Další body pro starší dorostence

Hazena 22. liga starší dorost – Čechy, 9. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Házená Mělník 36:33 (18:15)
Po čtrnáctidenní herní pauze se naši dorostenci sešli k zápasu proti třetímu týmu soutěže. Po osmi kolech se poprvé sešla téměř kompletní sestava. Herní půst a dobrý výkon jejich mladších kolegů kluky nabudil, což se projevilo na průběhu a hlavně výsledku zápasu!

Fyzicky lépe disponovaného soupeře se naši kluci nezalekli a v šesté minutě hry se ujali vedení 4:1. Poté přišla hluchá osmiminutovka, kdy otěže zápasu převzali hosté. Za stavu 5:6 ve 13. minutě následoval oddechový čas, kterým hráčům prospěl.

Uběhlo pár minut, a tentokrát si musela vzít time­‑out hostující trenérka. Našim borcům totiž stačilo pouhých pět minut, aby přelili výhodu skóre na svoji stranu (10:7). Do konce poločasu se hrála vyrovnaná házená. Dařilo se držet tříbrankové vedení, které hosté dokázali v 27. minutě minimalizovat na vyrovnaný stav. V posledních třech minutách domácí útok zabral, což se projevilo na poločasovém výsledku 18:15.
Ve druhé půli pokračovalo dramatické utkání, kdy se obě družstva postupně střídala ve vedení. Rozhodují moment přišel v 55. minutě za stavu 33:31. Přišlo totiž vyloučení našeho hráče. Kluky to „nakoplo“ tím správným směrem a oslabení vyhráli 1:0 a hned po něm vsítili další dvě branky. V poslední minutě bylo skóre 36:31 a následné vyloučení a sedmimetrový hod proti našemu družstvu již na vítězství 36:33 nic nezměnil.
Kluci podali pěkný kolektivní výkon, ke kterému opět přispěl brankář Lukáš Deraha. V útoku to pak podpořil Jakub Strýček patnácti góly. Je vidět, že Kubovi pomohl reprezentační sraz dorostenců, kdy se dokázal v přátelských utkání proti Rakousku také gólově prosadit!
Díky třetímu vítězství v řadě se podařilo posunout na osmé místo v tabulce. Další utkání odehrají dorostenci v Jablonci nad Nisou, kde je nečeká nic lehkého.
7 m hody 0/0 : 3/5, vyloučení: 5:2
Sestava a branky: Lukáš Deraha – Jakub Strýček (15), Tomáš Rosa (6), Aleš Novotný (5), Jakub Mach (4), Martin Chalupa (3), Štěpán Mikšík (3), Benjamin Rosa, Martin Šikula, Matěj Novotný, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Michael Bezděk.