HÁZENÁ: Muži na úvod sezóny podlehli vysoko Telnici

Haz muziTeln2. liga mužů Morava Jih – 1. kolo

Sokol Telnice – TJ Sokol Velké Meziříčí 38:22 (19:9)
Po letní přestávce naši muži vstupovali do nového soutěžního ročníku zápasem v Telnici. V místní nafukovací hale se nám dlouhodobě nedaří a bohužel i nedělní zápas toto pravidlo potvrdil.
Naše mužstvo k zápasu zajíždělo v okleštěné sestavě, kdy jsme na lavičce disponovali pouze dvěma hráči. I přesto jsme nic nechtěli vzdávat předem a o body se poprat. Bohužel to se nám dařilo pouze prvních 6 minut, kdy jsme se soupeřem ještě dokázali držet krok (2:2). Od této chvíle se rozjel domácí brankostroj. V útočné fázi jsme začali dělat velké množství chyb, které domácí nekompromisně trestali z rychlých brejků a do 17. minuty tak odskočili na 12:4! Poté jsme naši hru alespoň trochu zpřesnili, ale i tak soupeř do pauzy navýšil na 19:9.

Do druhé půle jsme chtěli vstoupit lépe a alespoň zkorigovat skoré zápasu. Do 45. minuty si ale soupeř stále držel poločasový náskok (27:16). V závěru jsme ovšem další sérii chyb soupeři nabídly dostatek možností skórovat a ten tak ještě odskočil na konečných 38:22.
V dnešním utkání se nedařilo vůbec nic, ale je nutné alespoň pochválit, že chlapy zápas nevypustili a měli chuť hrát až do konce. Individuálně lze vyzdvihnout snad jen výkon Pavla Strašáka, který držel náš střelecký prapor. Příští sobotu při prvním utkání na domácí palubovce přivítáme tým z Prostějova, kde budeme chtít naplno bodovat.
7 m hody: 2/2:1/1, vyloučení 3:3, diváků 157
Sled branek: 2:2, 8:3, 12:4, 13:7, 17:9, 20:9, 24:13, 27:16, 32:19, 36:21, 38:22
Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Strašák (8/1), Vítězslav Večeřa (6), Jan Lečbych (2), Martin Fiala (2), Miloš Necid (2), Kamil Babáček (1), Pavol Živčic (1), David Kubiš, trenér Ladislav Šidlo