Zprávy

Na stavební úpravy kotelny není vydáno žádné povolení, řekl Kozina

7. 04. 2021

Kotelna1Přestavba kotelny na Čechově ulici probíhá bez stavebního povolení, nebylo na ni vydáno ani ohlášení.

Na objektu chyběla cedulka, zda je stavba povolena a kdo ji provádí. Záležitost se nyní řešila na zasedání zastupitelstva, kde vedoucí stavebního úřadu Antonín Kozina sdělil, že majitel byl pozván, aby podal vysvětlení.

Číst více...

Kluci z Velké Bíteše vsadili na on-line velikonoční pomlázku

7. 04. 2021

PomlazkaChodit po Velikonoční pomlázce bylo letos zakázané. Kluci z Velké Bíteše vsadili na on-line velikonoční pomlázku a nazpívali on-line velikonoční koledu pro letošní rok.
Tradici tak zachovali a velikonoční svátky oslavili po svém...;)

Video si prohlédněte zde:

Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Příprava na postupný návrat dětí do škol

7. 04. 2021

svetla trida■ Informace Krajské hygienické stanice: incidence minulého týdne je 500 případů na 100 tisíc obyvatel, nejsou známa nová ohniska šíření nákazy COVID-19
■ Nemocnice Kraje Vysočina mají v intenzivní péči 77 pacientů vyžadujících hospitalizaci na JIP nebo napojení na umělou plicní ventilaci, dalších 319 pacientů je na standardních lůžkách vyčleněných pro péči o COVID pozitivní pacienty.

Číst více...

Muž v Meziříčí zaútočil na druhého nožem. Byl obviněn z pokusu vraždy

7. 04. 2021

NuzKriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřují případ pokusu vraždy. Z tohoto zvlášť závažného zločinu obvinili dvaatřicetiletého muže, který putoval v pátek 2. dubna do vazební věznice v Brně.
Případ pro policisty začal 31. března ve večerních hodinách, když na integrovaném operačním středisku přijali oznámení o fyzickém napadení mezi dvěma muži bez trvalého pobytu, k němuž mělo dojít ve Velkém Meziříčí v blízkosti zahradní chatky v lokalitě Zelený kout.

Číst více...

Město málem zaplatilo 2 miliony za očkovací místo. Nyní je má zdarma

7. 04. 2021

ockovaniNejprve mělo být očkovací místo v Jupiter clubu za půl milionu, poté město přišlo s tím, že by mohlo být v Nemocnici Mostiště za 2 miliony, a nakonec bude v Jupiter clubu – zdarma.

Jak je to možné? Na poslední chvíli přišla zastupitelka Ivana Bíbrová s informací o nabídce provozování očkovacího místa ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno, a ta garantuje očkování vždy několik dnů v týdnu v závislosti na počtu dostupných vakcín.

Číst více...

Velikonoční tradice skauti drží i v této době

7. 04. 2021

hrkaniTradiční hrkání rozeznělo věž kostela sv. Mikuláše o velikonočních svátcích podle křesťanských zvyků.
V pátek skauti hrkali ve 12, 15 a 18 hodin, Bílou sobotu nahradili zvony v 6, 12 a 18 hodin. Skauti z Velkého Meziříčí dodržují tradici již několik let.
-měúvm-

Medřičské listy oslavily své šesté narozeniny

7. 04. 2021

Bez názvu-1Medřičské listy oslavily 1. dubna 2021 další, a to již šesté narozeniny. Letos tedy vychází už sedmý ročník.

Číst více...

Dívka z Bíteše podarovala růže sestřičkám v nemocnici

7. 04. 2021

Gasparov1Dívka roku 2016 Gabriela Gašpárová z Velké Bíteše nedávno oslavila svoje dvacáté narozeniny. K nim dostala tisícovku růží, o které se podělila s těmi, kteří si to nejvíc zaslouží – zdravotními sestřičkami. Ty navštívila ve dvou pražských nemocnicích.
Gabriela je profesí modelka, ale také moderuje zábavní pořad, zahrála v klipu Milana Peroutky či ve filmech. Pohledná brunetka právě nyní točí s režisérem Tomášem Magnuskem čtvrté pokračování filmové série Bastardi. V ní bude hrát Romku. Podle některých informací údajně maskéři snímku odvedli skvělou práci.

Číst více...

Z kamenného kříže zmizela cedulka

7. 04. 2021

Kriz1Kdo chodí opakovaně kolem kamenného kříže, který se nachází nad bývalým velkomeziříčským cvičištěm ve směru k Oslavici, si jistě povšiml díla ve tvaru kříže. Na něm při jeho instalaci byla připevněna cedulka s poselstvím. Nyní po ní zbyla jenom skoba v kameni… Co k tomu dodat? Snad jen to, zda se tam objeví znovu, či ji někdo nenávratně odcizil.                   

-text a foto: mati-

Uzavírka silnice č. II/360 U Motorpalu

7. 04. 2021

UzavirkaMěstský úřad Velké Meziříčí, odbor dopravy a silničního hospodářství povoluje uzavírku silnice č. II/360 a to takto:
a) Úplnou uzavírku silnice č. II/360 ve Velkém Meziříčí pro vozidla nad 3,5 t (mimo BUS),
termín: 1. 4.–23. 4. 2021 a 26. 4.–7. 5. 2021
b) Úplnou uzavírku silnice č. II/360 ve Velkém Meziříčí pro všechna vozidla,
termín: 24. 4.–25. 4. 2021 (1. 5.–2. 5. 2021)

Číst více...

  Reklama
 • Online inzerce
 • Litas
 • COOP_
 • ZUŠ zkoušky
 • Prodej poutače
 • Construt – pracovník
 • Kuřice
 • Prodej dřeva
 • MVDr. Chyba
 • ML_prodejce
Nahoru