Hokejové béčko prohrálo se Zastávkou

HokejHHK V. M. – 5. kolo KSMV

HC Zastávka – HHK Velké Meziříčí „B“ 7 : 2 (1 : 0, 3 : 1, 3 : 1)
Rozhodčí: Sobotka – Sibera, Nikola.Diváků: 32.

Poměr střel: 45 : 28. Branky: 18. Šedý (Lesonický), 25. Šedý (Barák, Lesonický), 28. Lesonický (Barák, Fiala), 37. Zvolánek L. (Stromecký, Jelínek), 48. Lesonický (Barák), 52. Jelínek (Zvolánek L., Stromecký), 53. Kozárek (Fišer) – 29. Vrána (Chlubna), 53. Chlubna (Smejkal). Vyloučení: 3 : 8, navíc Šedý (Zastávka) 5 + 20 minut za faul kolenem a trest ve hře za nesportovní chování. Využití: 2 : 0. Oslabení: 1 : 0. Zastávka: Vybíral (Zvolánek Jiří) – Fišer, Fiala, Stromecký, Šedý, Lesonický, Gejdoš, Koblížek, Vyhnalík, Kozárek, Burian, Kliner, Soběský, Zvolánek Lukáš, Barák, Bednář, Jelínek. V.M. „B“: Šeba – Střecha L., Pokorný – Bradáč, Kučera – Šoukal, Štěpánek, Peterka – Smejkal, Chlubna, Vrána.

S pěti obránci a s pěti útočníky odjelo béčko HHK ke svému čtvrtému vystoupení v krajské soutěži. I toto „množství" hráčů přispělo ke konečnému výsledku. Začátek byl opatrný z obou dvou stran a převládala vyčkávací taktika co kdo bude předvádět. Iniciativu postupně převzali domácí hokejisté a závarů před Šebou postupně přibývalo. Ke gólu jim však pomohla až využitá přesilovka v 18. minutě. Úspěšným střelcem byl Šedý, jak se později ukázalo, nejvýraznější postava zápasu.
Stejný hráč zvýšil po pěti minutách druhé části na 2 : 0 a ve 28.´ dává na tříbrankový rozdíl Lesonický. Naštěstí pro hosty vzápětí snížil Vrána po přihrávce Chlubny. Nadějný stav pro meziříčské však do konce třetiny nevydržel. Druhou využitou přesilovkou Zastávky ve 37. minutě upravil Zvolánek na 4 : 1.
Ve 40.´ obdržel domácí Šedý trest do konce utkání plus následný trest ve hře a hostům se naskytla s jedním přerušením osmiminutová početní výhoda. Nejenže z ní vůbec nic nevytěžili, ale v jejím závěru dokonce dostali od Lesonického pátý gól. V závěrečné desetiminutovce ještě skórovali domácí Jelínek s Kozárkem a na konečných 7 : 2 upravil nejlepší hráč HHK Luboš Chlubna. Zápas v Rosicích se tak béčku vůbec nepovedl a navíc k rovnocennému výkonu s hbitě bruslícím soupeřem byla zapotřebí ještě jedna útočná lajna.
Další výsledek 5. kola: V. Bíteš „B" – Náměšť 1 : 4, Bystřice – volno.
Příští kolo odehrajeme v sobotu 11. 11. 2017 na domácím ledě. Přivítáme zde od 16.15 hodin Náměšť nad Oslavou.