Žďár nad Sázavou ovládl i třetí derby sezony

HokejZdar12. 22. 2021
HHK Velké Meziříčí 3:5 (2:0, 1:4, 0:1) SKLH Žďár nad Sázavou
Sestavy: HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Janoušek, Vlašín P., Báňa, Burian V., Slabý, Ambrož, Kochánek – Vlašín M., Burian M., Křenek, Střecha T., Barák, Maštera, Rozmarín, Broža, Juráň, Malec. SKLH Žďár nad Sázavou: Čáp (Sláma) – Lojek, Pleva, Macek, Vašíček, Váňa, Půža – Jícha, Štepáněk, Wasserbauer, Čermák, Bureš, Prokš, Adam, Chlubna, Gregar.

Branky a nahrávky: HHK Velké Meziříčí: 13:01 Broža (Křenek, Střecha T.), 17:11 Malec (Juráň, Vlašín P.), 24:59 Malec. SKLH Žďár nad Sázavou: 24:02 Chlubna (Adam, Váňa), 29:36 Vašíček (Wasserbauer, Čermák), 32:23 Pleva (Bureš), 32:33 Štepánek (Prokš, Bureš), 59:26 Bureš. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1, v oslabení 0:0. Střely na branku: 29:40. (10:12, 6:14, 13:14 – 0:0). Diváci: 548. Rozhodčí: Held – Čelechovský, Zapletal.
Velkomeziříčští hokejisté nedotáhli do vítězného konce ani třetí okresní derby sezóny a rok 2021 zakončili zakončili prohrou 3:5.
V úvodu zápasu domácí odolali tlaku soupeře a ve 14. minutě šli do vedení po brance Ondřeje Broži – 1:0. Po několika minutách se do úniku prodral Ondřej Malec, který však po neodpískaném faulu žďárského obránce zakončoval v pádu. V 18. minutě Ondra Malec po pěkné souhře přidal druhou branku Velkého Meziříčí – 2:0.
Ve druhé třetině měli herní i střeleckou převahu žďárští. O snížení se v 25. minutě postaral Tomáš Chlubna – 2:1. Na první branku soupeře velkomeziříčští bleskově odpověděli. Ondřej Malec zatáhl puk do pásma a tvrdou ranou nekompromisně propálil Čápa – 3:1. Žďár podruhé snížil brankou Vašíčka ve 30. minutě. Následoval herní výpadek domácích a ve 33. minutě obrat během deseti vteřin. Vyrovnání zařídil hostující kapitán Pleva – 3:3. Hned po buly vyrazil do útoku Štěpánek a dokonal obrat – 3:4.
Ve třetí části velkomeziříčští vyrovnali hru a vytvořili si řadu šancí. Všechny však pokryl žďárský gólman Čáp. V poslední minutě pečetil vítězství Žďáru gólem do prázdné branky Bureš – 3:5.
Utkání 26. kola jsme v Novém Jičíně předehrávali již na konci října, k dalšímu zápasu tedy nastoupíme až ve středu 5. 1. 2022 v 18.00, kdy do Velkého Meziříčí přijede Hodonín.
Text a foto: Jiří Mráz