Hraběti Harrachovi se splnilo pět přání

nocni prohlidky_zamku_vm_3Beznadějně vyprodané sobotní noční prohlídky přenesly návštěvníky za hrabětem Františkem Harrachem a společně se stali svědky neobyčejných setkání.

Díky stroji času se v mohl hrabě Harrach potkat se svým dědečkem při výuce šermu, vidět vnoučata, jak vyvolávají jeho ducha a připravovat se na cestu do dalekého Sarajeva.
Kostýmované prohlídky se uskutečnily v rámci celostátního Festivalu muzejních nocí a jejich hlavní postavou a průvodcem se ve velkomeziříčském zámku stal právě František Harrach.
Během čtyř prohlídek prošlo branami zámku na dvě stovky návštěvníků, které hrabě Harrach uvítal z balkonku nad hlavním vstupem do budovy. Svoje hosty následně pozval na vnitřní nádvoří, kde bylo připraveno vystoupení praporečníků, které bylo v pozdějších prohlídkách doplněno ještě o ohňovou show. Společná cesta pak pokračovala do zámeckých pokojů. Tam se odvíjel příběh splněných přání, kdy František Harrach od svých přátel například obdržel cestovní výbavu na připravovanou výpravu do Sarajeva.
O program letošních nočních prohlídek, který byl šit na míru přímo velkomeziříčskému zámku, se postarali členové brněnské skupiny Bravo team a Brněnského okrašlovacího spolku Šembera. Jelikož tento rok je věnován rodu Harrachů, nemohly být prohlídky zasvěceny nikomu povolanějšímu než právě tomuto majiteli. Dle reakcí návštěvníků, kteří odcházeli spokojeni a s úsměvem na tváři, se večer plný vtipu, veselých situací a šermířského umění vydařil.
Noční prohlídky jsou tradičně velmi oblíbenou akcí, o čemž svědčí fakt, že již během čtvrtečního dopoledne byly rezervovány poslední volné lístky.
-text a foto: muz-

    Reklama
  • JelVila11_23
  • Prodej masa, drubez
  • Nábor fotbal
Nahoru