HHK Velké Meziříčí B

HHKDohrávka 14. kola Pracolor Krajské ligy Vysočiny

HHK Velké Meziříčí „B“ – SK Telč 5:7 (1:2, 2:2, 2:3)
Rozhodčí: Kašpar – Klouda, Pacal. Diváků: 40. Branky: 9. Kudláček J. (Kučera), 26. Pejchal (Vlašín M.,Smejkal), 34. Vlašín M. (Střecha L.), 50. Kučera (Pejchal, Vlašín M.), 54. Barák Martin (Střecha L.). 5. Tušer (Smejkal D.), 16. Bína (Valach), 30. Prášek (Tušer), 35. Šebesta (Berka), 48. Sokolík (Berka, Šebesta), 52. Berka, 60. Berka Smejkal D.).

Vyloučení: 10:8. Využití: 2:2. Oslabení: 1:0. Střely na branku: 46:47. V.M. „B“: Juda Petr (Šeba) – Smejkal Lukáš, Střecha Libor – Chlubna, Kučera – Kuřátko, Pokorný – Vlašín Michal, Štěpánek, Pejchal – Rozmarín, Kudláček Jiří, Barák Martin – Karásek, Vrána, Burian Martin. Trenér:Martin Kudláček. Telč: Hrstka (Ležák) – Havlík Tomáš, Havlík Jiří, Sokolík, Smejkal, Kret Martin, Prášek, Berka, Šebesta, Prokop, Dúška, Kříž, Tušer, Bína, Valach, Kret Vojtěch, Lander. Trenér: Jaroslav Bína.
Tato porážka bolí. Jednak proto, že byla těsná a dále proto, že nám znemožnila získat do play – off relativně přijatelného soupeře.Celý zápas jsme chytali kocoura za ocas.Pokaždé, když jsme vyrovnali, tak nám hosté vzápětí znovu odskočili ve skóre. Kdyby se nám podařilo v průběhu utkání dostat do vedení, možná by to vše dopadlo jinak.Ale to je to kdyby. Telč zkrátka vyrobila méně chyb.
Její hráči šli do vedení v 5. minutě zásluhou Tušera při přesilovce 5:3. Domácí srovnali o čtyři minuty později také v početní výhodě, kdy se trefil Jiří Kudláček po přihrávce Kučery. V 16.’ šla Telč znovu do vedení po přesném zakončení Bíny a jelikož se pak žádná šance nevyužila, skončila první část 1:2.
Od páté minuty prostřední třetiny hráli domácí znovu v oslabení. A zahráli je tak dobře, že se jim v něm podařilo opět srovnat stav. Po rozehrávce Smejkala ujela dvojice Michal Vlašín – Pejchal a Martin nedal Hrstkovi vyniknout. V polovině zápasu to ale bylo zase o gól pro hokejisty SK. Jejich třetí branku dal Prášek s Tušerovým podílem. Ve 34. minutě je však znovu srovnáno. Při hře 4:4 využil přesnou náhru od Libora Střechy Michal Vlašín. Vzápětí na to šlo béčko HHK do tří hráčů a dvojnásobnou početní výhodu zužitkoval Šebesta a jeho zásluhou hosté po dvou třetinách opět vedli o gól.
Ve třetí části museli meziříčští místo vyrovnání zkousnout pátý úspěch Telče. Ve 48. minutě se o něj postaral Sokolík a tím se pravděpodobně zasloužil o výhru svého týmu. Domácí sice o dvě minuty později snížili Kučerou při přesilové hře, ale v 52.’ už zase hosté vedli o dvě branky po samostatné akci Berkově. V 54.’ ještě stačil nížit na 5:6 Martin Barák po asistenci Libora Střechy, ale k vyrovnání skóre už potom, bohužel, nedošlo. Meziříčští ještě zkusili v závěru hru bez brankáře, kdy se jim zpočátku podařilo usadit v útočném pásmu. Gól ovšem nakonec padl do jejich prázdné brány. V poslední minutě rozhodl jinak vyrovnaný zápas telčský Berka.