Kultura

Obnova hrobky rodiny Kallabovy soutěží

17. 03. 2021

JerabinaOd 1. března je možné hlasovat v krajské anketě Zlatá jeřabina, kde má Meziříčí svého zástupce v kategorii Péče o kulturní dědictví. Hlasovat pro kulturní počin roku 2020 můžete až do konce března.

Číst více...

TRACKUJte s Dózou i na jaře

24. 02. 2021

DozaTrackujDóza SVČ připravuje volně navazující pokračování putovní hry TRACKuj VelMez.

První jarní den, 20. 3. 2021, spouštíme druhou verzi úspěšné outdoorové hry pro všechny – děti, dospěláky i seniory TRACKuj VelMez Jaro 2021. Opět vás čeká hledání, pro někoho možná i poznávání nových míst, v našem městě Velké Meziříčí a jeho okolí.
Ale pozor! Při trackování bude zapotřebí zapojit nejen svaly na nohou, ale také mozkové závity.
Vaším úkolem totiž bude vyluštit zašifrovanou zprávu a za její odevzdání po skončení soutěže tak získat ceny. Ve hře myslíme i na nejmenší soutěžící, kteří pro získání ceny musí využít papíry a pastelky, tužky či vodovky, tempery apod.

Číst více...

Dózáckého maskota stopovala stovka nadšenců

24. 02. 2021

DozaOd 29. 1. 2021 a během jarních prázdnin, které na pololetní prázdniny navazovaly, jsme pořádali soutěž pro všechny věkové skupiny s názvem „Fotostopa“ aneb Po stopách dózáckého plyšového maskota Fifinky. Po dobu 10dnů mohli lidé ve Velkém Meziříčí spatřit účastníky soutěže, jak putují v ulicích města s plyšovými kamarády a hledají oblíbená místa Fifinky. Dóza poskytla prostřednictvím FB a webu Dózy vodítka – fotografie, kde se dózácký plyšák vyfotil.

Číst více...

Připomínáme si šedesáté výročí úmrtí Jakuba Demla

10. 02. 2021

DemlBásníka kněze Jakuba Demla ani jeho tvorbu netřeba představovat sáhodlouze, jsou obecně všem dobře známé. Dnes jako vzpomínku připomeneme úryvek z jedné Demlovy knihy Rodný kraj, kde naprosto přesně a s předstihem vystihuje realitu tehdejšího života. Je to jen malý střípek ze 135 knih, které napsal, ostatně některé jsou uloženy v Literárním památníku Vysočiny v jeho rodném Tasově. Na snímcích můžete obdivovat Demlův krásný rukopis a také se podívat na jeho náhrobek, který je umístěn v areálu tasovského kostela.

-ln, red-

Číst více...

Hlasujte pro Poetiku v Anketě Žebřík

10. 02. 2021

PoetikaPodpořte velkobítešské rodáky – skupinu Poetika a hlasujte pro ně v Anketě Žebřík, kde jsou nominováni na Skupinu roku!
Hlasujte pomocí SMS ve tvaru:
ZB 1 D 4 na číslo 900 11 15
Cena SMS je 15 Kč.
Děkujeme za podporu a klukům z kapely držíme palce!

https://www.anketazebrik.cz/

Masopustní okna můžete vidět na Žďárské tvrzi

3. 02. 2021

Muzeum1Vzhledem k velkému úspěchu vánočních „výdejových okének“ připravilo Regionální muzeum ve Žďáře nad Sázavou okénka nová, tentokrát masopustní.

V prvním okně LAUFR, vedoucí masopustního průvodu, žádá hospodyni o vstup do chalupy. Zatímco malá dívenka ujídá ze sladkých, slaných i tekutých dobrot připravených pro maškary, vtrhla do světnice rozdováděná KOBYLA a dovedně smlouvající ŽID.

Číst více...

    Reklama
  • Online inzerce
  • Rozmarínek Petráveč
  • Construt – pracovník
  • Prodej dřeva
  • MVDr. Chyba
  • ML_prodejce
Nahoru