Hazená

Haz Cerkev2. liga mužů Morava Jih – 7. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol II Prostějov 29:26 (12:12)
Po sobotních domácích výhrách dorostenek i žen se k zápasu postavili i naši muži, kteří hostili souseda z tabulky Sokol II Prostějov.

I když papírové předpoklady byly na naší straně, věděli jsme, že nás čeká velice houževnatý soupeř, co nám nedá nic zadarmo.
A to se potvrdilo hned od úvodu, kdy se hosté dostali do mírného vedení (5:6, 7:9). Naše obrana byla pomalá a střelci soupeře ji jednoduše překonávali. A když se k tomu přidala i řada neproměněných šancí v útoku, tak bylo zaděláno na problém. Ve 23. minutě již Prostějov vedl 8:12. Navíc jsme v následujících minutách byli 2× vyloučeni. Ale to nám paradoxně pomohlo, jelikož obrana během oslabení zrychlila pohyb a donutila soupeře k chybám. A tak jsme do poločasu srovnali na 12:12.
Vstup do druhé půle opět patřil soupeři, který si vybudoval dvoubrankové vedení. Na to jsme reagovali změnou herního systému, která přinesla kýžený úspěch. Navíc se k dobrému výkonu rozchytal brankář Kotík a postupně jsme převzali otěže zápasu. V 45. minutě jsme se tak poprvé dostali do vedení (19:18), které jsme dále navýšili až na rozdíl 3-4 branek. Soupeř již v závěru neměl síly na obrat, a proto jsme mohli slavit tříbrankovou výhru 29:26.
Dnešní zápas se nám příliš nepovedl. A i když jsme jej vyhráli, tak s předvedenou hrou nemůžeme být úplně spokojení a je stále na čem pracovat. V příštím kole zajíždí družstvo mužů na palubovku Dolní Cerekve, kde nic jiného než výhru nebereme.
7m hody 0:3/3, vyloučení 3:2, diváků 143.
Sled branek: 2:3, 5:6,7:9, 8:12, 12:12, 13:15, 19:18, 23:19, 27:22, 29:26.
Sestava a branky: Ondřej Poul, Kotík Libor – Pavel Strašák (6/1), Vítězslav Večeřa (5), Pavel Roub (3), Tomáš Stupka (3/2), Jan Lečbych (3), Pavol Živčic (3), Jiří Kaštan (3), Radim Fisher (1), Miloš Necid (1), Dominik Buchta (1), Pavel Křibala, Kamil Babáček, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal, asistent trenéra Michael Bezděk.

2. liga mužů Morava Jih – 8. kolo

TJ Dolní Cerekev – TJ Sokol Velké Meziříčí 23:30 (10:11)
V rámci 8. kola zajíždělo družstvo mužů k zápasu do Dolní Cerekve, kde jsme chtěli potvrdit papírové předpoklady a přivézt 2 body za výhru. Před střetnutím se totiž domácí celek nacházel na 10. pozici, kdežto naši muži bojují o čelo tabulky.
Úvod jasně patřil našemu týmu, kdy jsme se ujali vedení 0:3. Bohužel po řadě nepřesností na naší straně jsme dovolili soupeři dotáhnout skóre a v 11. minutě bylo srovnáno (3:3). Soupeř na nás aplikoval vysunutou obranu, přes kterou jsme se jen těžko prosazovali. Alespoň obrana fungovala spolehlivě a většinu střel soupeře tak dokázal bez problémů likvidovat náš brankář. A i když jsme soupeře ani jednou nepustili do vedení, tak se nám nedařilo vypracovat si výraznější náskok a odskočit. Proto se šlo do šaten za otevřeného stavu 10:11.
Ovšem druhou půli jsme zahájili na výbornou a především díky našemu střelci Večeřovi jsme si začínali budovat rozhodující náskok. Během třinácti minut se nám podařilo odskočit na 15:21 a zápas se začínal vyvíjet správným směrem. O pár minut později jsme již definitivně zlomili odpor soupeře a odskočili na rozdíl 8 branek (17:25). Posledních 10 minut zápasu ovlivnilo duo rozhodčích, kteří zahájili sérii nesmyslných vyloučení na obou stranách, kdy rozdali i 3 červené karty. Hra proto byla velice rozkouskovaná a konečný hvizd byl spíše vysvobozením pro oba dva celky.
Dnes můžeme zápas hodnotit spíše pozitivně, i když zde byly pasáže, kdy jsme se v útoku hodně trápili. Ovšem kolektivní výkon nám pomohl k zisku dalších 2 bodů, které nás drží v kontaktu s čelem druholigové tabulky. V příštím kole hostíme na naší palubovce nováčka soutěže a zároveň poslední celek tabulky SHC Maloměřice „B“, kde budeme chtít opět naplno bodovat.
7m hody 0:1/3, vyloučení 9:5, navíc ČK 2:1, diváků 43.
Sled branek: 0:3, 3:3, 4:6, 7:7, 7:10, 10:11, 11:14, 14:15, 15:21, 17:25, 21:27, 23:30.
Sestava a branky: Ondřej Poul, Kotík Libor – Pavel Strašák (8/1), Vítězslav Večeřa (8), Miloš Necid (5), Jan Lečbych (3), Ladislav Šidlo (2), Jiří Kaštan (2), Kamil Babáček (2), Dominik Buchta, Pavol Živčic, David Kubiš, Pavel Křibala, Jan Hnízdil, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk.