Kultura

Kalendář akcí na Velkomeziříčsku a okolí

4. 01. 2020

MestoVÝSTAVA OBRAZŮ ANETY KAPČUKOVÉ • Do 30. ledna 2020. Kavárna a Bistro termoska, Náměstí, Velké Meziříčí.

 

H2O • Do 31. ledna. Výstava výtvarných prací studentů Gymnázia Velké Meziřičí. Výstavní síň Městské knihovny Velké Meziříčí, Poštovní 1392/22.

Další akce zde:

Vánoční koncerty navodily sváteční atmosféru

18. 12. 2019

slunko kometaNa vánočním koncertu 14. a 15. prosince 2019, který se konal v Jupiter clubu, vystoupily jako již tradičně sbory a orchestry z místních škol včetně umělecké školy a gymnázia. Večer moderovala Eva Kočí Valová. Ta uvedla pěvecký sbor Sluníčko, Slunko, Harmonii. Dalším moderátorem představení se stal Emanuel Míšek.

Číst více...

V Netíně zahráli přední umělci a zazpíval místní sbor

11. 12. 2019

DSC 1273Při tradičním adventním koncertě v kostele v Netíně zahrál Jaroslav Tůma (na snímku) na varhany a cembalo, Yoshimi Oshima rozezněl příčnou flétnu a Jan Rokyta rozezvučel cimbál i zobcové flétny. Nechyběl místní pěvecký chrámový sbor Netín (foto vpravo).
Zazněly skladby od Johann Sebastian Bacha, Adama Václava Michnay, George Friedricha Händela, improvizace od Jaroslav Tůmy a Jana Rokyty a křesťanské písně.
Koncert pořádal minulou neděli 8. prosince Nadační fond FRANTIŠKA PODSTATZKY LICHTENSTEINA ve spolupráci s obcí Netín a Římskokatolickou farností Netín.

Text: pk, foto: sev

Další fotografie zde:

Loutkové divadlo zahájilo sezonu

9. 10. 2019

ZubejdaDopoledním představením 3. 10. pro mateřské školy zahájili velkomeziříčští loutkoherci novou sezonu loutkového divadla.
„Odehráli jsme pohádku Adámek mezi broučky pro mateřinky z okolních obcí Nárameč, Hodov, Ořechov, Lhotky, Stránecká Zhoř, Dolní Heřmanice, Oslavice, Lavičky a další. Účast byla hojná a děti byly moc hodné a pozorné,“ uvedla za loutkoherecký soubor Kateřina Maloušková, „některé ze školek k nám vyrazily už ráno v sedm hodin a během přestávky děti zvládly i dopolední svačinku. Jsme rádi, že i přes velkou časovou náročnost za námi školky z okolních obcí dorazily. Představení bylo finančně podpořeno z Grantového systému podpory kultury města Velké Meziříčí.“

Číst více...

Výstava zvířat se v Bohdalově letos koná k 70. výročí založení organizace

2. 10. 2019

VystavaVe dnech 5. – 6. října se nejlepší drobná zvířata z celé ČR utkají o poháry Šampionů Vysočiny na jedné z největších výstav v republice. K vidění zde ale bude i řada hospodářských zvířat. Celkem se jich představí na 3 000.

Kulturní dům městyse Bohdalova v sobotu od 7 do 18 a v neděli od 8 do13 hodin přivítá zájemce o chovatelství nejenom z ČR. Kromě pestré palety řady hospodářských i drobných zvířat, z nichž řada z nich je nabídnuta k prodeji, je připraven také bohatý doprovodný program a již tradiční farmářské a řemeslné trhy, létání akrobatických holubů, agility se psy, stejně jako i populární králičí hop. Den otevřených dveří proběhne také v sobotu v místní Relaxační pyramidě.
I tato výstava bude součástí připravovaných oslav založení bohdalovské chovatelské organizace. Ta vznikla původně jako sdružení chovatelů koz, později se rozšířila i o chovatele dalších drobných zvířat.

Číst více...

Velkomeziříčští zavzpomínali na Petra Nováka

2. 10. 2019

kahovec 5Česká skupina George and Beatovens vznikla v 60. letech a je spojená hlavně s Petrem Novákem. Dnes v ní působí např. Karel Kahovec a Viktor Sodoma. A právě zmínění zpěváci přijeli na pozvání Pavla Janšty a Libora Jedličky do Meziříčí, kde zahráli svoje největší hity, ale zejména vzpomínkové písně Petra Nováka. „To nás moc potěšili,“ libovali si posluchači.

Číst více...

Padesátníků se letos sešlo sedmdesát

25. 09. 2019

setkan50Tradiční setkání zdejších rodáků uspořádalo město Velké Meziříčí v sobotu 14. září 2019. Konalo se v Jupiter clubu, kde přítomné přivítal starosta města a ke zpříjemnění hrála kapela M.E.Š. Letos se sešli rodáci narození v letech 1968 a 1969 a do našeho města jich na sraz dorazilo 70.
Krom jiného zhlédli videoprojekci krátkých dokumentů natočených ve Velkém Meziříčí, a kdo chtěl, mohl si pořídit svoji fotografii v připraveném fotokoutku.
-red, zdroj: měúvm-

    Reklama
  • NKT
  • Restaurace Jupiter plesy
  • VAS
  • Kovokomlet
  • HŠ otevřené dveře
  • Agro Měřín
  • ML_prodejce
  • Redakce-provoz
Nahoru