Halová atletika přinesla dobré výsledky

AtlTomáš NeufussMistrovství republiky dospělých ukončilo letošní českou halovou atletickou sezonu. Atleti TJ Sokol Velké Meziříčí nezaháleli.
Startovali na krajském mistrovství, na halových mítincích a na mistrovství ČR v kategorii žactva, dorostu a juniorů.
Jedinou medaili z republikových šampionátů vybojoval mílař Adam Červinka na 1 500 m žáků.

Tomáš Neufuss ve výšce juniorů a Sára Pavlidu v dálce dorostenek obsadili shodně pátá místa.
Mistrovství kraje ovlivnil COVID
Atletickou sezonu jsme jako každoročně zahájili v atletické hale v Praze na Strahově 23. ledna Mistrovstvím Kraje Vysočina.
Do závodu významně zasáhla epidemiologická opatření. Aby se závody mohly vůbec uskutečnit, muselo dojít k významnému omezení počtu startujících.
Medaile se rozdělovaly v žákovských a dorosteneckých kategoriích a v tzv. kategoriích „open“ (ve vybraných disciplínách junioři a dospělí společně).
První únorový týden ve znamení skokanských soutěží
V prvním únorovém týdnu se představili naši atleti hned v několika závodech především ve skokanských disciplínách.
Ve středu 2. února jsme měli zastoupení v Jihlavě na 46. ročníku Průmyslovácké laťky. Nejvíce se dařilo Filipu Štěpánovi, který ovládl soutěž mužů ve vynikajícím výkonu 195 cm. Tomáš Neufuss vyhrál soutěž juniorů výkonem 185 cm. Protože atletický oddíl TJ Sokol Velké Meziříčí byl již tradičně spolupořadatelem soutěže, dárkové předměty věnovalo medailistům i Město Velké Meziříčí
Ve čtvrtek 3. února Sára Pavlidu startovala na mezinárodním mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě. V dálkařském sektoru obsadila 5. místo výkonem 532 cm.
V sobotu 5. února se Tomáš Neufuss představil na jednom z nejkvalitnějších výškařských mítinků na světě – v Hustopečích – a v soutěži juniorů obsadil 5. místo za výkon 192 cm, jako nejlepší z českých výškařů.
V neděli 6. února pak děvčata zamířila do Pardubic na skokanský mítink. Vendula Švihálková ovládla soutěž trojskokanek v novém osobním rekordu 10,77 m a kvalitní výkon přidala i ve výšce. Obsadila 5. místo za 152 cm. Vedlo se i Vendule Puzrlové, která se probojovala do finále dálkařek a patřilo jí 8. místo za výkon 474 cm.
M ČR juniorů a dorostu v hale
O víkendu 19. a 20. února 2022 se v Ostravské atletické hale konalo Halové mistrovství ČR mládeže v atletice.
Závodníci z Vysočiny na něm získali šest medailí – čtyři stříbrné a dvě bronzové.
Nejúspěšnějším závodníkem byl Ondřej Veselý, který vybojoval dvě stříbrné medaile. Renata Láníková si ve skoku vysokém doplnila svoji sbírku medailí z mistrovství stříbrnou medailí. Čtvrtou stříbrnou medaili přidal Mikuláš Dreisig z běhu na 400 metrů. Bronzové medaile si z mistrovství přivezli Matouš Budig z finálového běhu na 200 metrů a Nikola Musilová z finále na 60 metrů.
K medailistům z halového šampionátu se letos – po třech předchozích letech – nepřidali Tomáš Neufuss (na fotu vlevo nahoře) ani Sára Pavlidu. Tomáš ve výšce juniorů a Sára v dálce dorostenek obsadili shodně pátá místa.
Štafeta juniorek na 4 × 200 m (Vendula Švihálková, Vendula Puzrlová, Klára Pospíšilová a Sára Pavlidu) vytvořila oddílový rekord časem 1:49,46 a obsadila 11. příčku.
Žákovské Mistrovství republiky v hale
Medaile pro Adama Červinku
O víkendu 26. a 27. února se v hale Otakara Jandery v Praze konalo Mistrovství České republiky žáků a žákyň v hale.
Závodníci z Vysočiny si z něho přivezli dvě medaile. Klára Vavřinová z Jihlavy si v běhu na 60 m překážek doběhla pro stříbrnou medaili, druhou medaili vybojoval Adam Červinka v běhu na 1 500 metrů.
Na 1 500 m žáků se nominovali dva naši mílaři – Adam Červinka a Oliver Harvey.
Adamovi se v úvodu závodu podařilo odolat pokušení pohybovat se v první skupince, která udávala příliš vysoké tempo závodu. Z počátku se pohyboval kolem průběžného šestého místa. V závěru závodu však dokázal využít ušetřených sil, posouval se pořadím výš a po napínavém souboji doběhl na konečném třetím místě. Ze šampionátu si tak odvezl kromě bronzové medaile nový osobní rekord 4:20,70.
Oliver doplatil na příliš vysoké tempo v úvodu závodu. Snažil se držet krok s ostatními a pohyboval se kolem osmého místa. V závěru závodu mu ale začaly trochu docházely síly. I přesto doběhl na pěkném 11. místě v čase 4:40, 90, což je jen o 4 desetiny za jeho dosavadním osobním rekordem.