S ostravským Baníkem B se velkomeziříčským fotbalistům nedařilo

FotbOstravaFC Baník Ostrava B – FC Velké Meziříčí 4:2 (3:1)
Střelci: 7. a 17. Buchta, 41. Lokša, 87. Bolf – 27. Mezlík, 53. Foltyn (vl). Rozhodčí: Pochylý, Machač, Černoevič. FC Baník Ostrava B – Murin – Russmann, Hasala, Velner, Foltyn (70. Mooc), Lehnert (46. Bolf), Buchta (82. Žák), Lokša (90. Raab), Celba (85. Urban), Pokorný, Kaloč, na lavičce Fukala, Netolička, trenér Tchuř.

FC VM – Kruba – Bouček (83. Kotoun), Komínek, Šimáček, Pavlík – Řezáč (72. Kriegsmann), Šuta, (74. Simr), Puža, Mezlík, Demeter – Plichta, na lavičce Kolář, Mucha, trenér Smejkal. ŽK: Buchta. Diváci: 164. Nejlepší hráči: Buchta, Demeter, Celba.
Před majitelem klubu a členy vedení FCB vstoupili domácí mladíci do utkání plní elánu. Ve 2. min. průnik Russmanna zastavil Honza Šimáček. Ve 3. min. centr Robina Demetera odvrátila domácí obrana do bezpečí. V 6. min. hledal Michal Bouček na hrotu Tondu Plichtu, ten na přihrávku nedosáhl. V 8. min. se dostal ve vápně k zakončení Buchta a střelou na zadní tyč překonal Rosťu Krubu 1:0. V 9. min. přihrávku Kaloče zastavil Honza Šimáček. V 10. min. odcentroval Martin Pavlík, domácí obrana byla pozorná. Ve 12. min. odcentroval Celba, David Komínek centr odvrátil. Ve 13. min. zahráli domácí rohový kop, centr Lokši odhlavičkoval David Komínek. Ve 14. min. odcentroval Celba, Rosťa Kruba míč nezachytil, David Komínek míč odkopl do bezpečí. V 15. min. centr Martina Řezáče domácí obrana odvrátila na rohový kop, ten rozehrál Robin Demeter, nikoho ze spoluhráčů nenašel. V 18. min. podnikli domácí povedený útok, po přihrávce Lehnerta se za obranu dostal Buchta a povedenou střelou zvýšil na 2:0. Ve 22. min. našel Kaloč ve vápně volného Buchtu, jeho pohotovou střelu vykopl Rosťa Kruba na rohový kop. Ve 24. min. se dostal k zakončení hlavou Lokša, bránu těsně minul. Ve 25. min. se po přímém kopu dostal k zakončení hlavou Buchta, Rosťa Kruba byl pozorný. Ve 27. min. našel Robin Demeter ve vápně Pavla Mezlíka, ten se uvolnil a povedenou střelou do horního koutu branky překonal Murína (2:1). Ve 28. min. vystřelil z hranice vápna Celba, Rosťu Krubu nepřekonal. Ve 30. min. to byl opět Celba, který se dostal k zakončení, Rosťa Kruba jeho střelu vyrazil. Ve 31. min. centr Robina Demetera našel Martina Řezáče, ten domácí bránu přestřelil. Ve 32. min. vystřelil z hranice vápna Celba, Rosťa Kruba míč zachytil. Ve 34. min. se dostal k zakončení Foltyn, bránu těsně minul. Ve 41. min. přišli hosté ve středu hřiště o míč, do útoku se dostal Lokša, který tvrdou střelou k tyči upravil na 3:1.
Ve 48. min. přímý kop rozehrál Robin Demeter na Davida Komínka, ten trefil jen domácího obránce. V 53. min. odcentroval Michal Bouček na Tondu Plichtu, v souboji o míč se domácí Foltyn trefil do vlastní brány 3:2. V 56. min. roh Robina Demetera domácí obrana odvrátila do bezpečí. V 60. min. se na hranici vápna dostal k zakončení Celba, bránu přestřelil. V 61. min. našel Robin Demeter před bránou Tondu Plichtu, ten jeho přihrávku nezpracoval. V 62. min. vystřelil z hranice vápna Lokša, Rosťa Kruba si z jeho střelou poradil. V 63. min. našel Robin Demeter ve vápně Radima Šutu, ten však nevystřelil a o míč přišel. V 64. min. průnik Lokši zastavil David Komínek. V 66. min. se dostal do rychlého protiútoku Foltyn, jeho střelu zblokoval Honza Šimáček na rohový kop. Ten rozehrál Buchta, Celba hlavičkoval vedle. V 77. min. se dostal ve vápně k zakončení Michal Bouček, trefil jen vybíhajícího Murína, následná střela Miloše Kriegsmanna šla vysoko nad domácí bránu. V 82. min. odcentroval Michal Bouček, míč se dostal k Robinovi Demeterovi, který z první bránu netrefil. V 87. min. podnikli domácí rychlý protiútok, na jehož konci byl osamocený Bolf a stanovil konečný výsledek 4:2.
Vyjádření trenéra Smejkala: „V prvním poločase jsme svou pasivní hrou bez potřebného pohybu a napadání umožnili domácím snadnou kombinační hru, kterou dokázali i po našich chybách přetavit do snadného vedení. Ve druhém poločase přidali naši hráči na pohybu a na důrazu a utkání dokázali zdramatizovat, škoda promarněných šancí. Branka v závěru utkání už byla jen výsledkem naší snahy o vyrovnání.“

-myn-

Vyjádření ostravského trenéra Daniela Tchuře: „Jsme rádi za další tři body a spokojenost můžeme vyjádřit i s výkonem v prvním poločase. Tam jsme byli fotbaloví, vytvářeli jsme si šance a vstřelili jsme tři góly. Rozdíl mohl být určitě i větší. Zato do druhé půle nám vstup nevyšel a nechali jsme soupeře naskočit do hry. Za stavu 3:2 nás podržel Rado Murin. V závěru jsme naštěstí dokázali rozhodnout čtvrtým gólem. Ale s výkonem ve druhém poločase spokojeni být nemůžeme.“

-red, foto: FC Baník-