Starší žáci házené postupují do Žákovské Ligy!

Hazena st_zaci2V pondělí 5. a ve čtvrtek 8. listopadu jsme se utkali s vedoucím týmem západní skupiny Ligy Vysočiny Havlíčkovým Brodem o jediné přímé postupové místo do celostátní Žákovské Ligy.
Hrálo se pohárovým systémem, dvojzápas doma venku, kdy na první utkání jsme v pondělní podvečer odcestovali do Brodu.

Jelikož jsme se s tímto týmem v letošní sezóně ještě nestřetli, a navíc svoji skupinu vede bez ztráty bodu, byli jsme patřičně nažhaveni a namotivováni odvézt si z prvního utkání co nejlepší výchozí pozici. Kluci do zápasu vlétli jako uragán, a po deseti minutách jsme vedli 10:1. Zaskočený soupeř poté hru trochu srovnal, a i když jsme pravidelně střídali všechny hráče a téměř všichni si dali i branku, podařilo se nám náskok nejen držet, ale i navyšovat na konečných 27:15. Za tento zápas zaslouží všichni velikou pochvalu.
Odveta proběhla u nás na hale za velké podpory rodičů, příbuzných i kamarádů. Přišlo se podívat hodně minulých i současných trenérů házené. Bohužel kluci k utkání přistoupili, asi i pod dojmem prvního zápasu a velkého náskoku, poněkud ležérně. Obranu i brankáře soupeř až příliš často nachytal v nedbalkách. A když se v útoku přidala i nedůrazná koncovka a příliš mnoho ztrát míče hrála se naprosto vyrovnaná partie. Do konce poločasu se naštěstí projevila fyzická převaha našich hráčů a tak jsme do šaten odcházeli s dvoubrankovým náskokem11:9. Ve druhém poločase se hrála opět bezstarostná házená s hodně vysunutými obranami. Nám se podařilo odskočit na čtyřbrankový rozdíl. I když jsme poté nasadili sestavu ve které byli všichni hráči hrající ve starších žácích prvním rokem, a měli by být oporami v další sezóně, tak potěšitelné je, že náskok se nikterak neztenčil a mladí kluci utkání dovedli k vítězství v poměru 22:18.
Tímto vítězstvím jsme si tak stvrdili postup do celostátní Žákovské Ligy. Kluci zaslouží pochvalu za předvedené výkony v kvalifikaci, a bezproblémový postup, nicméně domácí odveta zvedla varovný prst, že bez koncentrace, nasazení a plnění pokynů trenéra se budou v Žákovské Lize sbírat body jen velmi těžko.