Dorostenci na Polanka Cupu 2020

HazDorDružstvo mladších dorostenců v rámci přípravy na nadcházející sezónu se zúčastnilo turnaje v Polance nad Odrou. Družstva byla rozlosována do dvou skupin po pěti účastnících a hrací čas byl stanoven 2 × 15 minut.
V prvním zápase jsme se střetli s týmem Zlína. Utkání bylo vyrovnané a v tempu. V kritických momentech jsme nedokázali proměnit vyložené šance a v závěru podlehli 14:19.

V druhém utkání jsme podlehli jednoznačně Ostravě „B“ v poměru 10:26. Kdy brankář soupeře nás ničil svými zákroky a naše hra se postupně rozpadla. V dalším utkání si dorostenci spravili chuť a 1.SC Bohumín 98 porazili v poměru 21:12. V posledním utkání ve skupině jsme s domácí Polankou nad Odrou drželi krok jen v první půli a podlehli vysoko 23:12.
Čtvrté místo ve skupině nás odsoudilo o dvě utkání o 7. místo. Nejprve jsme si poradili s Klímkovicemi v poměru 21:11, kdy kluci předváděli pohlednou házenou. V posledním dramatickém a vyrovnaném utkání podlehli v deváté sérii 7 m hodů s Opavou 14:15.
Turnaj nám ukázal nedostatky, na kterých musíme pracovat. V některých utkáních nám chyběla jiskra. Musíme zapracovat na souhře dvojic jak v obranných, tak v útočných činnostech. Bylo důležité že jsme se turnaje zúčastnili před sezónou. Chtělo by to absolvovat ještě alespoň jeden turnaj, ale sezóna začíná již 19. září, kdy dorostenci zajíždí k prvnímu utkání do Dolní Cerekve.
Pořadí turnaje: 1.SK Házená Polanka nad Odrou, 2. HC Zlín, 3.TJ Sokol Ostrava „B“, 4. SKP Frýdek­‑Místek, 5. TJ Sokol Ostrava „A“, 6. Tatran Litovel, 7. SK Pema Opava, 8. TJ Sokol Velké Meziříčí, 9. 1. SC Bohumín 98, 10. TJ Sokol Klímkovice
Sestava: Lukáš Deraha, Tomáš Kučera – Martin Chalupa (15), Jakub Mach (28), Tomáš Rosa (11), Ben Rosa (11), Robin Koudela (17), Adam Požár (8), Petr Zezula (1), trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Miloš Rosa.