Áčko doma deklasovalo Vrchovinu 5:0. V neděli pak porazilo Dolní Benešov 5:3

FotbVrch6. kolo, středa 23. 9. 2020, 16.30
FC Velké Meziříčí – SFK Vrchovina 5:0 (3:0)
Góly: 3. Suta, 27. Plichta, 42. Malata Mir., 66. Puža, 87. Demeter. FC Velké Meziříčí: Kolář, Mucha (28. Krejčí), Komínek, Kriegsmann, Bouček (81. Mezlík). Puža, Nedvěd, Šuta (81. Malata Mir.). Demeter, Plichta (76. Partl). Malata Mir. (63. Dolejš).

SFK Vrchovina: Šmída, Chloupek, Hekerle (69. Holman). Vícha (76. Červenka). Smetana, Švanda J. (76. Švanda T.). Šteff, Michal (46. Bača).Skalník M. (46. Duba). Feik, Tulaydan.
Fotbalisté našeho áčka se v domácím zápase utkali s Vrchovinou. Po velmi povedeném výkonu nadělili hostům z Nového Města na Moravě bůra a připsali si tak po třech prohrách velmi důležité tři body. Počet diváků: 472 Rozhodčí: Zaoral Vít – Pfeifer Michal, Havlín Marek.
Svěřenci trenéra Jana Šimáčka vstoupili do zápasu výborně, hned ve třetí minutě vybojoval míč Plichta a kolmicí vyslal Šutu, který se v tváří tvář Šmídovi nemýlil, 1:0. Ve 27. minutě se po autovém vhazování dostal k míči Nedvěd a povedeným centrem našel Plichtu, který už neměl problém poklidit míč pod břevno hostující branky, 2:0. Ke konci poločasu, ve 42. minutě se obranou hostí proháčkoval Mirek Malata, udělal kličku gólmanovi a do prázdné brány navýšil skóre na 3:0. Fotbalisté áčka si nemohli přát lepší první poločas. Do druhého poločasu už hosté vstoupili více aktivněji, ovšem žádnou vyloženou šanci si nevytvořili. V 66. minutě se po standardní situace zahrávané Demeterem dostal do zakončení Puža, který letící balón šikovně tečoval, 4:0. V 87. minutě se domácí radovali po páté, Partl z kraje hřiště našel přihrávkou Demetera, který tvrdou ránou pod břevno nedal Šmídovi šanci, 5:0.
Hodnocení trenéra Jana Šimáčka: Za dnešní přístup k utkání musím hráče pochválit. Oproti minulým zápasům bylo vidět, že si hráči vzali pokyny k srdci, tlačili se mnohem více do zakončení, bylo na nich vidět chuť vstřelit branku, byli jsme na tom i celkem dobře pohybově, ale hlavně jsme zlepšili osobní souboje a odražené míče, tam jsme měli dříve problémy a výsledek se dostavil. Bohužel ani dnes nás neminuly problémy se sestavou a neustále jsme museli reagovat, naštěstí byli kluci dobře nastavení v hlavě a zvládli veškeré přesuny v sestavě bez problémů. V neděli nás čeká další těžký zápas, tak je potřeba neusnout na vavřínech, ale myslím, že sami hráči cítí, že na to není žádný prostor.

8. kolo, neděle 27. 9. 2020, 10.15
FC Velké Meziříčí – FC Dolní Benešov 5:3 (2:1)
Góly: 35. a 67. Plichta, 39. a 90 Nedvěd, 41. Gorčica 55. Malata Mir. 58. Moravec 65. Kubík. FC Velké Meziříčí: Kolář, Krejčí, Komínek, Kriegsmann, Pavlík, Puža, Nedvěd, Šuta (82. Bouček), Demeter, Plichta (90. Partl), Malata Mir. (62. Mezlík). FC Dolní Benešov: Baránek, Alhassan, Moravec, Krejčí (81. Nyanzu Aka), Pecuch, Gebauer, Labuda (59. Býma), Gorčica, Skroch (65. Skroch), Karčmář (90. Romaněnko), Kubík.