HHK Velké Meziříčí B

HHKHC Spartak Velká Bíteš – HHK Velké Meziříčí „B“ 4:6 (1:3, 1:1, 2:2)
Diváků: 42. Rozhodčí: Mareček – Jančí, Trávník. Branky: 13. Jarolím (Trnka, Dittrich), 38. Šidák M. (Šidák A.), 49. Fischer O. (Zelinka), 56. Šidák M. 3. Sobotka, 6. Pejchal (Štěpánek), 14. Štěpánek (Pejchal, Pokorný), 39. Havliš (Karásek, Vrána), 41. Štěpánek (Pokorný, Pejchal), 60. Pejchal. Vyloučení: 1:7. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:27. HC Spartak: Bartošek – Budín, Urbánek, Zelinka, Fischer Tomáš, Vojáček, Šidák Adam, Novák, Šidák. Matěj, Petrčka, Pospíšil, Trnka Dominik, Dittrich, Fischer Ondřej, Jarolím. Trenér: Zdeněk Pirochta.

HHK „B“: Pestr (Juda Petr) – Pokorný, Vondráček – Viskot, Smejkal – Peterka, Kučera – Sobotka, Štěpánek, Pejchal – Burian, Kudláček Jiří, Barák – Karásek, Havliš, Vrána – Šandera, Úlovec. Trenér: Martin Kudláček.
V první třetině se hrál, díky oběma týmům, svižný kombinační hokej. Úvod zápasu vyšel lépe hostům. Ve třetí minutě se před soupeřovou bránou zmocnil puku Sobotka a s přehledem svoji příležitost využil.V minutě šesté už to bylo o dva góly, kdy po přihrávce Štěpánka zavěsil Pejchal. Domácí se poprvé radovali ve 13. minutě při přesilové hře. Po asistencích Dittricha a Trnky snížil na 1:2 Jarolím. O minutu později jim to ovšem meziříčští ve stejné situaci oplatili Štěpánkem. Nahrávali mu Pokorný s Pejchalem. Hráči Spartaku poté zvýšili tlak na soupeřovu bránu, ale nezužitkovali ani několik okének v obraně HHK.
Prostřední část, na rozdíl od té předchozí, mnoho hokejové krásy nenabídla. Hra obou mužstev byla značně neurovnaná a diváci byli svědky jenom mála povedených akcí. Z těch několika přesných a nebezpečných střel se ujaly jenom dvě. Nejprve ve 38.’ snížila Bíteš zásluhou Šidáků, když po přihrávce Adama skóroval Matěj. Z následného protiútoku už to ale zase bylo o dvě branky. Po kombinaci Vrány s Karáskem se trefil Havliš.
Snahu domácích hokejistů o zkorigování výsledku zkomplikoval hned na začátku poslední třetiny Štěpánek, jenž využil asistencí Pejchala a Pokorného. Znovu do kontaktu se Spartak dostal ve 49. minutě gólem Ondřeje Fischera s přispěním Zelinkovým.Čtyři minuty před koncem, po dalším zbytečném faulu béčka HHK, hrála Bíteš další přesilovku. Po nepovedeném vyhození puku hostí se dostal ke střele Matěj Šidák, který vymetl Pestrovu „šibenici“. Následný tlak domácích jim nic nepřinesl a tak zkusili v závěru hru bez brankáře. Na začátku poslední minuty si však jejich obránce tak dlouho hrál s pukem, až mu jej sebral Martin Pejchal a definitivně pak rozhodl o dělbě bodů.
Další výsledek 8. kola Poháru předsedy KVV Vysočiny: Ledeč nad S. – Světlá nad S. 1:3
Dohrávka 3. kola poháru: Náměšť nad O. – Bystřice nad P. 3:7
Výsledek 2. finále Pracolor Krajské ligy Vysočiny: Moravskobudějovický Hokej – Pelhřimov 4:6
Výsledek 3. finálového utkání PKLMV: Pelhřimov – Moravskobudějovický hokej 3:9 (na zápasy 1:2)
V posledním domácím zápase sezóny 2021 – 2022 se v sobotu 19. 3. 2022 utkáme s Ledčí nad Sázavou. Začátek utkání bude v 17.00.