Házená

HazenaMuži na jaře poprvé prohráli

2. liga mužů Morava Jih – 17. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Telnice 23:28 (11:9)

V sobotu se na hale Za Světlou odehrálo atraktivní utkání druhého celku se čtvrtým, které od sebe dělilo jen skóre. Hostující celek disponuje neproduktivnějším útokem soutěže v čele s nejlepším střelcem soutěže Kuklou, který nastupuje i v dresu extraligového KP Brno.
Ovšem kanonýři z Telnice hned od úvodu tvrdě narazili na naši obranu, za kterou čaroval brankář Poul, který během úvodních 15 minut pustil za svá záda pouze 3 střely. V útoku se ale nedařilo jen hostím. I my jsme se jen těžko prosazovali přes aktivní obranu Telnice, a tak byl po čtvrtině zápasu stav 6:3 pro naše barvy. Dalších 15 minut pokračovalo ve stejném duchu, kdy jsme si neustále drželi 2–3 brankový náskok.
Ovšem úvod druhé půle jsme vůbec nezvládli. Velká spousta technických chyb vedla k tomu, že soupeř během několika minut otočil zápas ve svůj prospěch (41. min. 12:15). Do toho navíc viděl červenou kartu náš obranný pilíř Lečbych a nevypadalo to dobře. Ovšem mi nesložili zbraně, dokázali se oklepat a 8 minut před koncem bylo srovnáno 19:19. Bohužel to bylo z naší strany vše. V obraně jsme na soupeře přestávali fyzicky stačit, a ten se tak dostával do 100% brankových příležitostí. A když se k tomu přidala nemohoucnost v útočné fázi, bylo rozhodnuto. Minutu před koncem svítilo na tabuli 23:26. Telnice ale ještě dokázala vstřelit 2 branky, a tak zvítězit pětibrankovým rozdílem, který ale příliš nekoresponduje s průběhem utkání.

7m hody: 2/4:1/4, vyloučení 3:4, navíc domácí ČK, diváků 153
Sled branek: 3:3, 6:3, 9:6, 11:8, 12:10, 12:15, 14:18, 19:19, 19:22, 21:24, 23:26, 23:28

Sestava a branky: Libor Kotík, František Kratochvíl – Jakub Bezděk (7), Vítězslav Večeřa (4), Pavel Strašák (4/1), Jiří Kaštan (4/1), Pavel Roub (2), Pavol Živčic (2), David Kubiš (1), Jan Lečbych, Ladislav Šidlo, Dominik Buchta, Tomáš Pažourek, Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk

Pozvánka do haly Za Světlou
Sobota 6. dubna
9 – 14 hodin Liga Vysočiny starší žáci „A"

Sobota 13. dubna
11 hodin II. liga starší dorostenky DHK Slavoj Žirovnice
13 hodin I. liga ženy Házená Jindřichův Hradec

Ženy obraly o bod lídra soutěže

1. liga ženy – 16. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Kobylisy II 30:30 (14:15)
V sobotu po poledni na naši palubovku zavítal aktuálně vedoucí celek 1. ligy z pražských Kobylis. Ovšem naše ženy byly před zápasem hodně namotivované a nechtěly nechat favorita, aby si odvezl body. Úvod byl naprosto z říše snů. Na soupeřky jsme od začátku vlétly a naše hráčky dokázaly neomylně trefovat branku hostí. Naopak na naší straně dobře fungovala obrana včetně brankářky Večeřové, která likvidovala střelecké pokusy Pražanek. A tak jsme se ujaly vedení 6:1!
Hostující celek ovšem vzal time-out a následně zpřesnil hru. Během následujících několika minut bylo srovnáno na 10:10. Do konce poločasu se již hrála vyrovnaná partie a poločas tak skončil stále nadějným jednobrankovým mankem.
Úvod druhého dějství byl opět vyrovnaný a soupeřky se střídaly ve vedení. Po několika dalších minutách jsme si již dokázaly vybudovat nadějný tříbrankový náskok 22:19. Bohužel našim hráčkám již znatelně docházely síly, naopak plná soupeřova lavička jich měla dost, a tak Pražanky opět dokázaly převzít otěže zápasu. Ale né na dlouho. V závěru jsme to byly opět my, kdo sahal po vítězství za stavu 30:28. Bohužel přišlo vyloučení na naší straně a soupeřky během něj vyrovnaly na 30:30. Poslední útok byl však v naší režii, ale střela Záviškové v bráně bohužel neskončila. Zápas tak skončil spravedlivou remízou. Navíc získaný bod nám zaručil setrvání na 4. pozici v prvoligové tabulce.
V příštím kole zajíždíme k regionálnímu derby na palubovku 3. Havlíčkova Brodu, kde budeme chtít navázat na tento výsledek.

7m hody 1:3, vyloučení 1:1, diváků 88
Sestava a branky: Marcela Večeřová, Jarmila Šabacká, Jana Šidlová – Iva Závišková (10), Agáta Uchytilová (6/1), Anna Vodná (5), Romana Doležalová (3), Denisa Hladíková (3), Michaela Homolová (2), Lenka Pacalová (1), Hana Hublová, vedoucí družstva Jana Šidlová

Dorost po kanonádě poskočil na 4. příčku

2. liga mladší dorostenci JM – 17. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Újezd u Brna 50:33 (23:14)

Dorostenci se na domácí půdě utkali proti Újezdu u Brna, v jehož dresu nastupuje nejlepší střelec soutěže. Ale tým okupuje až 9. příčku a tak jsme byli favoriti zápasu my.
Soupeř s námi dokázal držet tempo pouze úvodních 7 minut (7:5). Od této chvíle byl na hřišti už jen jeden tým. Jednoduché útočné akce končili v síti hostí a my tak rychle navyšovaly náskok. Ve 23. minutě to už bylo o 10 branek (19:9), ale do konce poločasu jsme již navýšit nedokázali.
Ve druhém dějství se obraz hry příliš neměnil. Tandem Mička – Kuřátko – Navrátil zasypávali svými projektily branku Újezdu a neustále jsme navyšovali vedení. V zápase dostali dostatek prostoru všichni hráči z lavičky, ale i přesto soupeř nebyl schopný s námi srovnat krok. V poslední minutě vstřelil Radek Navrátil 50. branku našeho týmu, což je nevídaná meta. Navíc, když se nám to letos povedlo proti stejnému soupeři již podruhé!

7m hody: 0:0, vyloučení 0:0, diváků 73

Sestava a branky: Krčál Tomáš, Lukáš Dereha - Mička Filip (15), Alex Kuřátko (10), Navrátil Radek (9), Svoboda Vojtěch (4), Štěpán Klapal (4), Rosa Tomáš (4), Kocourek Radim (2), Martin Chalupa (1), Štěpán Fiala (1), Strýček Jakub, trenér: Ladislav Šidlo