HHK B zvítezil ve Světlé nad Sázavou

6-ZaostrenoVMHC Světlá nad Sázavou – HHK Velké Meziříčí „B“ 3:7 (1:1, 1:3, 1:3)
Rozhodčí: Mareček – Kouba, Šťastná. Diváků: 169. Branky: 2. Přibyl (Kořínek, Piskač V.), 21. Piskač D. (Kratochvíl, Kohout), 52. Piskač D. 15. Báňa (Pejchal), 22. Sobotka (Štěpánek, Pejchal), 28. Pejchal (Štěpánek), 37. Sobotka (Štěpánek, Pejchal), 42. Pejchal (Vrána, Štěpánek), 44. Sobotka (Štěpánek), 60. Pejchal (Štěpánek).

Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:24. Světlá: Hanák (od 37.’ Koubský) – Svoboda, Piskač Daniel, Adam, Kořínek, Souček, Kopecký, Piskač Václav, Štros, Š patenka, Kubát, Čapek, Fixa, Kratochvíl, Přibyl, Kalenský, Škareda, Zvěřina, Dolinský, Kohout. Trenér: Ladislav Fixa. V. Meziříčí: Pestr (Juda Petr) – Pokorný, Báňa – Smejkal, Sysel – Peterka, Kuřátko – Sobotka, Štěpánek, Pejchal – Vrána, Kudláček Jiří, Barák – Šandera, Tůma Martin, Karásek – Havliš. Trenér: Martin Kudláček.
Domácí začali utkání očekávaným tlakem a také se hned ve druhé minutě ujali vedení. Po nahrávkách Václava Piskače a Kořínka byl na konci akce Přibyl. Světlá pak dále pokračovala v náporu na hostující branku, ale jejich soupeř se už překvapit nenechal. Od poloviny třetiny se hra postupně vyrovnala a hosté se tak stále častěji dostávali před Hanákovu bránu. V 15. minutě ujel po pravém křídle Pejchal, který našel před bránou Báňu a bylo vyrovnáno. Stav 1:1 potom vydržel až do konce úvodní části.
Hráčům HC znovu vyšel začátek třetiny. Ve 21.’ šli opět do vedení zásluhou Daniela Piskače, jemuž nahrávali Kohout s Kratochvílem.Koho by v tuto chvíli napadlo, že to bude jejich vedení poslední. Náskok jim vydržel jenom něco přes minutu, kdy meziříčští využili přesilovku, v níž kombinaci prvního útoku zužitkoval Sobotka. V následujících minutách se hra přelévala střídavě před obě branky a tak se měli gólmani stále co ohánět. Kapituloval však pouze ten domácí. Nejprve ve 28. minutě vyslal Štěpánek do nájezdu Pejchala, jenž se trefil Hanákovi mezi nohy. Necelé čtyři minuty před sirénou znovu zaúřadovala první lajna béčka HHK. Po spolupráci svých parťáků dává na 2:4 Sobotka.
Jestliže si diváci před závěrečnou částí mysleli, že jejich hokejisté na svého soka vlítnou a skóre otočí, tak jim to vyšlo jenom napůl. Hráči Světlé skutečně na začátku hosty zatlačili před Pestrovu bránu, ale góly dávalo HHK. Ve 42.’ Štěpánek s Vránou našli před bránou volného Pejchala, který Hanákova náhradníka Koubského s přehledem „vykoupal“. O dvě minuty později pak završil svůj hattrick Lukáš Sobotka a rázem to bylo o čtyři góly. Domácí se dále snažili se zápasem ještě něco udělat, ale jejich soupeř svojí pozornou hrou dozadu, kterou po celé utkání praktikoval, stále odolával.A co prošlo přes hostující obranu, zlikvidoval vynikající Miroslav Pestr v jejich bráně. Až v 52. minutě se na modrou odrazila předchozí střela a Daniel Piskač přesnou ranou vymetl „šibenici“.To však bylo ze strany Světlé všechno. K dalšímu gólu jim v závěru nepomohla ani hra bez brankáře. V ní navíc ještě jednou inkasovali, když svůj tříbrankový příspěvek završil Martin Pejchal. Na obou posledních zásazích Velmezu měl znovu podíl Lukáš Štěpánek, který tak měl nakonec úctyhodných šest asistencí.
Zbývající výsledky 5. kola Poháru předsedy KVV ČSLH: Náměšť nad O. – Velká Bíteš 8:4
Bystřice nad P. – Humpolec 5:2
V příštím, 6. kole Poháru máme volno. V tom 7. se ve středu 9. 3. 2022 utkáme na domácím ledě s Humpolcem. Začátek zápasu je v 18.30.
Výsledky 3. utkání semifinále Pracolor Krajské ligy: Pelhřimov – Telč 9:3 (konečný stav série 3:0)
Chotěboř – M. Budějovice 1:2 (0:3)