Velkomeziříčští udrželi druholigovou příslušnost

HHK ZR2HK Nový Jičín 6:3 (3:2, 1:1, 2:0) HHK Velké Meziříčí
19. 2. 2022.
Sestavy: HK Nový Jičín: Galuška (Šimonů) – Váňa, Kuboš, Foltýn, Tomeček, Kleiner, Kožený, Hruška – Káňa, Kafka, Maliník, Lehečka, Zdeněk, Konečný, Sluštík, Flok, Štefka, Franek, Květoň, Kořenek. HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Ambrož, Janoušek, Slabý, Hort, Burian V., Báňa, Kochánek – Střecha T., Strnad, Malec, Doležal, Vlašín M., Juráň, Barák, Maštera, Broža.

Branky a nahrávky: HK Nový Jičín: 14:19 Franek (Maliník), 14:44 Zdeněk (Káňa, Květoň), 19:47 Káňa (Kuboš, Flok), 25:53 Zdeněk (Káňa, Květoň), 51:11 Květoň (Káňa), 59:51 Franek (Lehečka). HHK Velké Meziříčí: 01:04 Střecha (Burian, Strnad), 03:10 Strnad (Střecha, Ambrož), 39:23 Střecha (Ambrož). Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0, v oslabení 0:0: Střely na branku: 0:0 (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0). Diváci: 386. Rozhodčí: Blaha – Mikšík, Kučera.
Velkomeziříčští hokejisté vyrazili do Nového Jičína bez několika opor a s vědomím, že jakýkoliv bodový zisk znamená udržení druholigové soutěže pro příští sezónu.
Na ledě druhého nejlepšího týmu skupiny Východ předvedli hosté skvostný nástup, když ve 4. minutě po brankách Tomáše Střechy a Milana Strnada vedli 2:0! Domácí tým ale do přestávky otočil a vedení udržel po celý zbytek utkání. I přes prohru v dnešním duelu již má Velké Meziříčí jistotu udržení druhé ligy i pro příští sezónu! Poslední Hodonín prohrál 0:3 s Opavou a ztrátu na VelMez již nesmaže.
Do konce základní části zbývají odehrát poslední dvě kola. V tom následujícím se ve středu 23. 2. na domácím ledě utkáme právě s Hodonínem, který míří do skupiny o udržení. V posledním kole potom jedeme do Opavy.
Text a foto: Jiří Mráz