Starší žáci průběžně vedou krajský přebor družstev

AtlPavlidu1V neděli 5. června se v Pacově konalo druhé kolo krajského přeboru družstev mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň. Do soutěží se zapojilo 214 závodníků ze čtrnácti oddílů.
V tomto kole žáci obsadili 2. místo (po 2 kole však soutěž vedou). Na druhém místě jsou i juniorky.

Nejvíce bodů pro svůj tým v kategorii žactva (maximální bodový zisk jednotlivce 33 bodů) získali Patrik Absolon (22), Jakub Doležal (19) a Viktor Pospíšil (16).
V kategorii dorostu a juniorů (maximální bodový zisk jednotlivce 21 bodů) Vendula Puzrlová (16) a Vendula Švihálková (12).

S. Pavlidu a T. Neufuss stříbrní
O víkendu 18. a 19. června proběhlo v tropickém počasí republikové mistrovství juniorů a dorostu.
V průběhu programu padly čtyři národní rekordy. Stalo se tak zásluhou tyčkaře Ladislava Sedláčka, překážkářů Štěpána Schuberta, Matyáše Zacha a Valerie Dzurové. V dalších čtyřech disciplínách byla překonána historická maxima šampionátu.
Na šampionát se nominovali čtyři velkomeziříčtí atleti – Tomáš Neufuss (junioři výška, trojskok), Sára Pavlidu (dorostenky 100 m, dálka), Vendula Švihálková (juniorky trojskok) a Vendula Puzrlová (juniorky 100 m překážek).
Sára Pavlidu se po žákovských medailích v nejkratším sprintu vrátila na stupně vítězů – tentokráte ve skoku dalekém. V průběhu závodu si dvakrát vylepšila nejlepší osobní výkon a s 576 cm skončila na druhém místě. Zvítězila Viktorie Jánská (579 cm), třetí místo obsadila Kateřina Salcmanová (556 cm) – obě AK ŠKODA Plzeň.
Nejlepší osobní výkon si vytvořila i v rozběhu na 100 m (12,23 s) a z třetího místa postoupila do finále. Zde pak obsadila 7. místo (12,32 s).
Přehlídku osobních rekordů nabídla i výška juniorů – Tomáš Neufuss si jej zlepšil o 3 cm na 206 cm a vybojoval stříbrnou medaili. Vítěz Tomáš Jelínek z TJ Sokol České Budějovice skočil 212 cm a zaslouženě zvítězil, osobní rekord si vylepšil i bronzový Adam Tomášek z AK Olomouc (204 cm).
Tomáš Neufuss po úspěšné výšce startoval i v trojskoku. Zde se již projevila únava z výškařského „maratonu“ a jeho výkon stačil na 8. místo.
První start v individuální disciplíně si na republikovém šampionátu vyzkoušela Vendula Švihálková v trojskoku. Zaplatila „nováčkovskou daň“ a výkonem 10,63 m obsadila 15. místo.
Z důvodu nemoci překážkářka Vendula Puzrlová nakonec v Ostravě nestartovala.
Oba medailisté byli nominováni do reprezentačních družstev svých kategorií. Sára bude startovat na mezistátním utkání ČR-Maďarsko-Slovensko-Slovinsko dorostenců a dorostenek (29. 6. 2022 Székesfehérvár, Maďarsko) a Tomáš na Mezistátní utkání ČR-Maďarsko – Polsko-Slovensko-Slovinsko juniorů a juniorek (16. 7. 2022 Maribor, Slovinsko)