HHK Velké Meziříčí B

12-ZaostrenoVMHHK Velké Meziříčí „B“ – Moravskobudějovický Hokej 7:10 (3:5, 3:3, 1:2)
Rozhodčí: Suchý – Kouba, Augusta. Diváků: 73. Branky: 13. Rozmarín (Burian Martin), 14. Pejchal (Štěpánek), 15. Pejchal (Sobotka, Burian M.), 22. Rozmarín (Barák Martin, Burian M.), 27. Štěpánek (Sobotka), 30. Štěpánek (Sobotka, Pejchal), 52. Rozmarín (Smejkal, Kudláček J.) 2. Kotačka (Procházka, Trojan), 4. Krutiš (Mikeš, Nováček), 9. Trojan (Procházka), 10. Vysloužil (Trnka), 11. Procházka (Sigmund, Trojan), 28. Mikeš (Krutiš, Nováček), 29. Vysloužil (Trojan), 40. Nováček (Šťáva), 55. Krutiš (Šťáva, Mikeš), 60. Trojan (Machala).

Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 69:27. V.M. „B“: Juda P. (od 11.’ Šeba) – Pokorný, Burian Martin – Smejkal, Chlubna – Kuřátko – Sobotka, Štěpánek, Pejchal – Barák Martin, Kudláček Jiří, Rozmarín – Karásek, Barák Michal, Vrána – Šandera. Trenér: Kudláček Martin. M. Budějovice: Helešic (Atanasiadis) – Theimer, Trnka, Šťáva, Kovář, Kotačka, Sigmund, Mikeš, Vysloužil, Trojan, Nováček, Machala, Krutiš, Procházka, Horák. Trenér: Kolečkář Petr.
Průběh prvních dvou třetin druhého čtvrtfinále Krajské ligy se proměnil v poněkud divokou přestřelku.Po jedenácti minutách úvodní části to pro domácí vypadalo na totální debakl. Skóre otevřel už ve 2. minutě Kotačka v přesilové hře a jeho spoluhráči postupně navýšili stav zápasu na 0:5. Domácí probral ze šoku ve 13.’ Rozmarín a najednou začaly padat góly i na druhé straně. V následujících dvou minutách snížil Pejchal dvěma zásahy na dvoubrankový rozdíl a mohlo být pro béčko HHK ještě lépe. V 17. minutě dostali možnost úplné dvojnásobné početní výhody, která se jim ovšem vůbec nepovedla.
Další branky tak padaly až po přestávce. Ve 22.’ Rozmarín a ve 27.’ Štěpánek zúročili pokračující nápor meziříčských, kteří tím srovnali stav utkání. Co to však bylo platné, když hned o minutu později hrubkou před vlastní bránou pustili hosty znovu do vedení a hlavně znovu do hry. Vzápětí po vhazování zvýšil budějovický Vysloužil na 5:7. Na tento gól ještě odpověděl při dalším střídání Štěpánek. Ve 40. minutě si ale hosté vzali své dvoubrankové vedení zpět po střele Nováčkově.
V 52. minutě završil svůj hattrick Petr Rozmarín a dal domácím naději s výsledkem ještě něco udělat. V 55.’ však dává devátý gól Budějovic Krutiš a tím rozhodl o jejich vítězství. Hosté si pak výsledek pohlídali a těsně před závěrem přidali ještě desátý gól. Hráči HHK se sice snažili až do poslední minuty o zvrat, ale přes pozornou obranu svého soupeře se nedokázali prosadit. Je třeba ale vyzdvihnout jejich vůli a bojovnost díky nimž byli ve hře až do konce zápasu.
Ostatní výsledky 2. čtvrtfinále: V. Bíteš – Pelhřimov 3:9 (0:2 na zápasy)
Humpolec – Chotěboř 3:1 (1:1)
Telč – Světlá nad S. 5:3 (1:1)
Třetí zápas čtvrtfinálové série byl odehraný v neděli 6. 2. 2022 v Moravských Budějovicích v 17.00.