Letošní cíl splněn! Poprvé do play off – 1. liga volejbalu

volejbal muzi_leden_2019Letošní cíl splněn! Postup do play off 1. ligy, a tím pádem jistá záchrana. Nebylo to však snadné. Podle pamětníků nebyla nikdy 1. liga tak vyrovnaná, jako letos. Vždyť do boje o skupinu o záchranu před posledním kolem byla namočena 4 družstva. My, Dobřichovice, Staré Město a Č. Budějovice.

Nakonec Černého Petra dostala záloha extraligových Českých Budějovic, což se vzhledem k tomu, že mohou pendlovat i hráči extraligy, vůbec nečekalo. Zbývala poslední dvě kola. Nás nejprve čekalo B družstvo Lvů Praha. V pátek mohou hrát všichni pendlaři z áčka a ti také nastoupili. My byli oslabeni o nahrávače Honzu Kasana a Ríšu Stanislava. Začali jsme třemi chybami a pustili soupeře do náskoku. Naštěstí jsme se včas zkonsolidovali a nejenže jsme vyrovnali ztrátu, ale postupně jsme navyšovali vedení a vyhráli první set. Stejně jsme začali i druhý set. Soupeř mírně vedl a my jen dotahovali. Iniciativu jsme převzali až v druhé polovině setu a výsledkem bylo vedení 2:0. Paradoxně třetí set jsme začali dobře, pozorně a ujali se vedení. Pražští Lvi se však nevzdali a, podobně jako my v prvních dvou setech, dotáhli naše vedení. My jsme najednou byli zaskočeni kvalitou soupeřovy hry. Výborně blokovali, vybírali i útočili a set patřil Lvům. Čtvrtý set byl velice vyrovnaný. Domácí až do stavu 19 neustále vedli. Až teprve v koncovce jsme vybojovali vedení. Skóre 24:21 pro nás nám dávalo velkou naději na vítězství. Nebyli bychom to snad ani my, abychom si to nezkomplikovali. Dvěma chybami Lvi snížili na rozdíl jediného bodu. Potom podali a my přihráli velice špatně a nahrávka směřovala z pole na Honzu Kučeru, našeho diagonálního hráče. Z pozice daleko za třímetrovkou se rozběhl a udeřil. Míč tečoval bloky domácích a skončil někde u zdi. Radost neznala mezí. Vítězství za 3 body nám dávalo velikou naději na záchranu (i na play off). Ovšem naši pronásledovatelé Staré Město překvapivě vyhrálo v Beskydech a Dobřichovice hráli s Č. Budějovicemi pouze 3:2. Podle kalkulací nám stačilo v sobotu vyhrát jediný set za předpokladu, že všechna namočená družstva vyhrají 3:0. Naděje veliká, ale… V Nymburce jsme vloni prohráli 0:3. Hala jako jediná nemá vybarvený centr kurt. Nymburk byl sice již odsouzen hrát o záchranu, ale právě proto musel posbírat co nejvíce bodů (ve skupině o záchranu se hraje systémem každý s každým a body z první části se započítávají). Začali jsme nervózně a nic se nám nedařilo. Naopak nymburským vyšlo, na co sáhli. První dva sety nás domácí přehráli ve všech činnostech. Zbýval poslední set. Zde jsme hráli jako vyměnění. Vytvořili jsme od začátku tlak, nedělali téměř žádné chyby a set jsme dotáhli do nadějné koncovky 24:20. Pak se stalo něco, co nás bude strašit ještě dlouho. Nepřihráli jsme dobře laciné podání Nymburka a následný útok skončil buď v autu, nebo ho soupeř lehce zpracoval a potom dobře zakončil. Neuhráli jsme již ani bod a prohráli i tento set. Naděje na play off najednou mizela mezi prsty. Staré Město vyhrálo na Tesle, Dobřichovice porazili ČZU Praha. Zbýval zápas Č. Budějovic proti pražským „matikům“. Naštěstí, jak se MFF dostala do vedení 2:1, bylo vše jasné. Jsme v play off!!!. Nervy to byly velké, ale nakonec to vyšlo. Postupujeme z 8. místa a budeme hrát s 1. celkem tabulky Sokolem Bučovice. Hraje se na 3 vítězné zápasy, první dva se hrají 1. a 2. února v Bučovicích.
Doma se potom utkáme v pátek 8.2. a doufejme, že i v sobotu 9.2.
Lvi Praha B – VELMEZ 1:3 (-17,-22,19,-23)
Nymburk – VELMEZ 3:0 (21,15,24)
Sestava: Šimek, Jaša, Benáček, Kučera, Žaba O.,Huryta, libera Slavík, Koukal, střídali: Pokorný, Žaba Š., Pavlovský, Maňas, Medek.
Petr Juda, foto: archiv týmu