Valaši odjíždějí potřetí poraženi, prodloužení rozhodl Tomáš Střecha

HHK ValMezHHK Velké Meziříčí 5:4pp (0:2, 3:0, 1:2 – 1:0) HC Bobři Valašské Meziříčí
1. 15. 2022 Sestavy: HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Vlašín M., Vlašín P., Kochánek, Ambrož, Báňa, Maštera, Burian V. – Malec, Juráň, Paták – Křenek, Juda M., Střecha T. – Strnad, Střecha F., Doležal – Rozmarín, Barák.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (od 34. minuty Tkadlec) – Ďurkáč, Kamas, Hanák, Báchor, Gabrhelík, Holiš – Vávra, Vavřík, Goiš, Stodůlka D., Finsterle, Andris, Kozubík, Dobša, Stodůlka L. Branky a nahrávky: HHK Velké Meziříčí: 25:33 Doležal (Střecha F., Strnad), 30:34 Juda M. (Křenek, Ambrož), 31:02 Malec (Vlašín M., Paták), 52:55 Malec (Paták, Juráň), 61:04 Střecha T. (Křenek). HC Bobři Valašské Meziříčí: 04:35 Vavřík (Stodůlka L., Stodůlka D.), 08:11 Kamas (Vavřík, Holiš), 41:03 Vávra (Vavřík, Kozubík), 47:40 Gabrhelík (Kozubík, Vávra). Procentuální úspěšnost brankářů: HHK Velké Meziříčí. Juda J. – 88,24 % – 30 zákroků – 62 min. HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – 84,21% – 16 zákroků – 34 min.; Tkadlec – 84,62 % – 11 zákroků – 28 min. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1 v oslabení 0:0. Střely na branku: 32:34 (8:15, 14:6, 9:13 – 1:0). Diváci: 402. Rozhodčí: Mejzlík – Kleprlík, Roupec.
V pátém vzájemném utkání Velkého Meziříčí s Valašským opět zvítězil domácí tým. V souboji plném zvratů vystřelil VelMezu vítězství v prodloužení Tomáš Střecha.
Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří byli v úvodní třetině nebezpečnější a z patnácti střel dokázali dvakrát udeřit. V páté minutě dorazil puk do brány Vavřík a o čtyři minuty později zvýšil na 0:2 Kamas.
Ve druhé třetině domácí od úvodních minut zabrali, přidali na důrazu a byli lepším týmem. Ve 25. minutě po pěkné kombinaci celé formace snížil Jiří Doležal – 1:2. V polovině utkání si velkomeziříčští svojí aktivitou vynutili fauly soupeře a dvojnásobnou přesilovou hru využili dokonale. V čase 30:34 proměnil Míra Juda pěknou nabídku Davida Křenka a vyrovnal – 2:2. Hned v dalším střídání a pokračující přesilovce pěti proti čtyřem otočil vývoj utkání Ondra Malec – 3:2.
O těžce vypracované vedení velkomeziříčští přišli hned v úvodu třetí třetiny, kdy Valaši využili přesilovou hru a srovnali na 3:3. V následujících minutách mělo Velké Meziříčí hned několik obrovských šancí ke vstřelení vedoucí branky. Po jedné z tutovek domácího týmu, kdy Filip Střecha netrefil odkrytou branku, udeřilo na druhé straně. Hosté si brankou Gabrhelíka z protiútoku vzali zpět vedení – 3:4. Domácí se ale dál tlačili do útoku a v 53. minutě svou druhou brankou v utkání poslal zápas do prodloužení Ondřej Malec – 4:4.
Prodloužení hrané ve třech hráčích na každé straně rozhodla hned první střela. Tomáš Střecha po přihrávce Davida Křenka rozhodl o druhém bodu pro Velké Meziříčí.
Hlavní trenér Karel Vejmelka:
Od začátku kluci dřeli a bylo vidět, že po předchozích výsledkově nevydařených utkáních, chtějí proti lídrovi soutěže uspět. Bohužel v první vyrovnané třetině jsme neproměnili šance a hosté dvě ano. Následovala z naší strany vynikající třetina, kdy jsme dobře bruslili, rychle přistupovali k soupeři už v útočném pásmu, vyhrávali osobní souboje a z tlaku konečně taky vytěžili góly a utkání jsme otočili. Pak hosté dvěma brankami utkání překlopili na svoji stranu. Ale dnes jsme ukázali velkou morální sílu, srovnali jsme. A hned na začátku prodloužení Tomáš ujel a dal vítězný gól. Myslím, že dnes si dva body zasloužíme, za to, co kluci divákům předvedli a s jakou chutí hráli. Velkou pochvalu zaslouží celý tým!
Text a foto: Jiří Mráz