Vítězství nad brněnskou Kometou bylo vydřené

HHK Kometa9. 2. 2022
HHK Velké Meziříčí 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) HC Kometa Brno „B“
Sestavy: HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Ambrož, Hort, Vlašín P., Číhal, Burian V., Slabý, Kochánek – Barák, Juráň, Rozmarín, Doležal, Střecha T., Broža, Maštera, Vlašín M., Křenek, Malec, Paták, Střecha F.

HC Kometa Brno „B“: Slavíček (Šembera) – Jeřábek, Švejda, Kučera, Zukal, Kališ, Studený, Sedláček, Trnka – Brabenec, Krejčiřík, Kadlic, Mokrohajský, Popelka, Havlát, Krejčí, Pigl, Moskal, Škvrně, Svoboda, Gajarský. Branky a nahrávky: HHK Velké Meziříčí: 18:05 Doležal (Ambrož, Střecha T.), 34:58 Křenek (Doležal, Kochánek). HC Kometa Brno „B“: 12:54 Krejčiřík (Moskal, Popelka). Procentuální úspěšnost brankářů: HHK Velké Meziříčí: Juda J. – 97,50 % – 39 zákroků – 60 min. HC Kometa Brno „B“: Slavíček – 95,24 % – 40 zákroků – 58 min. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:40 (20:12, 11:16, 11:12 – 0:0). Diváci: 436. Rozhodčí: Reich – Nechvátal, Roupec.
Ve 37. kole II. ligy se velkomeziříčští hokejisté utkali se silným soupeřem. Béčko brněnské Komety přijelo do Velkého Meziříčí v nejsilnější možné sestavě s vidinou upevnění pozice v nejlepší čtyřce.
Velkomeziříčští se ale soupeře nezalekli a od začátku utkání byli Kometě vyrovnaným soupeřem. V úvodní třetině byli domácí střelecky aktivnější, skóre utkání ale ve 13. minutě otevřel hostující Krejčiřík, který bekhendem dorazil do odkryté branky střelu od modré čáry – 0:1. Domácí šli za vyrovnáním a v 19. minutě byli za svoji aktivitu odměněni. V přesilové hře tečoval Jiří Doležal střelu Pavla Ambrože a srovnal stav utkání – 1:1.
Ve druhé třetině měli více ze hry hosté a to zejména díky dlouhé přesilové hře po faulu Ondřeje Malce. Po bodyčeku Malce ve 28. minutě totiž hlavní rozhodčí Reich po poradě s čárovým Roupcem nesmyslně poslal domácího útočníka do sprch za faul kolenem. Pětiminutovou přesilovku Komety ale VelMez ubránil a několik střídání po jejím skončení udeřil. Ve skrumáži před Slavíčkem se nejlépe zorientoval David Křenek a poslal kotouč do šibenice – 2:1.
Ve třetí třetině se již skóre nezměnilo. Kometa v závěru zkoušela hru bez bránkáře, ale domácí důležité vítězství ubránili.
Hlavní trenér Karel Vejmelka:
Musím říci, že dnes jsme do zápasu od začátku dali hodně energie a nasazení. V první třetině chyběla pouze lepší koncovka. Ve druhé třetině bylo velmi posilující ubráněné pětiminutové oslabení. Výborně čapali oba brankáři, a tak se čekalo v poslední třetině na jeden gól, který utkání rozhodne. Bylo dobře, že jsme ho dali my a pak už hubené vedení ubojovali a vydřeli tolik potřebné body.
Text a foto: Jiří Mráz