Drama s Novým Jičínem rozhodl v poslední minutě Petr Slabý

HHK JicinHHK Velké Meziříčí 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) HK Nový Jičín
22. 1. 2022 Sestavy: HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Juda P.) – Ambrož, Vlašín P., Topol, Burian V., Slabý, Kochánek, Báňa – Vlašín M., Doležal, Paták, Křenek, Střecha T., Maštera, Strnad, Juda M., Malec, Barák. HK Nový Jičín: Galuška (Nehasil) – Kleiner, Hruška, Tomeček, Kožený, Váňa, Holaň – Konečný, Káňa, Flok, Gebauer, Štefka, Maliník, Lehečka, Kafka, Franek.

Branky a nahrávky: HHK Velké Meziříčí: 36:07 Křenek (Střecha T., Strnad), 46:43 Slabý (Juda M., Paták), 59:23 Slabý (Paták, Malec). HK Nový Jičín: 07:23 Franek (Tomeček), 50:34 Kafka (Lehečka, Franek). Procentuální úspěšnost brankářů: HHK Velké Meziříčí: Juda J. – 94,12 % – 32 zákroků – 60 min. HK Nový Jičín: Galuška – 93,18 % – 41 zákroků – 59 min. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1, v oslabení 0:0. Střely na branku: 44:34 (16:14, 13:6, 15:14 – 0:0). Diváci: 351. Rozhodčí: Held – Maloušek, Viskot.
Vyrovnanou hokejovou bitvu mezi Velkým Meziříčím a Novým Jičínem rozhodl dvěma góly ve třetí třetině obránce Petr Slabý.
Na rozhodující moment utkání si museli velkomeziříčští fanoušci počkat do poslední minuty třetí třetiny, kdy obránce Petr Slabý dalekonosnou střelou mezi betony nachytal na švestkách, po celé utkání výborně chytajícího, Galušku v brance Nového Jičína. V následné power­‑play již hosté stav nezvrátili a důležité tři body zůstávají ve VelMezu!
Velkomeziříčští hokejisté tak během týdne porazili třetího soupeře z horní poloviny tabulky a dál mohou bojovat o postup do play­‑off! Další utkání hrajeme ve středu 26. 1. v Hodoníně. V sobotu 29. 1. potom nastoupíme na domácím stadionu proti Slezanu Opava.
Text a foto: Jiří Mráz