů: Juda J. (HHK) - 100,00 % -27 zákroků – 60 min.
Chvátal (BOS) - 91,67 % - 44 zákroků – 60 min. Diváci: 520.
Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou:
Utkání jsme začali velmi aktivně a důrazně, což jsme také chtěli a vstup do utkání se nám povedl. Převahu jsme vyjádřili dvěma brankami, další šance jsme si vypracovali, ale bohužel jsme je nedali. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. V druhé části soupeř sice přidal, ale stále jsme měli hru pod kontrolou. Když dal David Křenek třetí branku, pevně už jsem věřil, že utkání zvládneme. Ve třetí třetině Boskovičtí vyzkoušeli hru na hranici pravidel, ale to jsme zvládli, nenechali jsme se zbytečně vylučovat a čtvrtým golem jsme definitivně utkání rozhodli. S předvedenou hrou a nasazením dnes musím být spokojený a v pátek v Boskovicích se budeme snažit semifinálovou sérii ukončit.
PLAY OFF – DRUHÁ SEMIFINÁLOVÁ DVOJICE
1 zápas: Hokej Uherský Ostroh – SHKM Hodonín 4:7 (3:2, 0:2, 1:3)
2 zápas: SHKM Hodonín – Hokej Uher. Ostroh 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
3 zápas: SHKM Hodonín – Hokej U. Ostroh 6:7 SN (2:2, 2:4, 2:0 – 0:0, 0:1)
Stav série: 2:1
Program mužů na tento týden:
4. semifinálové utkání play off krajské ligy:
Neděle 15.03.2019 SKMB Boskovice – HHK VM, zač. v 18.00
(zimní stadion Boskovice)
PŘÍPADNÉ 5. semifinálové utkání play off krajské ligy:
Neděle 17.03.2019 HHK VM – SKMB Boskovice, začátek v 17.30 hod. (zs Velké Meziříčí)
2. SEMIFINÁLOVÉ UTKÁNÍ PLAY OFF KRAJSKÉ LIGY
SKMB Boskovice – HHK VM 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly a asistence: 03:22 Hnilička (Dufek), 31:46 Pelikán (Tomaník, Bednář), 36:02 Skácel (Klaus, Krejčiřík)
Sestava HHK VM: Šoustal (Juda J.) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Kochánek, Šerý, Šimka – Křenek, Peschout, Střecha T. – Maštera, Střecha F., Vlašín M. – Pejchal, Bula, Sobotka – Roupec, Rozmarín, Strnad. Rozhodčí: Netopil, Honza – Lidák, Nikl.
Vyloučení: 6:6, využití: 2:0, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:34 (20:9, 9:10, 0:15). Procentuální úspěšnost brankářů: Chvátal (BOS) - 100,00 % - 34 zákroků – 60 min. Šoustal (HHK) - 89,66 % - 26 zákroků – 57 min. Diváci: 246
Domácí na nás v první třetině vlítli a my jsme všude byli později a nemohli jsme se dostat do tempa. Z toho pramenil domácí tlak, ze kterého vytěžili úvodní branku. Ve druhé třetině jsme se vcelku zbytečně nechali vylučovat a při druhém oslabení ve třech jsme inkasovali druhou branku. Šance jsme si vytvořili, ale všechny jsme spálili. Po závaru před naší brankou jsme potřetí inkasovali.
V závěrečné třetině jsme chtěli dát rychle branku a dostat se tak do utkání. To se nám nepovedlo, přestože jsme soupeře mačkali a hrálo se prakticky na jednu branku. Dnes nám ale nebylo přáno vstřelit gól, což se občas stane. Pevně věřím, že doma se to otočí a budeme opět úspěšní a sérii překlopíme na naší stranu.
1. SEMIFINÁLOVÉ UTKÁNÍ PLAY OFF KRAJSKÉ LIGY
HHK VM – SKMB Boskovice 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Góly a asistence: 04:51 Střecha F. (Střecha T., Křenek), 11:17 Křenek (Matov, Střecha T.), 54:16 Křenek (Střecha T.), 59:59 Střecha T. (Peschout) – 02:14 Pelikán (Václavík), 51:02 Skácel (Pelikán)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Šoustal) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Kochánek, Šerý, Šimka – Křenek, Matov, Střecha T. – Maštera, Střecha F., Vlašín M. – Pejchal, Bula, Sobotka – Peschout, Rozmarín, Strnad. Vyloučení: 5:7, navíc: Tomaník (BOS) 10 minut osobní trest za vražení na hrazení
Využití: 0:0, v oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:34 (14:10, 10:8, 11:16). Procentuální úspěšnost brankářů: Juda J. (HHK) - 94,12 % - 32 zákroků – 60 min. Chvátal (BOS) - 91,43 % - 32 zákroků – 58 min. Diváci: 448
Do utkání jsme vstoupili aktivně a soupeře sevřeli. Pak jsme ale udělali chybu ve středním pásmu, soupeř se dostal do přečíslení a z první šance vsítil branku. Nenechali jsme se ale rozhodit a ještě do konce třetiny dvěma góly jsme utkání otočili. Druhá třetina byla vyrovnanější. Měli jsme řadu šancí, které jsme ale neproměnili. Oba týmy drželi gólmani. Ve 3. třetině začal soupeř aktivněji, my jsme hráli zbytečně pasivně a soupeř byl odměněn v podobě vyrovnávací gólů. Pak měl ještě přesilovku, ale kluci si dobře vyměnili kouč v útočném pásmu a padlo to tak. Závěr kluci velmi dobře ubránili a vítězství jsme potvrdili do prázdné branky.