HÁZENÁ: Ženy si hravě poradily s Velkou Bystřicí

Haz zeny2. LIGA ŽENY – VÝCHOD
TJ Sokol Velké Meziříčí – Házená Velká Bystřice 35:23 (17:10)
Ženy zahajovaly novou sezonu doma soubojem proti soupeři, se kterým se loni praly o čelo tabulky. Nečekal je tak vůbec jednoduchý zápas. Navíc jsme se musely obejít bez dvou hráček základní sestavy, což byla také jistá komplikace.

Do zápasu jsme ovšem vstoupily naprosto skvěle a rychle jsme si budovaly náskok. Dařilo se nám skvěle uvolňovat pivota, s čímž si hostující obrana nevěděla rady. V obraně jsme dobrým pohybem nedávaly soupeřkám příliš prostoru a s postupem času jsme soupeři totálně utekly (21. minuta 15:3!!!). Celek z Bystřice chvílemi působil naprosto odevzdaně a bez chuti bojovat o výsledek. V závěru poločasu jsme bohužel začaly kupit chyby, a soupeřky tak z našeho náskoku značně ukrojily. Do šaten se tak šlo se sedmibrankovým náskokem.
Ve druhém dějství jsme ale na špatný závěr poločasu zapomněly a nenechaly jsme soupeřky, aby se výrazněji brankově přiblížily. Neustále jsme si držely pohodlný desetibrankový náskok. Ve hře tak dostaly všechny hráčky dostatek prostoru.
Vstup do nové sezony nám vyšel podle představ a naprosto jednoznačně jsme vyhrály 35:23. Nyní náš čeká třítýdenní pauza, po které doma přivítáme družstvo z Karviné.
7 m hody: 3/3:2/3, vyloučení 4:3.
Sled branek: 3:0, 5:2, 10:3, 15:3, 16:6, 17:10, 19:12, 23:15, 26:17, 29:19, 34:21, 35:23
Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Veronika Blažková, Marcela Večeřová – Kateřina Závišková (8/3), Lucie Zbožínková (7), Lenka Pacalová (7), Romana Doležalová (3), Tereza Odehnalová (3), Klára Kuřátková (3), Michaela Homolová (3), Tereza Borkovcová (1), Kristýna Zezulová, Veronika Špinarová, vedoucí družstva Jana Šidlová.