Discgolf: South Moravian Doubles Tour 2017

20171104 132500-1Letos se opět koná tradiční podzimní soutěž discgolfových dvojic, jež je naplánována do Brna (Starý Lískovec a Lesná), Moravského Krumlova, Kobylí a Uherského Hradiště.
V sobotu 4. 11. se uskutečnil turnaj právě v DG-parku na Mikuláškově náměstí ve Starém Lískovci. Dle původních propozic se měla hrát 3 kola na 12 jamek, nakonec však byly realizovány 4 okruhy na devět.

Vypsány byly dvě kategorie, a sice Open (muži 18 – 40 let) a Mix (všichni ostatní účastníci, a to včetně žen a juniorů). V kat. Mix skončilo předem dohodnuté duo Ivo Vojtík (DGC Slovácko Uh. Hradiště) a Vladimír Pařil (Velké Meziříčí) na společném 4. místě; vyhráli otec a syn Strieglerovi z Mor. Krumlova, a sice před hráčskou dvojicí z Kobylí a před otcem + synem Opršalovými z Brna. Také kategorii Open zcela opanovali závodníci z Moravského Krumlova (první dvě místa) a z Brna (3. místo).
Zvláštností je, že každé ze čtyř kol se plnilo úplně jiným systémem (1. klasika – 2.best shot – 3. worst shot – 4. střídavě první a druhý člen). Ve flightech čili soutěžících skupinách házely vždy dva páry, tedy čtyři lidé.
V neděli 12. 11. se v DGP Brno-Střed / městská část Trnitá bude konat turnaj vhodný i pro začátečníky. Nazývá se „proDiscgolf.cz ZHDGT“, vypsáno je více kategorií, systém 2 kola na 9 jamek. Bližší informace na www.discgolf/Turnaje.