Dohrávku 18. kola zvládli lépe žďárští

HHK ZR15. 2. 2022.

SKLH Žďár nad Sázavou 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) HHK Velké Meziříčí
Sestavy: SKLH Žďár nad Sázavou: Wolf (Sláma) – Macek, Pleva, Lojek, Vašíček, Váňa, Půža – Adam, Čermák P., Gregar, Kovářů, Štola, Wasserbauer, Prokš, Jícha, Chlubna, Houška, Bureš, Martínek.

HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Ambrož, Slabý, Hort, Burian V., Báňa, Janoušek, Kochánek – Doležal, Střecha T., Střecha F., Juráň, Maštera, Vlašín M., Malec, Barák, Křenek, Paták, Strnad. Branky a nahrávky: SKLH Žďár nad Sázavou: 07:46 Pleva (Bureš, Houška), 27:15 Pleva (Adam, Chlubna), 39:23 Houška (Martínek): HHK Velké Meziříčí: 41:41 Doležal (Střecha F., Ambrož), 46:57 Doležal (Střecha T., Kochánek). Procentuální úspěšnost brankářů: SKLH Žďár nad Sázavou: Wolf – 88,24 % – 15 zákroků – 60 min. HHK Velké Meziříčí: Juda J. – 92,31 % – 36 zákroků – 59 min. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0, v oslabení 0:0: Střely na branku 39:17 (13:9, 14:2, 12:6 – 0:0). Diváci: 520. Rozhodčí: Reich – Nechvátal, Roupec.
Dohrávku 18. kola II. ligy mezi Žďárem nad Sázavou a Velkým Meziříčím lépe zvládl posílený domácí tým.
Žďár nad Sázavou během posledního týdne posílil kádr několika hráči a především příchod brankáře Wolfa může být klíčem k posunu do horní poloviny tabulky. Brankářská dvojka prvoligové Dukly Jihlava dlouho držela velkomeziříčské střelce na nule a hlavně díky Wolfovi byl po dvou třetinách stav 3:0.
Až v poslední části jsme dokázali domácího brankáře překonat, když se dvakrát trefil Jiří Doležal. Nejprve ve 42. minutě zakončil únik dvou na jednoho přesnou ranou pod víko a o pět minut později dorazil do branky vlastní zblokovanou střelu. Další branku ale meziříčští vstřelit nedokázali a tak odjíždí ze Žďáru bez bodů.
Text a foto: Jiří Mráz