Házenkáři postupují do 2. kola Českého poháru

Hazena 2Český pohár mužů (sobota 28. 8.)
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ JISKA Havlíčkův Brod 39:29 (23:15)
Tým můžu vstupoval do nové sezony zápasem ČESKÉHO POHÁRU proti druligovému soupeři z Havlíčkova Brodu. Po měsíční letní přípravě se jednalo o první ostrý soutěžní zápas. Tým před sezonou prošel změnou na postu hlavního trenéra, kdy se k týmu po několika letech vrátil Vlastimil Vaverka. Jinak hráčská soupiska se ani po pauzách způsobených koronavirovými opatřeními téměř nezměnila, a tak měl trenér Vaverka k dispozici plnou lavičku.

Zápas jsme začali dobře a hned od prvních minut jsme šli dovedení. Útočné kombinace se dařily na výbornou a naši střelci se v zakončení téměř nemýlili. Bohužel našim laxním přístupem v obraně jsme dávali šanci soupeři vždy skoré zkorigovat. I proto se první čtvrthodinu hrála vyrovnaná partie (13. minuta 9:7). Až poté se nám konečně podařilo soupeři výrazněji gólově odskočit (23. minuta 20:12). Do konce poločasu se nám již náskok zvýšit nepovedlo, ale i tak jsme šli do šaten s výrazným osmigolovým náskokem.
Do druhé půle jsme vstoupili dobře hlavně na obraně, kdy soupeř několik minut nemohl najít cestu skrz naši obranu. Na opačné straně to bylo bohužel podobné, jelikož jsme spálili hned několik jasných golových příležitostí. Navzdory tomu jsme nadále navyšovali náš náskok. (45. minuta 30:20). Do hry se tak postupně zapojili i všichni hráči z lavičky. Na některých byla vidět jistá nesehranost, ale vybudovaný desetibrankový náskok jsme si jíž vzít nenechali.
Po celý zápas nás ovšem trápil velký počet technických chyb a spousta laciných obdržených branek. Ale i tak jsme na hřišti jednoznačně dominovali a po výhře 39:29 postupujeme do 2. kola. Tam nám bude soupeřem TJ Sparta Kutná Hora, tedy opět druholigový soupeř.
7 m hody: 1/2:3/3, vyloučení 4:6, navíc domáčí ČK
Sled branek: 3:3, 6:4, 9:7, 14:8, 18:10, 21:14, 25:15, 28:19, 33:22, 35:25, 39:29
Sestava a branky: Ondřej Poul, Vojtěch Drápela, František Kratochvíl – Pavel Strašák (9), Martin Janíček (7/1), Vojtěch Svoboda (6), Vítězslav Večeřa (4), Jakub Bezděk (4), Pavol Živčic (3), Miloš Necid (2), Petr Kavka (1), Tomáš Pažourek (1), Filip Macoun (1), Pavel Roub (1), David Kubiš, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Petr Kácal, Radim Fischer. Onřej Poul