Hokejisté béčka zvítězili nad Bystřicí nad Pernštejnem

HHKHHK Velké Meziříčí „B“ – HC Orli Bystřice nad Pernštejnem 7:5 (2:2, 2:3, 3:0)
Diváků: 31. Rozhodčí: Hort – Slabý, Báňa. Branky: 1. Štěpánek (Sobotka, Pejchal), 4. Karásek (Barák, Kuřátko), 23. Barák (Smejkal, Karásek), 40. Sobotka (Pejchal), 56. Barák (Štěpánek), 57. Pejchal (Burian Martin), 60. Pejchal (Štěpánek) 5. Svoboda (Kuřítko), 11. Pavelka (Bednář Daniel), 27. Bednář Daniel, 29. Kuřítko (Ludvík), 39. Jan (Kuřítko). Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:35. HHK „B“: Pestr (od 41.’ Šeba) – Pokorný, Vondráček – Kuřátko, Viskot – Burian Martin, Sysel – Peterka – Sobotka, Štěpánek, Pejchal – Barák, Smejkal, Karásek – Tůma Martin, Havliš, Vrána.

Trenér: Kudláček Martin. Bystřice: Beno (Vybíral) – Ludvík, Kintr, Peňáz, Jan, Pavelka, Bednář Dominik, Martínek, Jirčík, Císař, Bednář Daniel, Dudák, Kuřítko, Svoboda. Trenér: Sláma Luboš.
Vítězstvím vstoupili domácí hokejisté do Poháru předsedy KVV ČSLH Vysočina. Do vedení se dostali hned v první minutě po gólu Štěpánka a přihrávkách Sobotka s Pejchalem. Ve 4. minutě už to bylo 2:0, kdy se trefil Karásek s asistencemi Baráka a Kuřátka. O minutu později však hosté využili svoji první přesilovku Svobodou po nahrávce od Kuřítka. V minutě 11. srovnali Pavelkou s přispěním Daniela Bednáře nejenom skóre, ale od této chvíle i hru. Do konce třetiny pak měli Orli více brankových příležitostí než meziříčští, ale stav utkání nezměnili.
Ve 23.’ šli ještě hráči béčka HHK znovu do vedení zásluhou Baráka po kombinaci Smejkala s Karáskem. Místo klidu na hokejkách se poté jejich hra postupně rozpadla do nesourodých akcí, při nichž vázla kombinace a často byl i problém dostat se ze svého obranného pásma. Toho jejich soupeř náležitě využil. Hráči Bystřice zvýšili rychlost i důraz a Pavelka, Daniel Bednář a Kuřítko do konce třetiny otočili stav zápasu. V poslední minutě, naštěstí pro domácí, snížil Sobotka po asistenci Pejchala na jednobrankový rozdíl a výsledek utkání tím zůstal nadále otevřený.
V poslední části se oba týmy snažili strhnout výhru na svoji stranu. Bystřice rozhodně nehrála na udržení svého vedení a dále sázela na rychlé průniky do útočného pásma. Domácí se svým soupeřem, na rozdíl od prostřední třetiny, hráli vyrovnanou partii a tak se bylo pořád na co koukat. Rozhodnutí přišlo v samém závěru. V 56. minutě vyrovnal v přesilové hře Barák a hned v té následující se trefil pod víko Pejchal. Orlům tak zbylo už jenom málo času na srovnání. Na úplném konci zkusili ještě hru bez brankáře, ale tu jim domácí překazili a Martin Pejchal rozhodl do prázdné brány.
Další výsledky 4. kola poháru: V. Bíteš – Ledeč nad Sázavou 4:7
Humpolec – Náměšť nad O. 10:6
Světlá nad Sázavou – volno
Zbývající výsledek čtvrtfinále: Chotěboř – Humpolec 4:2 (na zápasy 3:2)
1. zápasy semifinále: Pelhřimov – Telč 8:1
Chotěboř – M. Budějovice 3:6
2. zápasy semifinále: Telč – Pelhřimov 4:6 (na zápasy 0:2)
M. Budějovice – Chotěboř 5:3 (2:0)
V 5. kole poháru, v neděli 27. 2. 2022, zajíždíme do Světlé nad Sázavou. Zápas proti místnímu celku začne v 17.00.